dövme kaşıntı yapar mı?

Konusu 'Kalıcı Dövme' forumundadır ve EU2 tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kızlar dövme yaptıralı 10 gün kadar oldu,zaten beyaz tenliyim,her yerim kıpkırmızı oldu kabarcık kabarcık:gitme:
    felaket bir kaşıntı hasıl oldu ficuduma:nazar:şimdi sizlere sorum..acaba bu kabarmaların sorumlusu benim canım dövmelerimmiCADIARZU

2. 6 Aralık 2009
  3. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    alerjin olabilir belki bende hicbir sorun yapmamıstı.. bepanthene surmek gerekiyor dovmenin oldugu bolgeye canım ilk 15 gun surdunmu

4. 6 Aralık 2009
  5. EU2

EU2 Guest

evet canım sürüyorum hala,dövmem oturmadı kabuklarım atmadı çünkü tam olarak
    benim dövmeye alerjim var demekki:gitme:bundan sonra hep alerjikmi olucam ben yahufisfisfis

6. 10 Aralık 2009
  7. Sweet November

Sweet November Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eet canım döwme çok kaşıntı yapar ben yaptırdıımda kaşıntıdan çıldırıodum baya uzun süre kaşındı ama asla kaşımadım..sen de sakın kaşıma cildin mahwolur..bi süre kaşınıp geçicek katlanmaya çalış..

8. 21 Ocak 2010
  9. dolly5

dolly5 Guest

evveettt eveeetttt kabuk atana kadarr feci kaşıntı yapıyoooooooo

10. 25 Ocak 2010
  11. nutellisa

nutellisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok telaş etme, teramisin merhem de sürebilirsin kaşıntı için. kabuk tutmasını da hızlandırır.

12. 27 Ocak 2010
  13. pxie

pxie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım kremini kullan. krem kullanırken parmak uççlarınla pıtpıt yap böyle alır kaşıntını. kabuk dökene kadar bekle sonra geçecek :)

14. 10 Şubat 2010
  15. bitter35

bitter35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    konunun tarihine baktım da büyük ihtimal kabuk falan kalmamıştır artık dövmende. ama dövme oluşan kabuk atılana kadar çok kaşıntı yapar bu normal. vücudun ordaki hücreleri iyileştirmek istiyor sonuçta ve kabuğu atmaya çalışıyor bu da doğal olarak kaşıntı yapıyor. çok kaşındığında bepanthene pxienin dediği gibi parmak uçlarıyla sürerken hafif bastırılabilir bu kaşıntıyı hafifletir. sakın ama sakın kaşımayın. kaşırsanız kabuk kalkabilir küçük küçük dökülebilir ve dökülen yerlerdeki dövme izleri gider. yani alacalı kalır iyileştikten sonra. bu da istenmeyen bir durum tabi ömür boyu sağı solu silik bir dövmeyle kimse dolaşmak istemez.