Dügün & Kina bir arada yapanlar ?

Konusu 'Kına Gecesi' forumundadır ve elizhaa tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : elizhaa
  1. elizhaa

elizhaa elizhaa... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben Ankaradan Manisaya gelin gidiyorum,Ankarada kınayla beraber düğün ve manisada da düğün olacak...burada gelinlik giyeceğim sadece,kına yakılırken de o kırmızı eşarptan örteceğim gelinliğin üzerine,giy çıkar uğraşmak zor olur,duvak var,ayakkabı,çamaşır vs....
    ama şunu merak ettimm,gelen konuklara kuruyemiş vs...ikramı yapmasam daha iyi değil mi,zaten düğün şeklinde olacak buradaki de,pasta var,kokteyl menülü bir davet,bir de tek tek kuruyemiş dağıtmak çok basit kaçar,sadece kına değil kii....
    siz ne düşünürsünüz?bilmiyorumkismile

2. 31 Temmuz 2010
  3. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    113
    kuruyemiş ufak bir ayrıntı yani dağıtılmasa da olur.

4. 2 Ağustos 2010
  5. YsmnZfr

YsmnZfr "24.09.2010" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım ben de İstanbul da kına, Manisa da düğün yapacağım.. Ama benim kınam da aynen düğün gibi olacak. Salon tuttuk gelinlik giyeceğim hatta albüm için stüdyo çekimleri bile burda olacak duvak da takacağım.. Kına elbisesi bindallı falan almadık dediğin gibi giy çıkar zor iş..Kına yakılırken başıma şu kırmızı tülden örtülecek. Biz de kına ve kuruyemiş olacak sonuçta davetiyede kına diye geçiyor adet yerini bulsun onu da zaten erkek tarafı hazır bir şekilde getiriyor..Kına ve kuruyemişler için 2 süslü sepet ayarlandı onların içinde dağıtalacak.. Biz düğün pastası kesmeyeceğiz ama davetlilere içecek ve pasta ikramı olacak... Pasta kesimi dışında herşey düğün gibi olacak...İnce ayrıntıları Manisa daki düğün için ayarladık.
    Gelin alma falan da yapmayacağız, kınam 21 Eylül Salı günü -düğün ise 24 ünde olacak.. Düğüne kendimiz gideceğiz 10 saatlik yola gelinlikle gidilmez uçakla gitsek dedik yine zor olcak..Şehirler ayrı olunca malesef en iyi böyle olmak zorunda...
    Herkese mutluluklar...

6. 2 Ağustos 2010
  7. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizde manisada düğün yaptık kınayla. eşimin memleketinde nikah yaptık. düğün gibi başladı pasta kesildi takı töreni yapıldı. sonra aynı yerde otelde yer ayırtmıştık. odama çıktık gelinliğimi çıkardım ve bindallımı giydim. duvak çıkmaz diye düşünüyordum ama çıkardık rahatça.
    düğün yemekliydi. çerez falan dağıtma gereği duymadık. ama kına, halaya katılanlara mendil örtü dağıttık hepsi de güzel oldu hiç de birbirine karışmadı

8. 4 Ağustos 2010
  9. elizhaa

elizhaa elizhaa... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    KIZLAR HEPİMİZ AYNI ŞEYLERİ YAPMIŞIZ HEMEN HEMEN,ÇOK TEŞEKKÜRLER FİKİRLERİNİZLE BENİ AYDINLATTINIZ...BEN DE SİZLERİN YAPTIĞI GİBİ DÜŞÜNMÜŞTÜM ZATEN AMA SİZDEN DUYMAK RAHATLATTI BENİ...opuyorumnanaktan

10. 9 Ağustos 2010
  11. delicious_77

delicious_77 hoş geldin güzel kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizim de düğün ve nikahımız ayrı memleketlerde olacağı için düğünle kına gecesini birleştirmeye karar verdik dün.
    gelinliğimi çıkarmayı düşünmüyorum . sadece örtü dağıtacağız halaya katılacaklara.
    bir de folklor ekibi çağırmayı düşünüyoruz. 15 dakikalık bir zeybek gösterisi. sanırım güzel olur.

12. 5 Nisan 2011
  13. vuslat_umay

vuslat_umay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benm düğünümde iki ayrı ilde olacak ben kendi memlektimde salonumu tututum normal düğün gibi herşeyi var eksrtadan çerez dağıtmaa hem çok saçma hemde parana yazık zaten salonda veriliyor gerek yok onun yerine kına torbalarını yaptırırsınnnn ben çerez veremeyecem kendi düğünümde 5 ay kaldı bakalım hayırlısı herkesin gönlüne göre versin mevlammmmmmmmm

14. 9 Haziran 2011
  15. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Biz de annemle dün aynı şeyi konuştuk. Erkek tarafı zaten kuruyemişçi onlar halledecekti, ama kına düğün salonda bir arada olacak. Zaten pasta meyvesuyu falan var, çereze gerek yok diye düşündük...

16. 9 Haziran 2011
  17. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Bizde öyle yapacağız canım. 2 yerde düğünüm olacağı için, düğün, kına bir arada olacak. Kuruyemiş ikram ederiz galiba:44:

18. 25 Temmuz 2011
  19. emel_1984

emel_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bu konu aklıma yatar gibi ancak; düğün gibi başlayıp kına sonra mı olacak ya da tam tersi kına önceden olup düğüne mi çevrilecek onu anlamadım ??