Doum sonras nasl kilo verebilirim?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve A & F tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : A & F
  1. A & F

A & F Guest

slm arkadaşlar ben 13 ocakta doğum yaptım yarın tam 3 ay oluyor. hamileliğim boyunca toplam 18 kilo aldım. 55 kilo ile hamile kaldım 73 kilo ile doğum yaptım şu an 58 kiloyum yani doğumdan sonra 15 kilo verdim ama emzirdiğim için diyet yapamıyorum sezeryanla doğum yaptığımdan egzersiz hareketler de yapamıyorum. benim sorunum 15 kilo vermeme rağmen göbekten kurtulamadım ve bu beni çok rahatsız ediyor. emziren anneler için bildiğiniz diyet fomülü varmı eğer varsa benimle paylaşırmısınız. teşekkürler cokacimcoook

2. 13 Nisan 2009
  3. kiyymet

kiyymet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb cnm
    sna önerebilecğim bi diyet yok malesef
    bence diyet yapmadan yediklerine dikkat ederek ve birazda mekik hareketi yaparsan göbeğin kalmaz sıkılaşır karnın

4. 14 Nisan 2009
  5. A & F

A & F Guest

canım sezeryanla doğum yaptım mekik yapamam dikişlerime zarar vermekten korkuyorum ayrıca zaten sütüm çok az bebeğimi doyuramıyorum mama da vermek zorunda kaldım. yediklerimi azaltırsam sütüm tamamen kesilir diye korkuyorum. bu yüzden sağlıklı beslenerek nasıl kilo verebilirim ben bunu merak ettim. doktorlar diyorlar ya aç kalmadan zayıflayın diye. böyle bir formül var mı acaba

6. 14 Nisan 2009
  7. kiyymet

kiyymet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pardon cnm yaa yazmıssın zaten sezeryan diye haklısın mekik zararlı olabilir
    yediklerine dikkat et cnm mesela tatlı sonra hamurişleri yeme ekmeğide az tüketirsen yavaş yavaş verirsin kilonu zaten normal bir diyette yememen gereken şeyler ne ise onlara dikkat ederek yapabilirsin
    benim yanımda 40 gün k.validem kaldı gelen gidende hiç eksik olmuyodu sağolsunlar
    e dolayısıyla gelenlere bişe ikram etmek zorundaydık k.validem yaptı hamurişlerini ye kzım süt yapar senin ihtiyacın var yemicem desem sütün çeker sonra ağrı yapar der yedirirdi şimdi kendi başımayımda yediklerime dikkat edebiliyorum şu an 3 aylığız o gittikten sonra 2 kilo verdim:)

8. 16 Nisan 2009
  9. A & F

A & F Guest

canım bende şu an doğumdan sonra kayınvalidemde kalmaya başladım. tek başıma bakamazdım allah razı olsun çok yardımcı oluyor ama seninde dediğin gibi gelen giden hiç eksik olmuyor sürekli hamur işi tatlılar yiyiliyor. bende bu ay sonu kendi evime geçecem. inşallah evimdeyken daha dikkat eder kilolardan kurtulurum. ye sütün olsun diye çok baskı altındayım çok dikkat edemiyorum

10. 16 Nisan 2009
  11. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm bol su iç.. En çok süt yapan sudur... Ama anladığım kadar kilo sorunu bölgesel. Bende 54 ile hamile kalıp 74 ile doğuma girdim şuan 61 kiloyum 7 kilo fazlam var ama yavaş yavaş gidiyor.. Bu arada normal doğum olduğu halde mekik çekemiyorum.. Yoruluyorum. Dinlenmekte çok önemli sütünün olması için...

Biran önce veririz fazlalıkları inş..

12. 16 Nisan 2009
  13. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Mekik yapabilirsin artık .
    doktor bana spor verdi benimde 2,5 aylık bebeğim
    Dikişlere bi zararı olmaz artık kaynadı zaten

14. 16 Nisan 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kalan göbeğin kilo ile alakası yok ozaman yani düşünsene 18 kilo alıyosun 15 kilo veriyosun, kilodan olsaydı göbek rahatsız edecek şekilde kalmazdı yani senin uygulayacağı diyet o göbeği götürmez ufak ufak karın kaslarını hareket geçirecek hareketler yapman lazım ancak öyle azalır.

16. 22 Nisan 2009
  17. zuhahaha

zuhahaha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sezeryandan 6 hafta sonra normal hayatina donebilirsin egzersiz de zarr vermez.
    sabahlari ebru salliyla pilates yap gobegin gider yavas yavas.

18. 23 Nisan 2009
  19. A & F

A & F Guest

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. inşallah dediğiniz gibi egzersiz dikişlerime zarar vermez. o zaman en kısa zamanda vakit kaybetmeden spora başlamam lazım. bu arada çok su içiyorum günde 3-4 litre arası su 1 litre süt ve süt artırıcı değişik bitki çaylarından 3-4 bardak içiyorum ama yine de bir faydasını görmedim. sütüm çok fazla artmadı. demek ki olmayınca olmuyormuş ne yapsam nafile