Dudak Dolgusu yaptıran var mı?

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve emellce tarafından 18 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  18 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 1. emellce

  emellce Guest

  Arkadaşlar, üst dudağımdan sıkayetciyim ve dolgu yaptırmayı düşünüyorum,

  ancak:
  *gerçekten etkili mi? talebi karsılıyor mu?
  *vucutdan alınan kalojen dolgu mu yoksa dışardan enjekte mi mantıklı?
  *ömrü ne kadar oluyor?
  *cok acıyor mu?
  *doğal duruyor mu?
  *zararları var mı?

  bilmek istiyorum...
  TEŞEKKÜRLER
   
 2. 20 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 3. cw.denis

  cw.denis gorgeous Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  143
  Beğenildi:
  64
  Ödül Puanları:
  88
  Selam, bende burun estetiği ve dudaklarımı kalınlaştırmak istiyorum. Burun için yazan var da dudaklarda bilgisi olan var mı acaba????
   
 4. 20 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 5. cyberchick

  cyberchick Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  81
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  selam kızlar.. bende biara dudak dolgusunu düşünmüştüm.. hatta bunun için bi estetik cerrahla görüşmüştüm.. işte doktorun bana dedii vücuttan alınan yağın hiç bi yan etkisinin olmadığı ama 6 ay sora şişkinliğin azalacağı bi sene sonra dudağımdaki dolgunluğun maksimum %40'ının kalıcağıydı.. Ama kolajen daha etkili ve kesin bir çözümmüş duyduma göre ayrıca elde edilen dolgunluk daha kalıcı oluyomuş.. dudağa yağ enjeksiyonu olursa bu operasyon nerdeyse hersene tekrarlamak zorunda kalabilirmişiz.
   
  hannah ve morcileklisut bunu beğendi.
 6. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 7. Slogan

  Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.974
  Beğenildi:
  522
  Ödül Puanları:
  188
  bende ust dudagımdan sıkayetcıyım malıyetı ne kadar acaba bılen varmı bıde tavsıye edebılecegınız doktor varsa sevınırım ızmırden olursa ıı olur
   
 8. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 9. EU3

  EU3 Guest

  kızlar insan biryerlerini kafasına takınca çok büyütüyor ve aklından çıkmıyan bir çivi haline geliyor bence barışık olun derim bence çok da güzelsinizdir yani çünkü bunu özellikle dudaktan bahsediyorum ki yaptırıpta (hemde çok iyi doktora)pişman olanlar var konuşmak gülmek yemek yemek ve öpüşmek hepsini kapsıyor.Ama yok kesin yaptırcam düyorsanız çok çok iyi bir hastanede yaptırın
   
 10. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 11. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  757
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Benim de dudaklarım gayet normaldir ama bu medya sağolsun bizlere hep kalıplaşmış şeyleri güzel gösteriyorlar yani illa dolgun dudaklar güzeldir illa kalkık burunlu kızlar güzeldir,şöyle kaşlar modadır böyle göğüsler falan filan derken bunları bilinçaltımıza öyle bir yerleştiriyorlar ki bizde aynaya bakıp bu özelliklere sahip olamadığımızı görünce ister istemez kafaya takıp şunu yaptırsam bunu yaptırsam diye dert ediyoruz.Eminim bizim kafamıza takıp beğenmediğimiz yerleri başkaları hiç farketmiyordur bile,yani bana kalırsa sorun beynimizde bize dayatılmaya çalışılan güzellik anlayışında.Bu arada böyle konuşuyorum ama bende bir ara bunların etkisinde kalıp o kolajenli rujlardan aldım ama hepsi geçici dolgunluk veren ürünler yani hiçbir işe yaramıyorlar ama artık kulanmıyorum ve dudaklarımı seviyorum,bir arkadaşımızın da dediği gibi önemli olan kendimizle barışık olmak.
   
 12. 29 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 13. m3rv3

  m3rv3 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  89
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  88
  acaba hissizlik falan cok yapıyo mudur ben de merak ediyorum bilen yaptiran falan varsa yazarsa sevinirim.
   
 14. 30 Haziran 2007
  Konu Sahibi : emellce
 15. Barcman

  Barcman PR UZMANI Pro Üye

  Katılım:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.580
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  198
  benim boyle bir sorunum yok bilgiler sizin icin sevgiler
  Sıvı Silikon ve Silikon Yağı: Yüz dokularına enjekte edilerek kullanımı 1960-70 ler de popüler olmuştur. Dudak kalınlaştırmada yıllardır kullanılmakta olan sıvı silikon ve silikon yağı içerdiği olumsuzluklar ve uygulanan hastalarda çeşitli komplikasyonlara neden olmasından dolayı artık günümüzde kullanımı Amerikan gıda ve ilaç kurumu FDA tarafından estetik dolgu maddesi olarak satılması ve direk doku içine enjeksiyonu yasaklanmış ve kullanılmamaktadır. Burada ki uygulama meme ameliyatlarında yapılandan farklıdır. Meme ameliyatlarında jel silikon kalın bir kılıf içinde meme altına yerleştirilmekte ve istendiğinde çıkarılmaktadır. Hiçbir sakınca içermemektedir. Ancak dudağa enjekte edildiğinde bu silikon sıvı olduğu için doku aralarına yayılmakta ve çıkarmak imkansız hale gelmektedir. Dudak dokusunda enflamasyona neden olmakta ayrıca sürekli yer değiştirdiği için hastalarda şekil bozukluğuna yol açmaktadır. Ülkemizde bazı otel odalarında, evlerde ve bazı güzellik salonlarında gizli olarak bazı yetkisiz kişiler bu tip silikon dolgusu yapmaktadırlar. Bu nedenlerle dikkatli olunmalı kesinlikle yaptırılmamalıdır. Ülkemizde hiçbir plastik cerrah yüze sıvı silikon veya silikon yağı enjeksiyonu uygulamamaktadır.

  Geçici dolgu maddeleri; Kollajen, Hyalurinik asit gibi maddelerden oluşan zararsız malzemelerdir. Kollajen sığır derisinden elde edilmektedir. Deli dana hastalığının ortaya çıkışı ile kullanımı neredeyse durmuştur. Ayrıca hayvan proteini olduğu için alerji riski vardır, test yapılmadan kullanılmaz. Yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek için de uygulanan Hyalurinik asit en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Restylane® denilen ve iğne ile enjekte edilen Hyalurinik asit kullanıldığında uygulama çok basittir ve hasta hemen normal hayatına döner. Uygulama sonrası 4-6 ay kadar kalıcı olur ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir. Kimyasal olarak elde edilmektedir ve alerji yapmaz, risksizdir. Bu maddeler derinin hemen içine enjekte edilir. Dudak kenarlarını dikleştirmek ve belirginleştirmek için kullanılırlar. Daha fazla kalınlaşma gereken durumlarda yetersiz kalırlar. 4-6 içinde vücuttan eritilerek atılır. Yani etkisi geçicidir ve her 6 ayda bir yaptırmak gerekir.

  Bu tip iğne ile yapılan ve vücuttan atılmayan yani kalıcı olarak düzelme sağlayan pek çok kimyasal madde vardır. Bunlar vücutta 4-5 yıl kadar kalabilmektedir. Böyle enjeksiyon tipi uygulamalar son derece basittir. Yapıldıktan hemen sonra hasta normal günlük hayatına devam edebilir.

  Diğer katı formdaki dolgular; Bunlar enjekte edilenler gibi enjektörle değil ufak bir ameliyatla yerleştirilen malzemelerdir. Alloderm insan derisinden elde edilir. Konulduktan sonra 1 yıl içinde eriyerek kaybolur. Gortex denilen malzeme ise kalıcıdır. Dudak kenarlarından yapılan küçük kesilerden dudak içine yerleştirilir. Konulduğu şekilde kalır ve şeklini muhafaza eder. Sakıncası ise zamanla dudağı delerek dışarı çıkabilmesidir.

  2. Hastanın kendi dokuları ile doldurmak... Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma hastanın kendi vücudundan alınan dokularla da yapılabilir. Bunlar;
  Yağ Hücreleri: Hastanın kendi vücudundan çekilerek alınan yağ hücreleri dikkatli bir işlemden geçirildikten sonra dudaklara ve eğer gerekiyorsa başka kırışıklıklara enjekte edilir. 3-6 ay içinde konulan hücrelerin % 20-30 u geriye kalır. İşlem birkaç defa tekrarlandığında etkili bir dudak kalınlaştırma sağlanabilir. Hiçbir zararı yoktur alerji vs.. gibi riskler içermez. İşlem lokal anestezi altında yapılır. Şişlikler birkaç günde geçer. Son derece kolay bir uygulamadır. Fazla dolgunluk gerektiren durumlarda oldukça etkilidir.

  Deri Hücreleri ; Hastanın kendi vücudundan örneğin, karın veya meme küçültme ameliyatı sırasında çıkan derilerden veya daha önceden vücutta kalmış yara izlerinden çıkan skar dokusundan alınan deri altı dokusu ve yağ hücreleri karıştırılarak doku kokteyli şeklinde dudaklara enjekte edilir. Bu yöntemde konulan hücrelerin bir kısmen eridiği için 2-3 defa tekrarlamak gerektirir. Zararsız ve en iyi yöntemlerden birisidir. Alerji riski yoktur.

  3. Dudakları ameliyat ile yeniden biçimlendirmek. Dudakları dolgu maddesi kullanmadan basit ameliyatlarla kalınlaştırmak mümkündür. Pek çok teknik mevcuttur. Bu yöntemlerden uygun olanı plastik cerrah hastanın dudak yapısına ve durumlarına göre seçer. En iyi ve kalıcı sonuçlar bu tekniklerle alınır. Diğerleri gibi geçici değildir. İyileşme 2-5 günde tamamlanır. Lokal anestezi altında yapılan basit ameliyatlardır.
  Martı kanadı tekniği: Burada amaç dudak kenarını yukarı taşıyarak dudağı genişletmektir.Kesi üst dudak kenarından ve yükseltilmek istenilen üst kısımdan yapılır ve daha sonra arada kalan deri çıkarılır ve dudak derisi üstteki cilde dikilir ve dudağın pembe kısmı yukarı doğru kalkmış olur. Bu teknik çok ince dudaklar ve dudak kenarları çok kırışık olan hastalar için mükemmel bir çözümdür. Sonuç kalıcıdır.

  Boğa boynuzu yada burun altı dudak kaldırma: Burnun hemen alt kenarından kıvrımlara uygun olarak boğa boynuzu şeklinde kesilerek bir miktar deri çıkarılır ve deri yeniden dikilerek dudak yukarı doğru asılmış olur. Burun altında ince bir kesi izi kalır. Bu teknik üst dudak derisi geniş olan hastalarda bu mesafeyi kısaltmak için de kullanılır. Böylece üst dişlerin görünmesi sağlanmış olur. Sonuç kalıcıdır.

  Paris dudak: Dudak kenarları ve filtrum denilen üst dudakta burun altında kalan çukurluğun kenarlarının dolgu maddeleri veya yağ hücreleri ile belirginleştirilerek yapılan dudağa veilen isimdir.Dudak kenarları belirgin ve dolgundur.

  V-Y tekniği: Üst ve alt dudaklara ağız içinden V şeklinde kesiler yapılarak sonrada Y şeklinde dikilerek dudaklar dolgunlaştırılır. Sonuç kalıcıdır. Değişmez.

  Dudak Asma: Burun içinden yapılan küçük bir kesiden geçirilen dikişler dudaktan da geçirildikten sonra bağlanır ve dudak yukarı doğru kaldırılır. Görünen bir iz kalmaz. Oldukça etkili bir yöntemdir.

  Yüzde bütünlüğü tamamlaması açısından en önemli unsurlardan olan dudakların estetiği alınan etkili sonuçlar ve basit uygulama yöntemlerinden olması nedeniyle oldukça popülerdir.
   
 16. 9 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : emellce
 17. m3rv3

  m3rv3 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  89
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  88
  operasyon bence de cok anlamsiz, ozellikle simdi kolajen ya da doku enjekte edilebilirken. cok basit yontemlerle 10-15 dakikada dogal olan bi gorunume sahip olabiliyormusuz. tabi siz dogal istiyorsaniz cunku kimileri bariz belirgin olmasini dogal gorunmesine tercih edebiliyor. hem de 6 ay (sanirim) sonra falan da eski halini alıyor. yani memnun kalmazsaniz zaten bir sure sonra geciyor. ama bu gibi yontemler varken operasyona girişmek cok gereksiz bana gore.
   
  karanfildeste bunu beğendi.
 18. 5 Ekim 2007
  Konu Sahibi : emellce
 19. Calma

  Calma Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  862
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Kızlaaar...belki dudağına estetik yaptıran olmuştuır diye konuyu yukarı almak istedimmm...Var mıdır dudağına herhangi bir işlerm yaptıran acabaa?a.s.