Dudak Hileleri

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  16 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Çogu kadin dolgun, bastan çikarici ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Ama herkes mükemmel dudaklara sahip olacak diye bir kural yoktur. Dudaklarinizin hos görünmesini istiyorsaniz bir takim hilelere basvurarak da bunu saglayabilirsiniz. Iste size birkaç öneri:

  Agziniz büyükse

  Büyük agizlari daha küçük göstermek için dudak çerçevesini dudagin hemen içinden çizmek gerekiyor. Açik bir renkle çizilecek çerçevenin içinin, çerçeveden daha koyu renkte, ancak yine de açik bir tonda boyanmasi gerekiyor.

  Dudaklariniz kalinsa
  Kalin dudaklarin parlak ve sert renklerden kaçinmasi gerekir. Dudaklarin içinden çizilen dudak çerçevesiyle dudak boyasinin hemen hemen ayni renkte olmasina özen gösterilmeli.

  Dudaklariniz inceyse
  Ince dudaklarin daha dolgun görünmesi için dudak çerçevesinin dudak çizgisinin disindan çekilmesi gerekir. Iki yana kadar iyice uzanmasi gereken çerçeve açik bir tonda çizilmeli, dudagin iç kisminin ise daha koyu bir tonda boyanmasi gerekir.

  Dudaklariniz düzgün degilse
  Alt ve üst dudaklarin kalinliklari birbirine uymuyorsa, degisik iki ton kullanin. Kalin dudak için koyu, ince dudak için açik renkte bir ruj sürülmesi, dudagin asimetrisini gizler.

  Dukak uçlariniz asagi dogru sarkiksa
  Dudaklarinizin sarkik görünümünü gizlemek için izlenecek en iyi yollardan biri, dudak kalemiyle düzeltilip çizilen bir dudak seklinin ardindan , bu seklin disinda kalan dudagin bölümlerinin ten rengine uygun renkte bir fondötenle kapatilmasidir.

  Alt dudaginiz disariya dogru taskinsa
  Alt dudaginiz disari dogru taskin ise, alt dudaginizi boyarken biraz küçültmeniz gerekecek. Bunun için ortasindan baslayarak dudak çizgisinin biraz içinden dudaklarin birlestigi yere kadar boyayin. Normal olarak boyadiginizi üst dudagin daha dikkat çekici olmasini saglayin.

  Üst dudaginiz disa dogru taskinsa
  Üst dudagin ortasini belirten V seklini, dudak çizgisinin biraz içinden çizerek dogal kivrim vererek dudaklarin birlestigi yere kadar boyayin. Alt dudagi ise biraz tasirarak boyayin
  :1hug: