dr. meltem eğilmez kalkavan

Konusu 'Kadin Doğum' forumundadır ve havvam87 tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

13 Haziran 2012
    Konu Sahibi : havvam87
  1. havvam87

havvam87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hizmet hastanesi dr. meltem eğilmez kalkavan a takip olan var mı?ultrasonları nasıl,hastane nasıl,ücret bilen var mı?
  2. 13 Haziran 2012
  3. yaramazpisi

yaramazpisi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    canım ben gıttım muayeneden 97 aldılar smear testınden 87.5 hastahane guzel doktorda başarılı yklaşımı güzel ama bana pahalı geldi ve benim fıyat dısında da bır takım krıterlerımı karsılamadı baska bır yere gıdıyorum memorıal ıle anlasmalı oldukları ıcın ucret yuksek
  4. 22 Haziran 2012
  5. gelartik

gelartik yakışıklı oğlum uras'ım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben en başından beri meltem hanıma gidiyorum 97 lira muayene ücreti veriyorum kilo kısmında takıntısı var onun dışında o hastaende tahlillerini yaptırmak zorunda değilsin başka yerdede yaptırınca kabul ediyor 4 boyutlu ultrason hariç onun içinde ultramed le anlaşması var ben memnunum tek sıkıntım o hastanede doğum ücretlerinin pahalı olması
  6. 14 Ağustos 2012
  7. gozdanis

gozdanis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meltem hanıma asılama yaptıran varmı acaba?
  8. 4 Eylül 2012
  9. duyguilhan

duyguilhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

doğum ücreti ne kadar acaba?
  10. 4 Eylül 2012
  11. gelartik

gelartik yakışıklı oğlum uras'ım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ben bugun itibari ile kendısıyle baglarımı kopardım ama doğum fıyatları normal epiduralli 2450 epidural sezeryan 3200 psıkolog bebegın 6 poz resmı lohusa serbetı ve kuafor hızmetı var pakette ama kapı falan suslemıyolar
  12. 21 Eylül 2013
  13. yenikullanici

yenikullanici Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    48
    uzun zamandır hamilelik öncesinde de Meltem hanımın takibindeydim, hamilelik süresince de kendisine gidiyordum ve mart 2013de epidural normal olarak doğum yaptırdı, kendisi normal doğum yanlısı ve bu konuda teşvik ediyo... çok tavsiye edildiği için randevuları çok dolu ve o yüzden uzun uzun vakit ayıramasa da oldukça deneyimli iyi bi doktor olduğu için her türlü kontrolü yapıyo güvenebilirsiniz... yaklaşımı da oldukça iyi bence, bi doktor olarak insana güven veriyo, ben çok memnunum ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum... ücret konusuna gelince biraz yüksek evet ama insanın doktoruna güvenmesi önemli, o fiyatlar o hastane koşulları için fazla ama Meltem hanım için gidiyorum, önemli olan doktor hastane değil... hamileliğimin son aylarında yeni açılan çok şık ve bilinen bi hastanenin fiyatlarının uygun olması sebebiyle doğum fiyatı almaya görüşmeye gitmiştik, doktor muayenesi olmadım ama oradaki doktorları bi araştırdım hepsi yeni mezun stajını yapmış tecrübesiz insanlar...
  14. 5 Mart 2014
  15. smilebitte

smilebitte Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

2014 Ocak ayında Hizmet Hastanesinde doğum yaptım. Doktorum Meltem Eğilmez Kalkavan'dı. Hamileliğimin başlangıcından itibaren hep Meltem Hanım'ın kontrolundeydim. Doğuma kadar Meltem Hanım hakkında düşüncem bilgili, işine hakim ve biraz kızgın mizaçlı olduğu yönündeydi. Kızgın mizacına ragmen bana güven verdiği için devam ettim. Ayrıca muayene süreleri kısa ve hızlıydı ama soru sorduğumda mutlaka cevap veriyordu.

Sezaryan ile doğum yaptım. Doğumdan ilk çıktığımda çok iyiydim. 6-8 saat sonra beni yürümem için ayağa kaldırmak istediler, bayıldım. Tansiyoum 8-6 olmuştu. Sonra 2 kez daha kalkmaya çalıştım, iyi ki de kalkmaya çalışmışım, her defasında bayıldım. Tansiyonum 7-5 lere düştü. Bunun üzerine bana kan sayımı yapıldı ve doğumdan once 11.5 olan hemoglabinimin 5.5'a düştüğünü farkettiler. Meğersem iç kanama geçirmişim. Sonra bana 3 ünite kan verildi, enfeksiyon riski ile yüzyüze ve çok zor bir süreç geçirdim. Hastanede fazladan kaldık. Tüm bu şartlar altında bebeğimi emzirmek ve güç toplayabilmek adına çok çaba sarfettim. Psikolojik olarak da benim için çok travmatik bir süreç oldu. Meltem Hanım'a bu kanamanın sebebini sorduğumuzda bilmediğini söyledi.

Ben bu süreç direk Meltem Hanım'ın hatası diyemem ama açıkçası onun hatası olma ihtimali de çok yüksek. Onun için bu tecrübemi burada paylaşmak istedim. Doktor arkadaşlarımdan birini arayıp danıştığımda bana yorumu şu oldu: %100 doctor hatası diyemem ama sezaryan bir doctor için çok rutin bir ameliyat ve kolay bir ameliyat, nasıl olur da kanının yarısını bir ameliyat ile kaybedersin ve bunu ancak bayılmaların sonucunda farkederler. Hadi diyelim ki böyle bir hata yapıldı, ya da kendiliğinden kanadı bunu seni 3 kere bayılttıktan sonra mı anladılar. Öledebilirdin kanamalar devam ederken dedi.

Dediğim gibi Meltem Hanım'ın hatası olmasa bile bir daha asla onun kontrolunde olmayı ya da onda doğum yapmayı göze alamam.

Genel olarak hastanenin doğum katı ve ebeler, bebek hemşireler ve diğer hemşirelerden çok memnun kaldım. Ama yine de hiç bir şey bana o bayılmaları, gözümün kararmalarını, beyaz ışık görmemi unutturmuyor...