DR sizden de Amniosentez istedi mi?...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DERYARXIXM tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

?

amniosentez yaptırıp bebeğini kaybeden varmı?

1. evet

Oylanma: 2
    33,3%
  2. hayır

Oylanma: 4
    66,7%
    19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : DERYARXIXM
  1. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben 20haftalık gebeyim:CüvCüv:.ikili testim bozuk çıktı,3lü testim iyi çıktı buna rağmen dr'um benden amniosentez istedi.bende devlet hastanesin den gün almak için gittim fakat bayram haftası çok doluymuş.sıra vermediler.ne yapacağımı şaşırdım .doktor birde bebeğin 2 hafta geri olduğunu söyledi.dua edin neolur::Saruboceq:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  2. 19 Eylül 2009
  3. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde ikili testim riskli ense kalınlığım kalın çıktı ben üçlü testi yapmadan bayramdan sonra amniyosentez yaptıracam peki senin ense kalınlığın nasıl çıktı bide kan değerlerinide yaz istersen buraya ikili testinkileri ama...

4. 19 Eylül 2009
  5. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Acaba madem amniyosentez isteyecekti ikili test riskli çıkar çıkmaz neden istemedi doktorun? Üçlü testin normal çıkmış, bu sorun olmadığı anlamına gelmez mi? Çok ilginç bir durum, bence başka bir doktora daha danış.

6. 19 Eylül 2009
  7. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evet ya bana da tuhaf geldi ense kalınlığı falan nasıldı?belki emin olmak için istemiştir CADIARZU

8. 19 Eylül 2009
  9. gzdatk

gzdatk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimd e2li testim 1:243 çıkmış. sınır değer 1/250. 3lü yapmadan amniyosentez diyor. 30 yaşındayım. yani çok da riskli grupta yer almıyorum. kesinlikle 3lü yapmadan amniyosentez yaptırmam. özel hastaneye gidiyorum. biraz para için gibi geliyor bana. Allah hepimize yardım etsin.

10. 19 Eylül 2009
  11. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ense kalınlık,1mm ben bitane doktora gitmedimki ikilitesttrn sonra,özel hastanelerde 4 doktora gittim.sonra geçen haftada amniosentez için devlet hastanesinden gün almaya gittim.bayram haftası doluyuz dediler sıra vermediler.ne yapcamı bilmiyom sadece dua ediyorum:Saruboceq:

ikili testeki sonuçlar
    freebeta hcg:6,730
    backrisk:1717
    adjusted risk:102
    kısaca riskli olanları yazdım ultrason riski falan onlar normalin altında dedi doktor

12. 19 Eylül 2009
  13. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ikili teste sorun çıkınca başka özel hastanede üçlü test yaptırdım ordaki doktor korkulacak bişey yok normal değerin altında dedi.geçen hafta taramaya girdim üst düzey ultrasona dr bana bir anormallik olduğunu söyledi ve devlet hastanesinde amniosentez yaptırmamı söledi.bende 25 yaşındayım:CüvCüv:..a.sa.sbebişim şu anda 20 haftalık zaten:ecrin_bebek:

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  14. 19 Eylül 2009
  15. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    odette cim dr istedide ben başka dr lara gittim hepsi farlı bişey söyledi,en son gittiğim dr bana üçlü test yaptırdı oda korkulaca bişey yok dedi.üst düzey ultrasona girince benden amniosentez istediler.bende devlet hastanesinde tıbbı genetik doktoruyla konuştum oda 3 ,4 hafta içinde yaptırmam gerektiğini söyledi.:uhm::uhm

16. 20 Eylül 2009
  17. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi daha iyi anladım canım, madem istemişler o halde amniyosentez yaptırman kesinlikle gerekli. Ama canını sıkma, inşallah sonuçların temiz çıkar. Stres yaptıkça bebeğin de etkileniyor bunu unutma. İçini ferah tutmaya çalış ve her şeyin yoluna gireceğini düşün, iyi bayramlar canım...

18. 20 Eylül 2009
  19. DERYARXIXM

DERYARXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım sanada iyi bayramlar.bende bebeğim için sakin olmaya çalışıyorum:CüvCüv: