Düdüklü tencere kullanan var mı?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve bistrogirl tarafından 14 Ocak 2008 başlatılmıştır.

14 Ocak 2008
    Konu Sahibi : bistrogirl
  1. bistrogirl

bistrogirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar aranızda düdüklü tencere kullanan var mı?

annem hiç kullanmazdı çünkü bir defa patlamıştı ama ben tefalin clipso control düdüklü tenceresini aldım ve çok sık kullanıyorum. özellikle güvenlik sistemine bayıldım. ve birde sürekli saate bakma derdi olmamasına...

ben patates haşlamadan tutun da sulu yemeklerin pişirilmesine kadar denedim. sadece dolmayı ve kek pişirmeyi denemedim düdüklüde.

eğer sizde kullanıyorsanız ve neler pişiriyorsanız bunları paylaşıp bilgilenelim istedim.

görüşmek üzere...sevgiler...:1hug:

2. 14 Ocak 2008
  3. mihmandar

mihmandar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben o marka düdüklü tencereyi ilk çıktığı zaman aldım herkes delimisin o kadar para verilirmi dedi ama çalışan bir bayan olarak da söylüyorum tencerem bana çoook hizmet etti ve hala kullanıyorum, aldığım tarihi bile hatırlamıyorum. Kızımın çeyizine de aldık. Pişirme süresine inanmayan akrabalar falan görünce tavsiyem üzerine hepsi aldı artık yaygınlaştı herkes biliyor zaten.

Kek falan gibi şartları zorlayan şeylerle uğraşmam çünkü onun görevi acele ve çabuk pişirmek daha fazla yormayalım tenceremizi dimi ama bazılarınıda fırında yapalım.:kahve:

her türlü et ve bakliyatı (kırmızı mercimek gibi köpürenler hariç) bazen patetesleri küp küp doğrayıp az suda bulyonla haşlıyorum kahvaltıda iyi oluyor gibi..a.s.

4. 14 Ocak 2008
  5. bistrogirl

bistrogirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bende ilk çıktığı zamanlarda almıştım ve çeyizlik olduğu için bir yıldır kullanıyorum. üstelik güya kampanyalı diye hem 4,5 hem 8 lt lik birarada verilmişti. tabi fiyatı baya vardı. ama işime geliyor. eşimle beraberken küçük olanı misafir varken büyük olanı kullanıyorum.

bu arada kırmızı mercimek denemedim ben köpürdüğü için zararımı var. açıklayabilirmisin?
    sevgiler...

6. 14 Ocak 2008
  7. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    valla bennim düdüklüm öyle ayarlı filan değilbarbunya patates nohut kuru fasulye ve mercimek çorbası yapıyorum patatesi 15 dk nohut fasulye tarzı 35 dk mercimeğide 15 dk pişiriyorum başkada bişey bilmiyorum.

8. 14 Ocak 2008
  9. zxuxm@rxuxt

zxuxm@rxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    30 yıldır kullanırm hemen hemen... hiçbir tehlikesini görmedim:sm_confused:

10. 14 Ocak 2008
  11. brontebronte

brontebronte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    en kolayi zaten o canim hic süzmeye bile gerek kalmiyor...ben mikserle bir karistiriyorum...korkmana gerek yok...bir sey olmuyor...düdüklüsüz bir hayat düsünemem...ben'de calisiyorum...ne yapardim düdüklüsüz bilmem...icat edene hep dua ederim...hem enerji tesarufunuda düsününce...cocukken bende patlatmistim...onun icin evlenince ilk yillar korktum...arkadasim sonra bana yardim etti...clipso'lar hele cok güvenli:dance:

12. 15 Ocak 2008
  13. mihmandar

mihmandar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kırmızı mercimek pişirirken suyunu köpürttüğü için (makarna gibi) düdüklü tencerenin emniyet deliklerini ve buhar deliklerini kapatacağından sakıncalı diye biliyorum ben zaten kullanma klavuzunda da hatırladığım kadarıyla yazması lazım.

illa ki pişiririm diyenlere birşey diyemeyiz ama yine de tedbirli olmak iyidir derim ben. aman ha dikkat.

14. 15 Ocak 2008
  15. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    ben kaç kere yaptım mercimek çorbasını düdüklüde sonrasında bi tek blenderdan geçiriyorum tamam zaten 5 dk.da oluyo :)

16. 15 Ocak 2008
  17. Top_secret

Top_secret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim düdüklüm öyle clipso falan değil esas düdüğü olan bir düdüklü tencere canım..Gayet rahat kullanıyorum hatta kırmızı mercimek te pişirdiğim oluyor kullanımdaki esas püf noktası içersine koyduğumuz suyun hacmin 3/4 ünü geçmemesi ve benim modelim klasik olduğu için içersindeki hava alınmadan kapağının açılmaması..Tabi ki yine de dikkatli olmak gerekir daha güvenli olanlarını tercih etmenin faydası var:kahve:

18. 15 Ocak 2008
  19. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    benimkide öle asortiklerden değil emsanın düdüklüsü işte.herşey pişiriyorum.mercimek çorba tüm sulu yemekler.özellikle zeytinyağlı fasulye harika oluyo susuz yapıyorum.
    10 yıldır çok memnunum