düğün gününe denk gelen adet dönemini ayarlamak için..

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve meis tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : meis
  1. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar
    Deneyimli tecrübeli olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var...Allah nasip ederse 19 -21 martta iki ayrı yerde düğünüm olacak...Ama adet dönemimi hesapladığımda tam o tarihe denk geliyor..Aralık 27 de başladı 30 unda bitti...Ocak 24 ünde başladı 27 sinde bitti...Şubat 21 ve sonrası da Mart 21 gibi denk geliyor..Tek derdim beyaz gelinliğin içinde rahatsız olmamak...Üstelik şubattaki de kuzenimin düğününe denk geliyor...
    doğum kontrol hapı kullanmaya önceden başlanılması gerektiğini duydum..acaba dk hapıyla adet dönemi düzenlenebilir mi?...yoksa tek çarem geciktirmek mi?bilmiyorumkismile

2. 4 Şubat 2010
  3. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cidden kimsenin fikri yok mu:KK43:

4. 5 Şubat 2010
  5. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    bi dr a danışıp ona göre hareket etsen daha iyi olur tatlım..doğum kontrol hapına erken başla tabi ben öle yapmıştım:)ama senin için en mantıklısı geciktirici kullanmak sanırım..kolay gelsin..

6. 5 Şubat 2010
  7. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    d.kontrol hapı ile adeti düzenleyemezsin ama düğün gününe adet döneminin rastlamasını istemiyorsan adet geciktirici ilaçlar var onlardan kullanabilirsin

8. 5 Şubat 2010
  9. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler kızlar...böyle yapıcam doktor da geciktirmeyi daha uygun buluyor...

10. 21 Şubat 2010
  11. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben hala karar verip ne doğum kontrol ilacına başlayabildim ne de nasıl korunacağımı biliyorum....
    bugün adet oldum ve gelecek adetim de gelecek ayın 20si yani düğün günüme denk geliyo..doğum kontrol haplarının yan etkilerini okudukça vazgeçiyorum...geciktirici ile düğün gününü çözsem sonra napıcamı da bilmiyorum....kafam çok karıştı....
    yasmin en az yan etkileri olan deniliyor..ama ara kanamalar lekeler korkutuyo..napıcamı şaşırdım..yarın adetimin ikinci günü alıp başlasam mı...off offff

12. 21 Şubat 2010
  13. cikolata_26

cikolata_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğum kontrol hapı bazı bünyelerde aşırı yan etki yapıyor tatlım bana kalırsa geciktirici kullan. bende tatile gideceğim zaman kullanmıştım yan etkisi yaşamadım. bıraktıktan 3 gün sonra adetin geliyor.
    doğum kontrol hapından çok daha ii bence..

14. 21 Şubat 2010
  15. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geciktirici ben de kullanmıştım..dediğin gibi bıraktıktan 3 gün sonra olmuştum...ama işte sonrasında korunma yöntemini bilemiyorum...

16. 21 Şubat 2010
  17. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    benim de aynen böyle olmuştu
    doğum kontrol hapı ile geciktirdim
    ilacı adet olman gereken zaman kadar kullanıyorsun
    mesala ben balayımdan dönüşümün 2 gün sonrasına kadar kullandım
    hatırladığım kadarıyla 7 tane falan fazla kullandım
    bıraktığım gün adet oldum hiç de sıkıntım olmadı

18. 21 Şubat 2010
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmmm benim düğüne deilde tatilin son günlerine gelcek gibi görünüyorrr...gögsümde kist oldugundan dogum kontrol hapı kulanamıyorum..geciktiricide sonucta hormonları etkiliyor..onuda kullanmıycam..bide genelde bu tür ilaçları kullandıktan sonra agrı sancı adet düzensizligi oluyor diye biliyorummm..valla belki gögsümde kist olmasaydıı geciktirici kullanırmıydım bilmiyorumm...amannnnnnn ne zor iş yaaaaa ben artık hasta olmayı geçtim aşırı sancım oluyorrrr..inşşş düğün tarihlerine kendiligndn gelmezde kurtulursun:)düğünden sonra korunma işide erkek tarafına kaldı artık:)