dr kubilay beyin yiyerek zayıflayın uygulaması

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve zeynebada tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

18 Haziran 2010
    Konu Sahibi : zeynebada
  1. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar doktorum programında çıkan dr kubilay beyin yiyerek zayıflayın diyet zayıflatmaz zayıflama hapları kilo aldırır bünyeye zarar verip metobolizmayı bozar. dediğini benim gibi herkes dinlemiştir benimd emantıgıma yattı bu kuralk çünkü bazen bir ögünle günü tamamlıyom ve tartıya çıktıgımda o hafta gram gitmemiş hiç yemedigim halde gram almış oluyorum ben denicem bunu ben gibi yiyerek zayıflamak istiyenler varmı araştırcam ben nelşer yememiz gerekiyo neye dikkat etmemiz gerekiyo dieekaydirigubbakcemile2

2. 18 Haziran 2010
  3. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    alıntıdırr..... bir hastasından...Doktorumla tanışmam tamamen tesadüftür ben kendisinin bu kadar ünlü bu kadar işinde usta bir hekim olduğunu bilmiyordum. Bu zorlu gözüken ama hiç de öyle olmadığını sonuçları itibariyle gördüğüm zayıflama yolu bir arkadaşımın bana ?artık yeter seni benim doktoruma götüreceğim demesi ile, benim de içimden gidiyim ama gene aynı son olacak diyerek başladığım bir yoldu. Ama ilk muayenemden sonra bu sefer aynı son olmayacak dedim kendime neden mi söyleyeyim doktorum bana sen bir hastasın dedi ilk başta çok bozuldum anlatamam ama sonra devam etti tıpkı kronik bir şeker hastası,kalp hastası,tansiyon hastası gibi dedi şimdiye kadar gittiğim hiçbir diyetisyen bana gerçeğin bu olduğunu bu kadar net bir şekilde belirtmemişti zaten kimsenin söylemesine de gerek yoktu ben her şeyin farkındaydım ama hani derler ya birinin gözünüzü açması gerekir işte o kişide benim kurtarıcım gözüyle baktığım doktorum Gürkan beydir.
    Doktorumla tanıştığımda tam tamına 105 kg idim tedavim 10 ay sürdü ve 10 ay sonunda doktorumla vedalaşmadan önce 69 kg mı tartıda gördüm. Bu benim için inanılmaz bir şeydi çünkü ömrü hayatımda bu kiloları göreceğime inanmazdım. Ama tabi Gürkan beyin hastası olanlar bilir önemli olan görünen 69 kg değildi vücudumdaki yağın düşmesiydi ki verdiğim 36 kg mın 25 kg mı saf yağdı. Gürkan bey bana nasıl sağlıklı beslenmem gerektiğini öğretti sağlıklı beslenmeyi sosyal hayatıma elbirliğiyle oturttuk. Mesela bunu hep anlatırım doktor bey bana yaşam tarzımı, sosyal hayatımı, nasıl beslendiğimi sorduğunda benim tek söylediğim her şekle adapte olurum ama çayımı asla şekersiz içemem olmuştur. Evet gerçektende öyleydi her yolu denedim tatlandırıcıda koydum denedim, limonda koydum denedim içemedim. Kendisine günde en az 2 bardak içtiğimi söyledim kendiside günde 5 bardakta anlaşıp 2şer küp şekerden günde en fazla 10 küp şeker hakkımın olabileceğini söyledi ve ben asla dediğim şeyden vazgeçmeden kendimi stresse sokmadan mutlu bir şekilde haftalık diyet listelerime uyarak,her zaman yiyeceğim yemeği önceden evden hazırlayıp yanıma alarak bir düzen kurarak kendime ve en önemlisi yılmayarak çünkü zamanı geldi metabolizmam direndi veremedim ama hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadım ben bunu da atlatacağım dedim ve mutlu son kilolarımdan kurtuldum.
    Ben doktorumdan ayrılalı tam olarak 6 ay oldu ve benim için aslında diyetten daha önemli olan kısmı başlamıştı ?koruma?.Evet kilo vermek gerçekten önemli ama sizi temin ederim ki verilenleri muhafaza etmek çok daha zor. Tam anlamıyla Gürkan beyi yapmak istediğini anladıysanız bunu başarıyorsunuz ki ben hala kliniği bıraktığım kilomdayım ve hiç sıkıntı çekmiyorum çünkü öğrendim metabolizmama da öğrettim kendimi asla acıktırmıyorum insülin hormonumun dışarı çıkmasına izin vermiyorum Son olarak hekiminizle iyi bir diyalog kurabilmekte çok önemli kendinizi, diyetteyken ne sıkıntılar yaşadığınızı hekiminizle ne kadar paylaşırsanız ne kadar kendinizi doğru anlatırsanız o kadar başarılı olursunuz.
    Bu yolda bana doğruyu gösteren, kendime özgüvenimi, irademi geri kazandıran ve hayat boyu minnettar kalacağım Gürkan bey ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

4. 18 Haziran 2010
  5. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    programdada 3ay içinde çok şişman bir beyfendiyi 25kilo verdirdi 3ayda çok mantıklı bir kilo verme geldi emzirenler içindee

6. 18 Haziran 2010
  7. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    tek benmiyim acaba bu konuyla ilgilenenkaydirigubbakcemile3

8. 18 Haziran 2010
  9. aozcan

aozcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    keşke bizde başarabilsek ne güzel olurdu.kilolarım sanki yapıştı kaldı

10. 23 Haziran 2010
  11. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bende farkettı valla eskı kızlık pantolonlarıma gırıyom yavaŞ yavaŞ saglıklı yıyom bol yıyom

12. 23 Haziran 2010
  13. Berrin1405

Berrin1405 07/06/2011 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili musyas paylaşımın için teşekkür ederim.Gürkan Kubilay'ı ben de vakit buldukça takip ediyordum.Sen kilo vermek için nasıl bir yöntem izledin*Alıntı yaptığın yazıda yapılanları dikkate alarak mı bayağı farketti diyorsun. bizimle de paylaşır mısın? kızlık pantolonlarına nasıl sığdığını:dance:

14. 28 Haziran 2010
  15. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    evet cnm beyaz ekmek yerine kepek ekmegi tükettim cnm bolsu tükettim sürekli meyve yedim haftada bir tatlımı yedim az olmak şartıyla

16. 28 Haziran 2010
  17. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel tebrik ederim canım aslında beynimiz her şeyin farkındada işte o uygulamayı yapamıyoruz herşey beyinde bitiyorrrrr

18. 28 Haziran 2010
  19. zeynebada

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    aynen cnm bnm şimdi sıra sezercik göbegini eritmekte minicik fındık göbek kaldı dogum yapalı 9ay oldu oda gittimi daha kilo vermek yok