Dr Yakup Erata hakknda;

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve çikolatalxix_sxuxt tarafından 6 Kasım 2007 başlatılmıştır.

6 Kasım 2007
    Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
  1. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar izmirde yakup beyin hastası olan varmı????bilginize ihtiyacım var

2. 5 Ağustos 2009
  3. eftalya_35

eftalya_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kuzenim ona gitmişti şimdi bende gidicem çok ii bir doktor doğumu da o yaptırdı

4. 26 Aralık 2011
  5. AED

AED Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    68
    Valla arkadaşlar, benim de kuzenin eşi 8 yıl boyunca tüp bebek merkezlerinde vakit kaybettikten sonra Yakup Erata'nın muayenehanesine gidiyor. Doktor biz bir de aşılama deneyelim diyor ve ilk seferinde (belki tesadüfen) belkide doktorun yaptığı doğru uygulama sonucu tutuyor. Bende kendisiyle perşembe gününe randevu aldım. Bakalım

6. 12 Şubat 2012
  7. AED

AED Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    68
    Kızlar ben 37 yaşındayımç 2011 nisan ve eylül'de yaptırdığım FSH 9,2 ve e2 değeleri normalken ocak'ta 29 şubat da 22,3 çıktı. hsg norma. eylül'de 9 eylül'de bir aşılama yaptırdım. gonal-f iğneyle 3 yumurta oldu. 17-18 ve 22 mm. doktor çatlatma iğnesine gerek yok kendiliğinden çatlayacak dedi ve ertesi gün aşılama dedi. sabah e2 değerim pre ovulasyonu gosteriyordu. eşimden cinsel ilşki sonrası 36 saat sonra sperm alındı doayısıyla sperm sayısı çok az çıktı hele yıkama sonrası 2 milyondu. benim yumurta da yapılan tetde daha çatlamamıştı . yani sozde bir aşılama yaptık. diğer 2 yumtrtam da heba oldu. başarısızlık baştan belliydi. universite hastanesinde her aşılama boyle yapılıyorsa başarısızlık oranlarının neden bu denli yuksek oldugu belli diye düşünüyorum.
    bu ay yine 9 eylul'de çalışan Yakup Erata hocamın ozel muayenehanesine gittim. bu ay klomen kullandırttı. fsh onemli degil dedi. 1 yumurta gelişti. çok da hızlı büyüdü. 13. gün perşembe 18 mm iken bana cuma sabah çatlatma iğnesi yap dedi. cts de spermi verdik ve aşılama yapıldı. labaratuarda benim kanım alındı ve spermler kanımın içine konulup 2.5 saat işlem gördü. sonrasında hemen aşılama yapıldı. bu spermin hareketini artırıyormuş. bu sabah yani pazar kalktığımda içinde hafif kan olan bir akıntı geldi. bu sizce kanlı verilen spermden gelen akıntı mı? bu arada doktor aşılama sırasında bana başka maddeler de koymuş olabilir. Çünkü ben aşılama sırasında kasıklarıma ve belime riayet eden aşrılar hissettim. Hiç de oyle basit bir işlem olmadı . Bir ara bağırdım bile. 9 eylül'de yapılan sözde aşılamam da ise acı yoktu. oylesine yıkanmış spermler direk verildi. bu arada doktor konulan spermin geri gelmediğini soyledi bu da memnun edici bir şeymiş. Bakalım 14 gün sonra göreceğiz. ne dersiniz?

BU ARADA YAKUP BEY ÇOK UMUT VERİCİ BİR DOKTOR. MUTHİŞ POZİTİF BİR İNSAN

8. 20 Şubat 2012
  9. AED

AED Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    68
    Öğrenmeme 5 gün kaldı. hadi bakalım rastgele:)...

10. 29 Şubat 2012
  11. AED

AED Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    68
    malesef sonuç olumsuz. Doktorum yine klomen kullanmamı istedi. Bende kullanmaya başladım. bakalım bu sefer de olmazsa tübe geçecegiz artık.

12. 22 Mart 2012
  13. AED

AED Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    68
    ve yine olmadı. Bu arada merak edenlere eşimin spermlerinin benim kanımla karıitırılması spermlerin daha çok yaşamasını sağlıyormuş! Benim 2. si de başarısız. zaten beklemiyordum. Çünkü eşimin perhiz süresi 34 saat olduğundan ne yazık ki ileri hızlı sperm sayısı sıfırdı ve sayı da yeterice çok değildi.. Bir ümit denedik ama sonucu baştan biliyordum.

14. 10 Ağustos 2012
  15. yasemin_75

yasemin_75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sevgili AED,
    Son mesajinin uzerinden birkac ay gecmis. Umarim olumlu bir sonuc almissindir bu sure icinde.
    Ben de 37 yasindayim. Gecen yila kadar hic cocuk düsünmedik, sandık ki isteyince hemen olacak. Simdi bir yildir deniyoruz, esimin degerleri normal, bende polikistik over vardi ama doktorumun tavsiye ettigi Klomen ile yumurtluyorum catlatma ignesine gerek kalmadan, ama bir turlu olmadi iste. Artik cok caresiz hissediyorum kendimi.
    Seninle benzer süreclere yakinda ben de girecegim. Artik baska care kalmadi...
    Asilama ozel laboratuarda mi yapildi? Maliyeti ne kadar oldu?
    Bir de o ay asilama yapilabilmesi icin adetin kacinci günü basvurmak gerekiyor? Bilgi verebilirsen cok sevinirim.
    Sevgiler,