Dr bana da klomen verdi!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erva15 tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : erva15
  1. erva15

erva15 Guest

ya bu klomeni o kadar duydum ki araştırııyordum ki dr bana da verdı gecen ay yumurtam 11.gunde catladı dr erken çatlamış dedi ve hamılelık olmadı bu ay adet oldum ve yarın adetımın 5.gunu klomen içeceğim 5gun boyunca gunda 1 tane 10mg sonrasında 10.gunu yumurta takıbı yapacak bakalım hayırlısı klomen nasıl bir hap? kullanıp hemen hamıle kalan da var aylarca kalamayan da

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Nisan 2009
  2. 28 Nisan 2009
  3. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende de sorun olmadığı halde verdi takip amaçlı 10. gün çatlatma iğnesi vuruldum.. ama yumurtalar ilaca aşırı tepki vermiş ve çatlamamış kiste çevirmiş.. ben günde 2 tane içiyordum.. sende olmaz herhalde.. inş olmaz.. hayırlısı olsun..

4. 28 Nisan 2009
  5. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu ay başladım klomene. doktor günde 3 tane içeceksin dedi.ya kist olursa.. zdoktorun dediğini yapıcam bakalım. o düşünmüştür heralde bunu...

6. 28 Nisan 2009
  7. erva15

erva15 Guest

ben adetın 5.gunu yanı yarın başlayacağım 10mg mış günde yalnızca 1 tane içeceğim 9.gunu bıetecek sonra da takıp edecek benım catlamasıyla ılgılı problemım yok sadecde gecen ay erken çatladı onu duzenlemek için verdı sanırım

8. 4 Mayıs 2009
  9. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biz seninle aynı gün takibe girdik sanırım. ben bugün dr a takip için gittim ayın 28 inde klomene başladım.bugün 19 mm yumurtam varmış. pregly iğne verdi onu yaptırdık.seni merak ettim. ne dedi doktor.
    umarım gelişmeler iyidir.

10. 5 Mayıs 2009
  11. _baby_

_baby_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende bugün dr gittim adetim 5.günü kullanacaksın dedi yani 2 gün sonra başlayacağım 1 kutu kullanmıştım ama 5 gün bekleyip istediğimiz boyunta gelişmediğinden iğnesinide olamadım haliyle ilk kullanmam başarısızdı şimdi 2.kutuyu kullanacağım ama bunu 7 gün kullanacağım bende yumurtlama problemi olduğundan geç gelişiyorlar umarım bu son kullanmam olur ve hamile kalırım...

12. 6 Mayıs 2009
  13. _baby_

_baby_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    acaba aranızda progestan 200 mg kullanan varmı???

14. 11 Mayıs 2009
  15. erva15

erva15 Guest

canım ben son gıttığım de adetınmın 110.gunu gıttım 22x23mm olmuş dr cok cabuk buyumuş dedi sonra 12.gun gıttım çatlamış dedi erken catlamış dedi bu ayda olmayabılır dedi olmassa da hsg istedı ya ben anladım kı bende yumurtlamayla ılgılı problem var nıye hsg ıstedı anlamış dedğilim şimdi kara kara duşunuyorum nasıl çektırsem dıye sen ne yaptın?

16. 11 Mayıs 2009
  17. erva15

erva15 Guest

ilk olarak 10.gunu gıttım 110 yazmışım yanlışlıkla off

18. 11 Mayıs 2009
  19. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bize ilişki önerdi geçen haftaydı. önümüzdeki haftayı bekliyorum merakla ve umutla.. doktor adet olursan 3. günü gel, olmazsan 5 gün geçince gel dedi.hsg konusunu doktora sordum çekecekmisiniz diye. şimdilik gerek yok dedi. hsg bazen tıkanıklığı açıp hamile kalmayı kolaylaştırdığı gibi yan etkileride var dedi. hsg sonucu rahim ağzındaki mikroplar rahmin içerisine ilerleyebilirmiş. sorun yokken sorun yaratmayalım bi kaç ay deneyelim olmazsa düşünürüz dedi. birde yaşın gereği tıkalı olacağını düşünmüyorum (yaşım 24) daha çok 30 lu yaşlardaki bayanlarda kullanırız dedi.zaman gösterecek yani.
    yardımcı olmuşumdur umarım.
    sana kanım ısındı benim yaa. aynı zamanda tedaviye başladık diye, sanki aynı zamanda hamile kalacaz gibi geliyor.hislerime güvenirim ben.yazarken bile bi heyecan var bende. hsg biraz acı veriyormuş ama kendini rahat bırakırsan o kadar korkunç değilmiş.ay çok uzun oldu.yeni haberlerini bekliyorum canım..