Düğün masanızı siz hazırlayın...

Konusu 'Düğün' forumundadır ve aysetutkusaban tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  19 Haziran 2010
  Konu Sahibi : aysetutkusaban
 1. aysetutkusaban

  aysetutkusaban Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Masa süslemenizi siz de yapabilirsiniz

  Rengarenk rafya şeritler, tüller ve organze fiyonklar kullanarak yapabileceğiniz sofra dekorasyonları, düğün yemeğinize farklı bir renk katacaktır...

  Romantik Şeritler
  Organze, varlığı ile ortamlara ışıltı ve zarafet katar. Çiçek buketinden düğün mönüsüne, dokunduğu her yeri gizemli bir romantizm katarak giydirir. Gelinlikten sofraya uzanan zarif bir bütünlük... Külah şeklinde katlanmış peçetelere organze kurdele sarın. Kurdeleyi bağlamayın, gizlice altından yapıştırarak havalı bırakın. Gümüş takımlar da zarif organze kurdelelerle çok iyi uyum sağlar. Çatal bıçağı gevşekçe bağlayıp bırakın! Yuvarlak masalar kat kat süslemeyi daha iyi gösterir. Üç farklı organze şerit, belli bir düzende konulduğunda masada güzel bir renk armonisi yaratır. Özellikle birbirleriyle uyum sağlayan renklerde pastel tonları seçmeye özen gösterin.

  Müzip Şeritler
  Armağanları giydirmek için kuşkusuz ilk akla gelen şeydir ışıl ışıl rafyalar. Peçeteleri üç renkte rafya şeritle sararak sofraya koyun ve ışıltı vermek için şeritleri olabildiğince uzun tutun. Davetlilerin adlarını da renkli konfetilere yazın.
  Farklı bir öneri: Masanın ortasına parlak kağıtlarla paketlenip renkli rafyalara sarılmış küçüklü büyüklü paketler yerleştirin; şeritlerin uçlarını uzun bırakıp sofraya dağılmasını sağlayın. Renkleri düğünün genel havasına göre saptayıp geri kalan düzenlemede bu çizgiye sadık kalmaya özen gösterin. Beyaz masa örtüsü rafya renklerinden yansımalarla ışıl ışıl görünecektir! Farklı renklerde beş rafya şeridi, aynı uzunlukta kesip fiyonk gibi bir araya getirerek masa örtüsünün eteklerine tutturun. Mönünün köşesine de üç renkte rafya şerit kondurun.

  Güneşli Şeritler
  Canlı ve rustik! Sert dokulu tülü parmaklarınızın arasında biçimlendirebilirsiniz... Hangi biçimi verirseniz verin, öylece kalır. Masanın çevresine yapıştırıcı bantlarla bir tül şerit tutturup, masayı şeritlerle davetli sayısına göre ayırın. Geniş şerit halindeki sert tülü, gizemli bir maske gibi sürahinin etrafına sarın. Sofraya renk verecektir! Geniş bir şerit ile hem tabağı sarabilir, hem peçeteyi de tutabilirsiniz; isterseniz üzerine de davetlinin adını yazmanız mümkün. Masadaki mumlukları farklı renklerde tül şeritle çevreleyin. Kır havasını vurgulamak için meyve sepetini de tül şeritlerle sarın. Hatta bir elmayı mumluk gibi kullanabilirsiniz yeşili vurgulamak için.
   
 2. 20 Haziran 2010
  Konu Sahibi : aysetutkusaban
 3. femaleeagle92

  femaleeagle92 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  22
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  :) çok güzel ve mantıklı kendimizin hazırlaması