downsendromu

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve saycan tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : saycan
  1. saycan

saycan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    21 haftalık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım bebeğimde kromozon fazlalığı vardı. 19 haftada aminosentez yapıldı. sonuçlar pozitif geldi. şimdi aradan 3 ay geçti tekrar hamile kalsam aynı olayları yaşarım diye çok korkuyorum

2. 14 Ocak 2010
  3. canzi3445

canzi3445 ALLAHIM ŞÜKÜRLER OLSUN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım allahım kolaylık versin sabır versin ama hepsi aynı olacak diye b,rşey yok canım allahım hayırlısını sağlıklısını versin nasip etsin hepimize

4. 15 Ocak 2010
  5. nlgnulv

nlgnulv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende özel eğitimde çalıştm 3 yıl.çok sevdiğim bi down send.öğrencm vardı annesi 2.ye hamile kaldı.doktorlar tehlikeli oldğnu ve tekrar zihinsel olcğnı söylemş.ama velimiz dinlemedi ve doğm yaptı çok tatlı ve sağlıklı bi oğlumuz olduu.sende kafana takma derim bence sende düşünn.rabbim sana da hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsinn

6. 15 Ocak 2010
  7. cicek8182

cicek8182 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım 3 bebeğimi kaybettim.8 haftalıkken kalpleri duruodu.3. bebeği patoloji ye gönderdik ondada kromozom fazlalığı çıktı.bizde genetik problem yok.ama anne babada olmasa bile sperm ve yumurtalık birleşmesi sırasında olabiliomuş.ama yine denicez bu ay çünkü başka yolu yok.biz sağlıklıyız allaha şükür.sizde genetik test filan yaptırdınız mı canım.
    yaptırmadıysanız yaptırmanı tavsiye edrim.bebekte varsa aileden istenio.

korkma canım,aynı şey olcak die bişi yok gerçekten.şimdi 4 . için denicez.aama moralim iyi.bu sefer tamam diorum.sende moralini yüksek tut.çok iyi anlıorum seni

8. 15 Ocak 2010
  9. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Allahım sabır versin canım.
    umarım 2. hamileliğinde herşey güzel olur.

10. 16 Ocak 2010
  11. MelegimveAskim

MelegimveAskim cennette meleğim var Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    sadece amnıosentez sonrasımı sonlandırdınız bebegınızın hayatını cok uzuldum gercekten kordosentez yaptırdınmı peki bır tanıdıgımda amnıosentez sonrası sorun cıktı ve sonra bebegı alalım demısler ama kordosentez yaptırdı ve suan saglıklı bır cocugu var

12. 16 Ocak 2010
  13. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok geçmiş olsun benimde başımdan gecti bu ama benimki trizomi 18 di 19 haftalık gebeliğim sonlandırıldı beimde aradan 5 ay gecti tekrar hamileyim dr bana her gebelik aynı olmaz dedi ki zira benim 6 taşında saglıklı bir kızım var üstelik onda ne test yaptırmıştım ne birşey döllenmeden kaynaklı dediler bana kimse anlam veremedi şimdi 1 subatta ikili testim var Allahıma dua ediyorum aynı acıları bana yaşatmasın diye hamile kalmadan 1 ay önce iimden namaza başlamak gelmişti bir sabah kalktım ve namaz kılmaya başladım ve inanırmısın o ay hamile kalmışım korkmuyormuyum evet cok korkuyorum ama her gebelik aynı olmaz ben hamle kalmadan testlerimi yaptırdım hormon smear ne varsa dr anlattım durumu tahlillerim yapıldı su an normal birşey yok bebekte iyiymiş ama ne zaman ikili normal cıkar o zaman inanıcam ben sende aklına kötü birşey getirme Allah saglıklı evletler versin sana bana ve tüm annelere.....

14. 9 Aralık 2010
  15. dudu64

dudu64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm kızlar21 yasındayım ve 14 haftalık hamıleyım ıkılı tarama testi yaptirdim yasıma gore oran cok yuksek cıkmıs normalde 1000 kısıde 1 gorulurken bende 257 kısıde 1 e dusmus oran...cok uzuldum egıtım ve arastrma hastanesıne gıtmem gerektıgı soylendı yrna randevu aldık bakalım ne olucak ılk gebelıgım ona o kadar alısmıtımkı ıns kotu bsy cıkmaz...dualarınızı beklıyorum

16. 2 Şubat 2011
  17. bikere_sevdim

bikere_sevdim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    çok geçmiş olsun allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.

Son düzenleme: 2 Şubat 2011
  18. 2 Şubat 2011
  19. oglak75

oglak75 2 kelebeğim,aşkım ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun benimde 2 .evladım 22 haftalıkken sonlandırıldı dandy walker malformasyonuydu 10 binde bir görülene bir hastalık bizi buldu şimdi tekrar hamileyim 2li testim çok güzel çıktı ense kalınlığı da yok canım inşallah bu defa iyi gidecek allaha şükür sağlıklı bir kızım var onda hiç bir sorun olmadı umarım bu sana bir umut ışığı olur