down sendromlu bebek sahibi olan varmı?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nurtursel tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nurtursel
  1. nurtursel

nurtursel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sayın arkadaşlar benim arkadaşım doktor hatası yüzünden down sendromlu bebeğe sahibi oldu. sizlerde veya çevrenizide böyle bir bebeğe sahib olan varmı? varsa bebeğe nasıl bakıyorsunuz.. onlar için neler yapabiliriz.. önerilerinizi bekliyorum.

2. 13 Temmuz 2009
  3. anafor

anafor Guest

bir eğitimci olarak şunları söyleyebilirim.ilerleyen yaşlarda iyi eğitimle kendi işlerini kendileri yapabiliyorlar.okuma yazma öğrenebiliyorlar.aileye çok iş düşüyor.çocuğunu kabüllenip özel eğitim veren kurumlara yollamalı.bu durum çok üzücü biliyorum ve anlıyorum.ama bebişi için bir anne herşeyi ğöğüslemeli.

4. 13 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Siz başka bir konuda yardım istemişsiniz fakat ben olayın daha farklı bir boyutu için yazıyorum
    lütfen doktoru şikayet etsinler tabipler odasına dava açsınlar mahkemeye başvursunlar
    yüklüce miktarda tazminat istesinler
    kazanırlar. alınan parayla da hiç değilse o yavrucağın bir kısım ihtiyacı karşılanmış olur
    2008 aralık'ta doğum yaptım
    benim doğum kontrollerimin olduğu zamanlarda hamilelere ya 2li test ya 3lü test yapılıyordu
    doktorun inisiyatifinde hangi testin yapılmasını istiyorsa...
    ama öğrendiğime göre bu yıl hem 2li hem 3lü test zorunlu tutulmuş
    galiba sağlık bakanlığı bu konuda işi sıkı tutuyor
    çünkü çevremde 3 tane hamile arkadaşım var ve 3ünden de aynı testler peşpeşe istendi
    sözün özü açılan davayla elde edilen, minik yavrunun geleceğine katkı sağlayacaktır mutlaka
    Allah sabır versin o aileye

6. 14 Temmuz 2009
  7. doru

doru Bayboram minik meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım reklama girmez inşallah ama, Elçin Tapan'ın Ben Mutlu Bir Down Annesiyim ve Devam Eden Hikayemiz diye iki kitabı var , down sendromlu çocuğunu doğduğu andan itibaren nasıl yetiştirdiğini neler yaptığını anlatıyor, çocuğu şu anda otuzlu yaşlara yakın olmalı , ben 13 yıl önce kitabını okuduktan sonra yazarla ve oğluyla tanışma şansı da yakalamıştım, hatta ikinci kitaba benim kitap için yazdığım fikirlerime de yer vermişlerdi, kitap çok sade ve açıklayıcı biraz damdan düşenin halinden damdan düşen anlar misali, o da hiç kaynak bulamadığı için zamanında bu kitabı yazmış kendisinden sonraki downlu evlat sahibi olan anneleri düşünerek