Dual plan ve subfasyal Meme Protezi

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve senihatoran tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : senihatoran
  1. senihatoran

senihatoran Guest

GÜNCEL;DUAL PLAN VE SUBFACIAL MEME PROTEZı UYGULAMASI

Meme protezi ameliyatı kadınlar arasında yaygınlaştıkça yeni protez tipleri ve ameliyat teknikleri ortaya çıkmaktadır.
    Bu yeni ameliyat tekniklerinden biri de dual plan protez uygulamasıdır. Dual plan protez uygulamasında kas altı ve meme dokusu altı teknikler birleştirilmiştir. Protez yukarda kasın altında, altta ise meme dokusunun altındadır. Meme dokusu altı protez uygulamasında protezi üst kısımda deri altında belirgin görünmesi riski vardır. Ancak meme altı konulan protezler meme dokusunu daha dik gösterir. Kas altı konulan protezler ise dekolte bölgesini daha düzgün oluşturdukları ve üst sınırı belli etmedikleri için tercih edilirler, ancak meme dokusunu çok fazla yukarı kaldıramazlar. ışte dual plan protez tekniği bu iki yöntemin eksi taraflarını ortadan kaldırıp, artı taraflarını birleştirmektedir. Ancak dual plan meme protezinin de bazı uygulanma şartları vardır. Örneğin meme bezi yeterli değilse, yani meme çok küçükse protez meme altında ele gelebilir.
    Subfacial meme protezi uygulaması ; meme protezinin göğüs kas kılıfı altına yerleştirilmesidir. Kas altı meme protezi koyarken kasın iman tahtasına yapışan iç kısmı kesilmekte,az da olsa tahrip olmaktadır ve kas altı meme protez uygulaması diğer uygulamalara oranla ilk 1 hafta daha ağrılı olmaktadır. ışte bu ihtiyaçtan subfacial meme protezi uygulaması doğmuştur. Meme dokusu altına konan protezler gibi üst kısımda protezi belli etmemekte, kas altı gibi ağrılı olmamaktadır. Ancak bu teknikte de kas kılıfı (fasya) kas kadar esnek olmadığı için çok büyük protez uygulamalarına imkan vermemekte ve yırtılabilmektedir. Sınırlı vakalarda uygulanabilmektedir.
    Op. Dr. Aylin Karanlık

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2009
  2. 18 Mayıs 2009
  3. fairylady

fairylady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya arkadaşlar yok mu dual plan ameliyat olan biraz tecrübelerini yazsın buraya haftaya ameliyat olucam merak ediyorum.

4. 18 Mayıs 2009
  5. elifnazz

elifnazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ya hakikaten benim şu anda süper ama biraz uzun süre geçenleri ben de dinlemek isterim

6. 21 Mayıs 2009
  7. sevindikce

sevindikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Senden başka olan yok heralde şekerim, e yeni bi yöntem, benim ki kas altı

8. 21 Mayıs 2009
  9. lalara

lalara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide kas altı olucak sence 1 buçuk ay sonrasında denize gidebilirmiyim?

10. 21 Mayıs 2009
  11. sevindikce

sevindikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bence girebilirsin, ben 3 hafta sonra girmiştim, ama doktorum 2 ay çok fazla kulaçla yüzmememi istemişti, ben de ağır ağır yüzdüm. Sen ne zaman ameliyat olacaksın şeker???-tatlicadiarzu-

12. 22 Mayıs 2009
  13. pinkberry

pinkberry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

14. 22 Mayıs 2009
  15. elifnazz

elifnazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

16. 22 Mayıs 2009
  17. lalara

lalara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım temmuz başında olucam ağustostada gitmek istiyorum denize bakalım

18. 23 Mayıs 2009
  19. sevindikce

sevindikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Hayırlısı olsun tatlım ya! Ama temmuz sıkıntılı olmaz mı? Yaz günü bandajlar falan. Nerde olacaksın??:eek: