Down sendromlu cocuk anneleri var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Aselim tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Aselim
  1. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaslar bi kizim var iki yasinda ve simdi ikinciye hamileyim.. Hersey güzel ilerlerken 12 haftalikken doktora kontrole gittigimde ense kalinliginin 4,5mm oldugunu söledi doktorum ve beni hastaneye yolladi bi test yapilacak dedi kan alindi benden ve esimden ve sonradan bebegin sivisindan az bisi aldilar igne batiraraktan iki üc gün sonra arayip sonucu bildirdiler ve dogmamis ufacik oglumda donwnsendromu oldugunu sölediler ve kesin dediler. ilerleyen zamanlarda bi kac testler fln da yapilcakmis tam neler bilmiorum. Merak ettigim aramizda donwsendromlu cocugu olan varmi??? Varsa nasil gidio egitmesi büyütmesi nasil oluyor. cevremde kimsede yok basima gelmese donwnsendromun ne oldugunu bile bilmiodum... Yardimlariniza paylasimlariniza ihtiyacim var beni neler beklio bilmek istiorum yani normal bi bebegi yetistirmekten farklidir sanirsam paylasirsaniz cok memnun olurum..

2. 26 Eylül 2009
  3. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Normal bir bebek veye çocuktan çok çok farklı olduğu kesin,ben bu konuda çok kesin fikirlere sahip olduğum için fazla yorum yapmak istemiyorum.Merak ettiğim size gebeliğinizi sonlandırma teklifinde bulunulmadı mı,Türkiye'de bu durum söz konusu down sendromlu çocuk ailelerinde.ıyi bir araştırın lütfen..

4. 26 Eylül 2009
  5. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    geçmiş olsun canım bu durumda olan çocuklar özel tedaviler sonucu az biraz ilerliyebiliyolar bildiğim benim çevremde hiç yok allah vermesin ama ..benimde bildiğim yol yakınken sonlandırılmasının gerektiği tabi bu sadece fikir senin düşüncen önemli olan allah yardımcın olsun

6. 26 Eylül 2009
  7. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Canim senin icin sanirim ayrintili bir alintidir,,ben okudum hepsini...Bizde ilk aylar yapilmasi gereken testte eger down sendromlu olursa hic takmicaz demistik,elimizden ne geliyorsa onlar icin yapmaliyiz,,,saglikli bir insan bile sizofren oluyorken biranda,down sendromlu dogmak no problem!
    http://www.dostyasam.org/yasam.html
    Allahim tamamina erdirsin!kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

8. 26 Eylül 2009
  9. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Haaa bu arada benim tanidigim 3 kisi var,,,3 ude cok sevimli cocuklar,,,acayip neseli oluyolar kaydirigubbakcemile3
    Hele bitanesi annesinin gozunun icine bakar ,yas gorurse hemen aglar senağlama
    Eger aklina aldirma fikri sokarlarsa,,sakinnnnn derim...a.s.

sumeyye008 bunu beğendi.
  10. 28 Eylül 2009
  11. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar yorumlariniz icin tesekkür ederim aldirmayi doktorum önerdi tabiki ama asla zaten düsünmeden cevabimi verdim aldirmam dedim zaten suan 4aylik aldirmak istesem bile alinmio suni sanciyla ölü dogum yapilio ne bunu nede diger yöntemlerle onu aldirmak gibi bi yetkim yok benim rabbim onu o sekil vermis normal cocuklar verioda bas üstü tutuluoda bunu niye hayattan men edelimki böle bi yetkiye sahip degiliz allah vermis allaha almak düser.. Doktorumla konustum doktorum dedi bebek 2aylikken tedavileri baslio dedi terapilere gidilecek dedi falan ve ilerde ayirt edemiceksin normal bi cocuktan dedi ama zaman alicak tabiki dedi. merak ettigim iste buydu bu yüzden sordum downsendromlu cocuklari olan varmi aramizda diye.. Böle seyler normal cocuklarinda basina gelebilir allah korusun tabiki ama normal bi cocugumuz yürüyemez olsa konusamaz olsa onu öldürecekmisiniz onu merak ediorum.. neyse saolun hepiniz yorumlariniz icin

12. 28 Eylül 2009
  13. tuana3434

tuana3434 cnm kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim öncelikle 2 yaşındaki kızna allahım sağlıkla huzrlu ömürler versin ve karnındaki o masum yavruyada inşallah allahın izniyle sağlıklı doğcak inşallah...bizi neler bekliyo nerden bilebiliriz..allahım güsl yazılar yazssın.zatii dr sölemiş 2 aylıkken başlanıyomuş tedaviye ne güsel eğer öle doğarsada inşallah hiçbişyi kalmıcak .

14. 28 Eylül 2009
  15. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    temennin icin tskler canim. belki inanmak istemedigimdendir bilmiorum ama icimde hic kötü bi his yok yani inanmiorum hernekadar doktorlar kesin teshis koymus olsalar bile ben inanmiyorum hayat mucizelerle dolu diorum o ki o et parcasi büyüyo canlanio bi bebek oluo 9ay sonra dünyaya gelio bunu bi insan oglu yapabilirmi rabbimin gücü nelere hayat verio nelere yetio hayat bi mucize bizim nefes alip vermemiz bi mucize belki bundada bi mucize vardir belki rabbim o mucize icin beni sinio. bilemiorum.. insalah hayirlisiyla kucagima alirim oglumu.

KORUYUCU bunu beğendi.
  16. 28 Eylül 2009
  17. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim arkadaşıma downsendromlu dediler ama normal doğdu. komşumun kızınada normal dediler ama downlu doğdu.herşey biz insanlar için bir sınav kesinlikle aldırıp günaha girme ki zaten aldırmıyormuşsun. dünyadaki en temiz ve akıllı özürlüler onlar gecenlerde haberlerde göstermişti down sendromlu bir çocuk ünv. bitirmişti. ben inanamadım ama gerçek. eğitilirse gayet zeki çocuklar oluyorlar. allah yardımcınız olsun beterinden saklasın. sağlıklı doğupta sakat kalan bir çok insan var dünyada ve dünya onlar sayesinde ayakta. hakkında hayırlısı neyse o olsun.

sumeyye008 bunu beğendi.
  18. 29 Eylül 2009
  19. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    sagol arkadasim keske dünyada herkes onlar gibi temiz onlar gibi gülec olabilse. Ben kesin gözüyle bakmiyorum eger varsada allah dedigin gibi beterinden korusun bebegin suyundan alindiginda kesin olarak dogru cikio diolar ama yinede allah daha beterinden korusun doktorda dio egitim cok önemli dio kücükken daha basliomus zaten terapileri ihmal edilmeden gidilirse bi problem yok dio. bi cok cocuk insan var sagsaglim dünyaya gelio birden bi yüksek ates gecirip yatalak bile kalabilio dedigin gibi beterin beteri var cok haklisin. hepimiz icin rabbim herseyin hayirlisini versin.