Dövme sildirme

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    Dövme;yaptırıldığı dönemde kişiler için farklı anlamlar ifade etsede zaman içinde ya da bazen işlemden hemen sonra bazı kişilerde rahatsızlık yaratıp çıkartılmak istenebilir.

Klasik olarak dövmeler cerrahi işlemle çıkarılabildikleri gibi,bu konuya spesifik lazer sistemleriylede iz bırakılmadan silinebilir.

Cerrahi işlemle dövme genişliğine göre, tek seanslı ya da birkaç seanslı olarak çıkarılıp dikiş atılarak kapatılır ki ,ameliyat izi kalıcı olarak meydana gelir.Dermabrazyonlarda ise dövmenin üzerindeki cilt soyulmaya çalışılır, ancak bu yöntemin sonucunda kötü bir iz oluşabileceği gibi dövme de silinmeyebilir.

Öncelikle uygun vakalarda işlemin MedLite C6 lazer sistemi ile yapılıp, uygun olmayan hastalara öncelikle cerrahi işlem uygulanması daha doğru olacaktır.

Günümüzde dövme silmede kullanılan MedLite C6 lazer sistemi;dermatolojik uygulamalarda üstün özellikleri ile lazer cihazları içinde başarı oranı yüksek, hızlı ve güvenli Q-switched Nd-Yag lazer sınıfından bir üründür.

MedLite c6 lazer sistemi ile;dövmelerde renk farkı olmadan, acı hissedilmeden,dövmenin genişliğiyle orantılı olarak 1-2 dakikadan-30 dakikaya kadar uzayabilen sürelerde dövmenizin derinliğiyle alakalı olarak değişik seans sayıları ile dövmelerinizden kurtulabilirsiniz. MedLite C6 sadece siyah renk dövmeleri değil, üzerinde bulunan 4 farklı lazer dalga boyu ile; sarı, yeşil, bulut mavisi,kırmızı gibi renkli dövmeleride çıkarabilmektedir.

Günümüz de sıkça yapılan kalıcı makyaj tedavileri yanlış uygulandığı taktirde çok travmatik sonuçlara yol açabilir.Kalıcı makayaj uygulanmış kaşları sildirmede, MedLite C6 kaş tüylerinize hasar vermeden sizi kalıcı makyajla yapılmış kaşlardan kurtarabilir.
    estetik.tc
    Op. Dr. Yakup Avşar

2. 26 Mart 2009
  3. blush

blush Beriliçe ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, bir tanıdığımda dövmesini sildirmek istiyordu, verdiği tavsiye kesinlikle görünen bariz yerlerinize dövme yaptırmayın.

4. 20 Haziran 2010
  5. belinnay

belinnay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bu yöntemle yüzük parmağımdaki dövmeyi sildirdim,dünya varmış

6. 20 Temmuz 2010
  7. Florisa

Florisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    teşekkürler bilgi için, benim sırtımda bir dövme var ama korkudan sildiremiyorum :KK43:

8. 23 Ekim 2010
  9. lagrima

lagrima Rabbime emanetsin Oğlum! Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    153
    izi kalacak diye sildiremiyoruz..

10. 13 Ocak 2011
  11. Zeynebimm

Zeynebimm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende kolumdaki dövmeyi sildirmek üzereyim. Bir sürü yerden fiyat aldım 200-500 TL arası seans ücretleri değişiyor.Güvenli bir yer olsun istiyorum. En son Maya Estetik Çapa ya karar vermiş gibiyim. Siz dövmeyi nerede sildirdiniz? Daha önce dövme sildirip de memnun kalanlar cevap yazsın lütfen :KK43:

12. 20 Haziran 2011
  13. DenemeSilme

DenemeSilme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende 2.seansı yaptırdım bakalım sonuclar ne olacak?

14. 21 Haziran 2011
  15. likapani

likapani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende dövme yaptıralı bir hafta oldu ama beğenmediğim için sildirmek istiyorum sadece dört rakamdan oluşan küçük bir dövmem var neyse ki sildirmek daha kolay oluyomuş biraz fiyat araştırması yaptım en uygun maya estetik çapayı söylediler acaba sen gittin mi nasıl bir yer fiyat gerçekten uygun mu?

16. 21 Haziran 2011
  17. likapani

likapani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok derine işilenmemişse sonuç daha çabuk oluyormuş...sende bir gelişme var mı seansların arası kaç gün iki ay diye duymuştum...

18. 6 Temmuz 2011
  19. gsm_lee

gsm_lee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar ben lise yıllarındayken dövmecide çalıştım ben çalışırken eski bir müşterisi geldi patronun kız mit sınavlarına gireceği için dövmesini sildirmek istemiş ankaradan istanbullara gitmiş normal epilasyon lazeriyle silmeye kalkmışlar kızın derisi o kadar kötü olmıuştuki böyle neşter izi gibi olmuştu derisi keşke kalsaydı böyle çok kötü pişman oldum falan dedi bu izlede almadılar kandırdı beni doktor falan dedi
    tatto sildirme cihazı yurt dışında var şuanda Türkiyede yok diye biliyorum iz kaldığı kesin mesela ben araştırdım iz kalmadı derim eskisi gibi pürüssüz diyen kimse yok birde şu çrnek var bir zamanla mustafa sandal ve tuba ünsal çıkarken birbirlerinin baş harflerini dövme olarak ellerine yaptırmışlardı şimdi bakın ikiside sildiremedi sadece şekil üzerinde değişiklik yapıldı sildirilebilinse bence onlar ilk başta sildirir parası yurt dışında silindirilmesi onlar için önemli olmaz giderle sildirirler sildirmedilerse bir bildikleri vardır bence iyi düşünün taşının bence iyi araştırın