Dövme Nasıl Silinir?

Konusu 'Kalıcı Dövme' forumundadır ve sergxuxzexsxt tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : sergxuxzexsxt
 1. sergxuxzexsxt

  sergxuxzexsxt SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Dövmeleri silmenin tek yolu, onu taşıyan deri parçasını or*tadan kaldırmaktır. Dövmenin ala*nına ve üstündeki renklerin derinli*ğine göre, bu iş için çeşitli yöntem*ler kullanılır. Çok büyük bir hızla dönen elmas bileytaşı aracılığıyla ovalama yönteminde, dövmenin bulunduğu deri tabaka tabaka dü*şer ve dövme böylece silinir. Bu yöntem oldukça etkin olmasına karşın, derin yaralar oluşturduğu için pek kullanılmamaktadır. Isıtılmış bir me*tal keski ile dağlama, en eski ama en acı ve*ren yöntemdir. Bugün bu yöntemin yerini "kuru buz" yöntemi almıştır. Bununla dövme yapılan pigmentler ne kadar derinde olurlar*sa olsunlar, acı vermeden dağlanabiliyor.

  Yeniden dövme sistemiyle eski dövmeyi silme ise, son yıllarda sık sık uygulanan ve oldukça pratik bir yöntemdir. Önceki dövme*nin üzerinden delik delik yeniden geçilir ve her keresinde o deliğe gümüş nitrat gibi bir silici madde enjekte edilir. Dövmeyi kesip çıkararak alma ise, genel anastezi gerekti*ren bir cerrahi operasyondur.

  Bugün ise en çok kullanılan ve en etkili kabul edilen yöntem laser ile silmedir. La-ser demetindeki enerji, üzerinde dövmenin bulunduğu dokuları buharlaştırır ve böylece dövmenin silinmesini sağlar. Ancak, bu yön*temde de yanıklarda görülen bazı yan etki*lerin ortaya çıkması olasılığı vardır. Ancak laser sistemi, çok derin dövmelerin kontrol*lü silinmesinde diğer yöntemlere oranla çok daha elverişlidir.


  dir.groups.yahoo.com dan alıntıdır...


  ben anlamam bu dövme işinden yaptırıyorlar bir ton acısına katlanıp sonrada ömür boyu o iz kalıyor , sildirmeside bir dert bir ton acı ve sıkıntıda sildirilirken yaşanıyor, sonuç olarak almayayım alanada mani olmayayım kaydirigubbakcemile3,
  umarım bu bilgiler de işinize yarar. a.s.
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
 2. 20 Haziran 2011
  Konu Sahibi : sergxuxzexsxt
 3. DenemeSilme

  DenemeSilme Yeni Üye Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2011
  Mesajlar:
  109
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  evet en iyisi dövmeyi hiç yaptırmamak
   
Benzer Konular: Dövme Nasıl
Forum Başlık Tarih
Kalıcı Dövme Dövme Seçimi Nasıl Yapılamalı? 18 Eylül 2013
Kalıcı Dövme düşündüğüm dövmeler sizce nasıl? 21 Mart 2013
Kalıcı Dövme kızlar kaşlarımı dövme yaptırdım nasıl olmuş 12 Kasım 2012
Kalıcı Dövme Kolun iç kısmına nasıl bir dövme yapılabilir? 10 Eylül 2011
Kalıcı Dövme benim için dövme yaptırmak istiyor nasıl bir şey olmalı? 20 Ağustos 2011