Dudak inceltme veya kalınlaştırma

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve berfinbilgen tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  9 Nisan 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 1. berfinbilgen

  berfinbilgen Yeni Üye Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.097
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Lokal anestezi altında üst veya alt dudağın iç yüzüne yapılan özel kesiler ile dudak dışa doğru itilerek kalınlaştırılır veya inceltilebilir. Ama günümüzde dudak dolgunluğunu artırmak için en çok uygulanan yöntem dudağa hastanın kendi yağını doldurmaktır (lipofilling). Bu yöntem 2-3 ayda 2-3 kere tekrarlanarak kalıcı sonuç alınır. Lokal anestezi ile vücudun başka yerinden alınan yağın 2-3 cm3 ü dudaklara enjekte edilir. Yağın bir kısmı derin dondurucuda muhafaza edilip daha sonra tekrar kullanılabilir. Bu yöntemle en iyi sonuç alınır. Kendi yağınız olduğundan dolayı alerji riski taşımaz. Dudak ile birlikte dudak çevresindeki kırışıklıkları ve yüzün diğer bölgelerine de yağ enjekte edilebilir. Elmacık kemikleri üzerine verilerek bu bölgede sağlanan dolgunluk yüze canlılık ve çekicilik verir. Enjekte edilen yağın %40-50 si eridiğinden 3 ay sonra tekrarlanması sonucu kalıcı yapar.

  Dolgu Maddeleri
  Günümüzde dudaklara ve yüzdeki kırışıklıkları doldurmak için geliştirilmiş sentetik doku genişleticiler (dolgu maddeleri) geliştirilmiştir. Bunlar içinde en zararsızı ve en çok uygulananı hiyaluronik asitten elde edilen maddelerdir (Juvaderm,Restylane, Hyaliform). Bu maddeler 1-2 dakika içinde dudaklara ve yüzdeki kırışıklıklara enjekte edilerek dudaklarda dolgunluk ve kırışıklıkların düzelmesi sağlanmaktadır. Fazla şişlik yapmaz ve kişi hemen sosyal hayatına devam edebilir. Bu maddelerin etkisi 6 ay ile 1 sene sürer. Bu süre sonunda tekrarlamak gerekir.


  alıntı
   
 2. 24 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 3. seertmece

  seertmece Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  hangisini yaptırsam yaa.. dolgular geçici.. dudak kesisiyle buyuten varmı... mantıklı gibi.. hafif kıvrım olsa cok dolgun oluyor dudaklarım...kendi yağını kullanmada iyi bi fikir.. en doğal ve kalıcı olanı bu ikisi.. yaptıran varmı bu seceneklerden... fikri olan...:içelim:
   
 4. 24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 5. elifnazz

  elifnazz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  187
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Walla ben bilmem kızlar dudaklarınız Demet Şener veya Ebru Şallı gibi olmasın da!!! Iyyyyyyyyyy iğrenç