Dr.Stanleys House ve Çözümü

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve lovfun tarafından 10 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  10 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : lovfun
 1. lovfun

  lovfun Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  501
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
 2. 24 Nisan 2008
  Konu Sahibi : lovfun
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Çözümü;
  Önce sarı japonca yazıya, sonra sarı oka tıklayıp oyunu başlat. Ses açık oynayın.
  1)İçinde gri araba olan garajın sağ alt duvarına tıklayıp yaklaş. Yerden kahverengi uzun SOPA (şekli levyeye de benziyor) al. Nesneyi detaylı gör (Items'daki sopaya tıkla ve seç. Büyütece tıklayıp detaylı gör. Sarı oka tıklayıp detaylı görüntü ekranından çık). Sarı oka tıklayıp ekrandan çık. mavi kapıya tıklayıp yaklaş, şifre gerekiyor. 2 sağa git.
  2)Ekranın sağındaki ağaca tıklayıp yaklaş ve kağıttan uçak gör. Sopayı seç, kağıt uçağa tıkla ve sopayla yere düşür. Yerden tıklayıp KAĞIT UÇAK al. Detaylı gör, kağıt uçağa tıklayıp katlı kağıdı aç, "Help 987522" yazısını oku. Ekrandan çık. 2 sola git.
  3)Tekrar mavi kapıya tıklayıp yaklaş. Şifre olarak tuşlu panele kağıttaki 6 haneli rakamı tuşlayıp gir. Doğru şifre girilince tuşlu paneldeki ışık yeşil olacak. Mavi kapının koluna tıklayıp kapıyı aç ve içeri gir.
  4)Karşıda mavi (içeri girdiğimiz sokak kapısı), solda sarı kapı var. Soldaki sarı kapıya tıklayıp odaya gir. Tuvalettesin (Tuvalet 1). Gri borunun sol alt tarafında (klozet kapağının üst hizasında) görülen küçük sarı cisme tıklayıp yaklaş. Sarı cisme tekrar tıklayıp ÇAKMAK al, detaylı gör (çakmağın sol üst tarafına tıkla, çakmak çalışır durumda). 2 kez sarı oka tıklayıp ekrandan çık. Sarı kapıya tıklayıp tuvaletten çık.
  5)Önce üstteki sağa doğru sarı oka, sonra alttaki sağa doğru sarı oka tıkla ve merdivenlere git. Sağ üstteki yukarı doğru sarı oka tıkla ve merdivenlerden yukarı çık. Soldaki yeşil kapıya tıkla ve üst kattaki tuvalete (Tuvalet 2) gir. Tuvalet kağıdının üstündeki gri kapağa tıkla ve yaklaş. Tekrar tıklayıp yeşil ANAHTAR (anahtar 1) al, detaylı gör. 2 kez sarı oka tıklayıp ekrandan çık. Yeşil kapıya tıklayıp dışarı çık.
  6)Sırayla ok yönü aşağı doğru olan sarı ok ile ok yönü sağa doğru olan sarı oka tıklayıp merdivenlerden alt kata in. Koridorda sola ve aşağıya tıklayıp devam et. Anahtarı seç, çift kanatlı kilitli büyük gri demir kapının solundaki yeşil kapıya tıklayıp oturma odasına gir. Çiçekli vazoya tıklayıp yaklaş. Vazonun içindeki gri yere tıklayıp siyah ANAHTAR (anahtar 2) al ve detaylı gör. Ekrandan çık. Raflara yaklaşıp incele. Ekrandan çık. Yeşil kapıya tıklayıp odadan çık. 2 sağa git.
  7)Siyah anahtarı seç ve kilitli gri kapıyı aç. Az önce gittiğin oturma odasındaki animasyonu izle. Gri kapıdan içeri girince yatak odasındasın.
  8)Odayı incele (telefona yaklaş, soldaki kapı kilitli, çekmeceler açılmıyor). Yataktaki yastığın alt kısmındaki gri cisme tıklayıp yaklaş. gri ANAHTAR (anahtar 3) al ve detaylı gör (aşağı ve yukarı oklara basıp toplanan diğer nesneleri görebilirsiniz). Ekrandan çık.
  9)Yastıktan aldığın gri anahtarı seç (anahtar 3), soldaki kilitli kapıya tıklayıp aç. Banyodasın. Küvetin musluğuna tıklayıp yaklaş. Musluğun arkasından ANAHTAR (anahtar 4) al. Ekrandan, banyodan ve yatak odasından çık. Köpeğin serbest bırakıldığı animasyonu izle. Koridordasın.
  10)Sağa git. Son aldığın (anahtar 4) anahtarı seç, soldaki kapıya tıklayıp aç. Mutfaktasın. Sola git. Çakmağı seç, muma tıklayıp yak. Kutunun içine tıkla ve kırmızı ET al. Sarı oklara 2 kez tıklayıp 2 kez sağa git. Kapının kolunun söküldüğü animasyonu izle (mutfağa hapsoldun, tek çıkış serbest bıakılan köpek).
  11)Sol köşeden beyaz TABAK al ve kahverengi ŞİŞE al. Tabağı detaylı gör, detay ekranı açıkken eti seçip tabağa tıkla ve eti tabağa koy. Detay ekranı açıkken şişeye tıklayıp içindekini tabaktaki kırmızı ete dök. Ekrandan çık. Sağdaki kapıya tıkla ve dışarı çık. Et olan tabağı seç, duvarın altındaki gri mama kabına eti koy. Köpek eti yiyince devrilecek (şişedeki sakinleştirici veya zehir). 2 sağa git.
  12)Yeşil çalının önündeki yere tıklayıp yaklaş, yerden HEYKEL al ve detaylı gör (daha önce bu heykeli oturma odasında rafta görmüştük). Ekrandan çık. Sola git. Mavi kapıya şifreyi tuşla ve tekrar evden içeri gir.
  13)2 sağa 1 yukarı git. Solda yeşil kapının olduğu ekran görünecek (tuvalet 2'nin olduğu yer). Yerde, pencerenin altındaki sol köşedeki pembe cisme tıklayıp yaklaş, pembe ANAHTAR (anahtar 5) al, detaylı gör, 2 kez tıklayıp ekrandan çık. 1 kez tıklayıp aşağı in. Son aldığın pembe anahtarı seç, çift kanatlı büyük pembe kapıya tıklayıp aç.
  14)Soldaki beyaz kettle'a (veya sürahiye) tıklayıp yaklaş. Gri BARDAK al, detaylı gör, detaylı görüntü ekranından çık. Bardakla kettle'a (veya sürahiye) tıklayıp gri bardağa su doldur. Soldaki yeşil kapıya tıkla ve dışarı çık. Soldaki pencerenin pervazına tıklayıp yaklaş. Mavi anahtar (anahtar 6) al, detaylı gör, 2 kez tıklayıp ekrandan çık. Yukarı oka tıkla ve çatıyı incele. Aşağı oka tıkla ve önceki ekrana git. Yeşil kapıya tıkla, içeri gir. Karşıdaki büyük kapıya tıkla, odadan dışarı çık.
  15)1 yukarı, 1 aşağı yönü gösteren oklara tıklayıp merdivenlerden üst kata çık. Son aldığın anahtarı (anahtar 6) seç ve sağdaki kilitli mavi kapıyı açmak üzere uzan. Başına birşeyle vurulup bayıltıldığın animasyonu izle. Yıldızlı yastığı olan yatak odasında uyanıyorsun. Oyunda toplamış olduğun tüm nesneler alınmış.
  16)Gri kapıya tıkla ve yatakodasından çık. Sağa tıkla, büyük pembe kapıya tıklayıp gir. Soldaki yeşil kapıya tıklayıp daha önce anahtar aldığın ekrana git. Yerde yatan ölü adamı gösteren animasyonu izle. Adamın elindeki çantaya tıklayıp al. Çantayı detaylı gör, tıklayıp aç, oyunda tüm toplananları geri al. Yeşil kapıya tıklayıp eve gir. Karşıdaki kapıya tıklayıp odadan çık.
  17)Merdivenlerden yukarı çık. Mavi anahtarı seç (anahtar 6) ve üst katta aynı tondaki mavi kapıya tıklayıp odaya gir.
  18)Kırmızı koltuğun üzerindeki raftaki kitaplara tıklayıp yaklaş. Soldan sağa 16. kitaba tıkla ve al. Kitabı detaylı gör, üzerinde "diary"/günlük yazıyor. Günlüğün tüm sayfalarını çevir, en arka sayfadaki rakamı (18668798) not et. 2 kez tıkla ve ekrandan çık. Sağa git.
  19)Soldaki cam kapıya tıklayıp balkona çık. Yere tıklayıp yaklaş ve kahverengi ANAHTAR (anahtar 7) al. Detaylı gör, 2 kez tıklayıp ekrandan çık. Sağdaki cam kapıya tıkla ve odaya gir. Sağa git.
  20)Kırmızı koltuğun solundaki kapıya tıkla ve dışarıya çık. Aşağıda ölü adama tıklayıp yakından gör, ekrandan çık. Merdivene tıkla ve çatıya çık. Bacaya tıklayıp yaklaş. Turuncu ANAHTAR (anahtar 8) al. Detaylı gör. 2 kez tıkla, ekrandan çık. Merdivene tıkla, çatıdan in. Sağdaki kapıya tıkla ve içeri gir. Karşıdaki (bilgisayarın solundaki) kapıya tıkla ve koridora çık.
  21)Kahverengi anahtarı (anahtar 7) seç ve karşıdaki kahverengi kapıya tıkla. Soldaki kırmızı kutunun içinden beyaz telefon KABLOsu al, detaylı gör. Ekrandan çık. Kapıya tıkla ve koridora çık. Aşağı oka tıkla ve koridorun diğer tarafına git. Turuncu anahtarı (anahtar 8) seç ve karşıdaki kilitli turuncu kapıyı aç.
  22)Aşağı oku tıkla ve yatağı gör. Sağdaki cam kapıya tıkla ve balkona çık. Yaşlı adamın görüldüğü animasyonu izle. Su dolu gri bardağı seç (aşağı-yukarı oklarını kullanıp nesnelerin arasından bul), yaşlı adama su içir. Adamın uyuduğu animasyonu izle. Sola git.
  23)Soldaki gri kapıya tıklayıp gir (kapı kilitli değil, anahtar gerekmiyor). Banyodaki aynaya tıkla ve gizli yerin açıldığı animasyonu izle. Kapının sağında çıkan tuşlu panele tıklayıp yaklaş ve günlükteki rakamı (18668798) tuşla. Panelin açıldığı animasyonu izle. Açılan panele tıklayıp yaklaş. Heykeli seç ve panele yerleştir. 1 geri git. Kapının solundaki düğmeye tıkla ve ışıkları kapat.
  24)Tıklayıp renklere yaklaş ve renk sıralamasını not et (veya print screen yapıp kaydet). Saat gibi düşünürsek renk sıralaması şu şekilde olacak: Saat 12 yönündeki renk koyu yeşil. Saat yönünde (sağdan sola) gidersek diğer renkler: turuncu, açık yeşil, gri, lacivert, pembe. Ortadaki renk ise kahverengi.
  25)Ekrandan çık ve ışıkları aç. Tuvaletin üzerindeki ahşap panoya tıklayıp yaklaş. Üzerinde anahtar delikleri var. Renklere göre anahtarları panoya yerleştir. Panonun açıldığı animasyonu izle.
  26)Açılan panodaki siyah dosyaya tıklayıp yaklaş. Tekrar tıklayıp dosyayı al, detaylı gör. 2 kez tıklayıp ekrandan çık. Kapıya tıklayıp banyodan çık. Sağdaki kahverengi kapıya tıklayıp odadan çık. Aşağı oka tıkla ve koridorun diğer yanına git. Sola git. Merdivenlerden aşağı in. Sağa git. Gri kapıya tıklayıp yatak odasına gir.
  27)Telefona tıklayıp yaklaş. Beyaz kabloyu seç, telefona tıklayıp kabloyu telefonun arkasına bağla. Mouse'a sağ tıklayıp 2 kez zoom-in seçeneğine tıklayıp telefonu yakından gör. Telefonun altında gri bir nesne var (tuşların 1. sırasının hemen aşağısında). Fakat henüz alınmıyor. Ekrandan çık, gri kapıya tıklayıp odadan çık. Üst kata çık (sağa, yukarı, 2 aşağı), turuncu kapıya tıklayıp içeri gir. Aşağı oka tıklayıp yaşlı adamın uyuduğu yatağı gör.
  28)Yaşlı adama tekrar su içir (eğer items'da hala görünüyorsa), siyah dosyayı ver. Burada kopya çekiyoruz :) Adama tekrar tıkla, adam uzun bir cümle mırıldanacak (telefonla ambulans çağırmanızı istiyor. Eğer bu japonca cümleyi ekranda görmezseniz telefonun altındaki gri nesne alınmıyor. Bu durumda mouse'u sağ tıklayıp play'e basıp hile yapıp bu bölümü geçmeniz gerekir).
  29)Sola git, sağdaki kapıya tıkla. Aşağı, sola, sağ aşağı ve sağa ok yönlerine tıklayıp gri kapıya git. Tıklayıp içeri gir. Telefona tıklayıp yaklaş. Yaklaşınca tekrar telefona tıkla. Bu kez (yaşlı adamın mırıldandıklarını dinlediğin için) telefonun altındaki gri nesneyi alabiliyorsun. Gri nesne Stanley'e ait kimlik kartıymış. Animasyonu izle (kimlik kartındaki resimden anlıyoruz ki çatıdan aşağı bakınca yerde görülen ölü adam Dr. Stanley. Katil de muhtemelen yaşlı adam) ve oyun sonu.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.