Dr. Dilek Aslan (İrenbe-İzmir) hastaları

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve mavisler tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  13 Aralık 2009
  Konu Sahibi : mavisler
 1. mavisler

  mavisler Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Aralık 2009
  Mesajlar:
  77
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Merhaba, Dilek hanımın hastaları olan var mı? Kendisi bildiğim kadarıyla tüp bebek konusunda uzman ama benim normak gebelik ve ona gitmeye başlıyorum. Normal gebelik takibi yaptıran varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim...
   
 2. 9 Mart 2010
  Konu Sahibi : mavisler
 3. Thrush

  Thrush Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Kasım 2009
  Mesajlar:
  235
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  mrb. bende dilek hanıma gidiyorum.muayeneler beklemeler dışında gerçekten çok memnunum çok içten samimi tatlı dilli herşeyi kendiliginden söylüyor soru sordugunda gayet sabırlı bi şekilde cvplıyor kontrollerde ultrason jelini bile sana bırakmadan kendi siliyor.gitmek isteyenlere tavsiye edilir..
   
 4. 19 Ağustos 2011
  Konu Sahibi : mavisler
 5. dilekaslan

  dilekaslan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Kasım 2010
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  31
  Sevgili Okuyucular,

  tüp bebek ekibi işini severek yapan, işine kendini adamış ve insan sevgisi ile çalışan fedakar ve üst düzey eğitimli insanlardan oluşmaktadır.

  Özellikle tüp bebek gibi popüler ve kritik bir konuda internet büyük önem taşımaktadır.

  İnternet ortamı kontrolsüz bilgi akışının yaşandığı bir platformdur ve yersiz yanlış yönlendirmelere karşı çok dikkatli olmak gereklidir. Yanlış yorumlar nedeniyle ilgili kişiler bazen doğru bilgilendirilememektedir. Türkiye' deki tüp bebek Kliniklerinin gebelik oranları dünyanın seçkin klinikleri ile yarışacak düzeyde ve uygulamalar hızla devam ediyor.

  Bugün için tüp bebek teknolojisinin en ileri uygulamalarına rağmen gebelik elde edilemeyen çiftlerde moleküler düzeyde sorunlar olabileceği kabul ediliyor. Bu sorunlar bazı vakalarda ancak tekrar tekrar deneme ile aşılabiliyor.

  Maddi manevi yükü bu derece ağır olan bir tedavinin, bizim tüm iyi niyetimize, çabamıza, emeğimize ve ciddiyetimize rağmen her zaman pozitif sonuç vermemesi bizi de üzen bir durum.

  Tedavi sürecinde hastanın olumlu motivasyonu gebelik şansını arttırır. Bu olumlu yönlendirmenin yanlış anlaşılmasına engel olmak için sık sık bu tedavilerin %100 garantisi olmadığı söylenir. Gebelik beklentimiz bazı olgularda % 50’ nin üzerindedir. Amacımız hastalarımıza sahte bir umut vermek değildir. Kimseyi ‘’kesin gebelik olacak’’ diye kandırmak değildir.

  Çok sayıda sağlıklı yumurta aldığımız, sağlıklı, kaliteli embriyoları gelişen ve hatta bunların bir kısmını dondurduğumuz olgularda bile gebelik şansı %100 değildir. Dondurulmuş embriyoların çözüldüğünde bir kısmı ne yazık ki canlılığını sürdüremez ve transfer edilemez. Ancak %70 den fazlası canlıdır ve %50 civarında gebelik şansı sunmaktadır. Bunlara rağmen gebelik oluşmuyorsa tüm genetik araştırmalar ve diğer sağlık taramaları tekrar edilir. Sigara, stres, rahim duvarı sorunları tekrar sorgulanır. Ancak hiçbir bir sağlık sorunu veya genetik problem saptanmayabilir. Çözüm: tekrar denemektir.

  Teknik olarak ve hizmet kalitesi olarak bir sorun yaşamadıysanız bile 3. denemeden sonra farklı bir bakış açısı için başka bir klinikte denemek yararlı olabilir diyoruz.

  Unutmayınız ki: ekibin herhangi bir ihmali, eksik tedavisi veya klinik yanlışı olsa, bu tüm hastalara ve genel gebelik oranlarına yansır.

  Türkiye' de en önemli sorun tüp bebek yönteminin ekonomik yönüdür.
  Ne yazık ki devlet desteği son derece sınırlıdır. Kullanılan tüm malzemeler yurt dışından gelmektedir ve kaliteli malzeme kullanıyorsanız maliyetleri düşürmek fazla mümkün olamaz. Yani bu tedaviye ihtiyaç duyan çiftler açısından işin bir de mali stresi var. Ekonomik standartlar ortada. İnsanlar gebeliğe ulaşmak için önemli bir güç harcamak zorunda kalıyorlar.

  Özel sağlık kuruluşu olarak hizmet veren özel tüp bebek merkezlerinde tedavilerin ücreti devlet tarafından değil, kişiler tarafından karşılanır. Merkezin ödemesi gereken maaşlar, kira, elektrik, su, sarf malzeme gibi ücretler için, yani kısaca varlığını ve işleyişini sürdürebilmek için ticari faaliyet göstermesi ve verilen hizmetlerin bedellerinin alınması zorunludur.

  Tedavinin başından itibaren bu durum hastalar tarafından bilinir.

  Bazen şans faktörü negatif etkiliyebiliyor insanı ve tekrar denemekten başka bir çare kalmıyor.

  İşimizi bu derece samimiyetle, iyi niyetle ve insan sevgisi ile yaparken her tür yorumu ciddiye almamak ve yersiz yönlendirmelere yanıt vermemek mümkün değil.
  Amacını aşan yorumlar konusunda herkesi sormaya, sorgulamaya davet ediyorum. İletişim, insanların birbirini anlaması ne kadar önemli.

  Dileyen herkese en kısa sürede sağlıklı bir hamileliğe kavuşması temennisi ve en derin sevgi ve saygılarımla,
  :nazar:
  Op.Dr.Dilek Aslan
  İrenbe tüp bebek Merkezi