Doum ncesi kiisel temizlik/Hazrlk

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve sdcrdb tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sdcrdb
  1. sdcrdb

sdcrdb Guest

şu anda henüz 23 haftalığım ama her tıbbi müdahale ve doktordan korkan bir insan olduğum için doğum benim için tam bir travma. daha şimdiden aklıma takılan o kadar çok ayrıntı var ki... doğum yapmış olanlar sorularımı aydınlatırsa belki biraz rahatlarımbenneyaptımki
    1.karnınız büyüdükten sonra tüy alma işlemini nasıl yaptınız?ağdacıya gitmek benim için seçenek diil.normalde jilet kullandığım için çok acır,zaten canım tatlı dayanamam:1no2:
    aynayla jilet yapmak kolay oluyor mu?doğuma o şekilde gitmeyi planlıyorum da....
    2.normalden çok korktuğum için sezeryan düşünüyorum.dr.um lavman ve sondaya gerek yok diyor. peki sezeryanden sonra sonda olmadan nasıl olcak?tuvalete nasıl kalkcam ki ben:bbo:
    3.geceden bişey yiyip içmeyi kestikten sonra ameliyattan önce mutlaka tuvalete girmek mi gerekiyor acaba? giremezsem lavman kaçınılmaz mı olur ki:bbo:
    4.şöyle sezeryanı çok güzel geçmiş,ağrısı pek olmamış, oh ne rahat diyen yok mu hiç??:teytey:

2. 5 Şubat 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 35 haftamdayım.ilk zamanlardan beri hep ağda yaptırıyordum ama 7 ayımdan itibaren yaptıramıyorum çok canım acıyor çünkü tüy dökücü krem kullanıyorum ayna yardımıyla tabi :)
    benim zorunlu sezeryan olacak lavman ve sonta dan bende korkuyordum ama sağolsun ark bu konuda tecrübelerini anlattı hiçte korkulcak bişey değilmiş öğrendim siteyi araştırısan açtığım konular sana yardımcı olur sanırım dokrorun gerek yok dedi ise bi bildiği vardır ona sor bence..

4. 6 Şubat 2009
  5. YELDA83

YELDA83 Guest

Gerçekten güzel bi konu açmışsın.aynı konulardan bende muzdaribim.

6. 9 Şubat 2009
  7. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin
    geçen sene bu zamanlar bende hamileydim temizlik işini jiletle yaptım tabi aynı yardımıyla kolay sürekli jilet kullanıyorsan yaparsın
    bana da sonda katılmadı ama sezeryan olacağım son anda belli olduğu için yemek yemiştim o yüzden lavman yapıldı ama seninki belli olduğuna göre geceden bişey yemezsen lavman yapılmaz tuvalet içinde benim altıma sürgü vermişlerdi eğer sanada sonda takılmazsa öle olur herhalde zaten su falanda içmediğin için tuvaletin gelmiyo bi süre bi kaç saat sonrada gezdirmek için kaldırıyolar o zaman tuvalete gidersin bende sana tavsiye bol bol yürü

8. 10 Şubat 2009
  9. sdcrdb

sdcrdb Guest

aynayla hiç denemedim henüz. ama yapılabildiğini duyduğuma sevindimhihoyyyt zaten başka seçeneğim yok da hani acaba çok mu zor olur demiştim. tabi bir dezavantajı daha var yaklaşık 2 günde uçları çıkmaya başlıyor. ama ilk günü atlattıktan sonrası çok da mühim değil sanırım bu açıdan...valla sürgüye yapamıycağıma göre sonda taksalar daha iyi sanırımmirmirmirmir sürgü daha fena...
    ama zaten yürüyebilirsem ki işallah yürürüm kendim giderim

10. 10 Şubat 2009
  11. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı doğumlar.ben normalde kendim evde ağda yaparım ancak doğuma yaklaşırken karnımdan dolayı zorlaştığı için bir süre jilet yapmak zorunda kaldım..bu arada tüy dökücü kullanıyorum diyen arkadaşım,doktoruna danıştın mı,bebek açısından zararlı olduğunu biliyorum ben ama sen mutlaka danış..doğuma gitmeden önceki akşam banyomu yaptım,mecburen jilet yaptım..aynayla gayette güzel oluyor..ertesi sabah doğuma gittim.lavman yapılmadı,zaten hiçbir şey yememiştim..sonda da uyuşturduktan sonra takıldı ve ameliyat bittikten sonra çıkarıldı..yatağıma geldiğimde zaten aşağıdan kanama olduğu için pedler vardı..sonrasında zaten hiç su vermiyorlar,belli zaman sonra yavaş yavaş içiyorsun ve daha sonra kalktığın için tuvalet sorun olmuyor..ben çok rahat bir doğum geçirdim diyenlerdenim:)

ilerya bunu beğendi.
  12. 10 Şubat 2009
  13. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    ben sezeryan olmadım, ama ben de tüy işinde çok zorlandım, ileriki aylara kadar jilet yaptım sonra çok zor geldi hiç uzun süreli bi temizlik olmuyo çünkü. veetin ağda bantlarıyla bikini bölgemi bikaç günde temizledim sonra ılık ağdaya geçtim:) yaklaşık 10 gün sürdü, bi günde yapmadım çok tahriş olurdu öyle, bi de bol bol vazelin pişik kremi sürdüm yumuşattı tertemiz oldu bence vaktin varsa ağdaya geç çok rahatlık.bi de sezeryan bölgesi tüylerin çıktığı bölgeye çok yakın orayı jiletle alırsan sonra kaşıntı olur sertlik olur orayı kesin ağda yap bence

14. 28 Şubat 2009
  15. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    son ayıma kadar jıletle aynadan yardım alarak kendım hallettım son haftalarımda agda yaptırdım.benım son anda bellı olduu ıcın sezeryanım lavman yapıldı.bana sondada takılmıstı.ben cok agrısız guzel bır dogum yaptım cok rahattı suan dıkıs yerımde cok az bellı oluyor.11 ay once dogum yaptım

16. 28 Şubat 2009
  17. CheKirDeK

CheKirDeK aŞKımeŞimaŞKımOğLum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bnde son aylarımda jiletle aldım ztn ağda we tüy dökücüler doktorlar tarafından önerilmio arkadaşlar. eğer jiletle kendiniz yapamıorsanız eşinizden yardım isteyin. sonucta iyi günde kötü günde yanımızdalar öle deilmidelikafadulden bu arada ben normal doğum yaptım 3.5 ay önce arkadaslar doğumdan bikaç saat snra ayaktaydım eğer elbetteki yapabiliyorsanız en güseli normal doğum derim ben. hepinize hayırlı doğumlar Allah sağlıcakla bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin

18. 28 Şubat 2009
  19. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    ben de 4.5 ay önce doğum yaptım karnım füze gibi olduğundan ayna ile jilet kullandım rahattı doğuma temiz gittim ben normal doğum yaptım kafama koymuştum zaten sezeryan istemiyordum her şey normaldi olumluydu ama açılma 7 cmken yanlışlıkla ıkınınca ödemleşme oldu rahim ağzında ve doğum durdu sonrası çok zordu ama gene de pişman değilim lavmanımı da kendim yaptım sancı arasında lavman işlemini hemşirenin yapmasından utandım bi sıkıntı yaşamadım o konuda yalnız normal doğum yapanlar da yemek yemesinler sancı veya su geldikten sonra benim doğum 12 saat sürdüğü için yedim ama kusturuyo arkadaşlar Allahtan yanımda poşet vardı da etrafı batırmadım bari ne bileyim ben biraz takıntılıyım galiba bu konularda tam teşkilatlı girdim doğuma :) Bence doğumu kafanızdan abartmayın bi şekilde herkes çıkıyo işte hiç bi bebek içeride kalmamış daha, çıkınca da hepsi geçip bitiyo, gerçi doğum masasında artık çıkmayacağına inanıyo insan ama hepsi geçiyo :))))