Dövme Nasıl Silinir?

Konusu 'Kalıcı Dövme' forumundadır ve BenSergu tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : BenSergu
 1. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108

  [​IMG]

  Dövmeleri silmenin tek yolu, onu taşıyan deri parçasını or*tadan kaldırmaktır. Dövmenin ala*nına ve üstündeki renklerin derinli*ğine göre, bu iş için çeşitli yöntem*ler kullanılır. Çok büyük bir hızla dönen elmas bileytaşı aracılığıyla ovalama yönteminde, dövmenin bulunduğu deri tabaka tabaka dü*şer ve dövme böylece silinir. Bu yöntem oldukça etkin olmasına karşın, derin yaralar oluşturduğu için pek kullanılmamaktadır. Isıtılmış bir me*tal keski ile dağlama, en eski ama en acı ve*ren yöntemdir. Bugün bu yöntemin yerini "kuru buz" yöntemi almıştır. Bununla dövme yapılan pigmentler ne kadar derinde olurlar*sa olsunlar, acı vermeden dağlanabiliyor.

  Yeniden dövme sistemiyle eski dövmeyi silme ise, son yıllarda sık sık uygulanan ve oldukça pratik bir yöntemdir. Önceki dövme*nin üzerinden delik delik yeniden geçilir ve her keresinde o deliğe gümüş nitrat gibi bir silici madde enjekte edilir. Dövmeyi kesip çıkararak alma ise, genel anastezi gerekti*ren bir cerrahi operasyondur.

  Bugün ise en çok kullanılan ve en etkili kabul edilen yöntem laser ile silmedir. La-ser demetindeki enerji, üzerinde dövmenin bulunduğu dokuları buharlaştırır ve böylece dövmenin silinmesini sağlar. Ancak, bu yön*temde de yanıklarda görülen bazı yan etki*lerin ortaya çıkması olasılığı vardır. Ancak laser sistemi, çok derin dövmelerin kontrol*lü silinmesinde diğer yöntemlere oranla çok daha elverişlidir.


  dir.groups.yahoo.com dan alıntıdır...


  ben anlamam bu dövme işinden yaptırıyorlar bir ton acısına katlanıp sonrada ömür boyu o iz kalıyor , sildirmeside bir dert bir ton acı ve sıkıntıda sildirilirken yaşanıyor, sonuç olarak almayayım alanada mani olmayayım kaydirigubbakcemile3,
  umarım bu bilgiler de işinize yarar. a.s.
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
 2. 20 Haziran 2011
  Konu Sahibi : BenSergu
 3. DenemeSilme

  DenemeSilme Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2011
  Mesajlar:
  109
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  evet en iyisi dövmeyi hiç yaptırmamak