Düğün mü, nikah mı???

Konusu 'Düğün' forumundadır ve ErdeminE tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ErdeminE
  1. ErdeminE

ErdeminE mis kokulum iyi ki gelmis Üye

Beğenildi:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba arkadaşlar... Ben yazın başında evlenicem Allahın izniyle. Nişanlımla çok kararsızız, aslında düğün olması konusunda hem fikiriz( daha çok ben istiyorum) ama düğün salonu istemiyoruz, daha elit bi yer de düğünümüzü yapmak istiyoruz ayrıca semt i de önemli! Bizim için uygun bi tane yer bulduk hem fiyatı uygun hem de yeri ancak kapasitesi bizi tatmin etmiyor. Resmen kara kara düşünüyoruz, geçen hafta nişanlım acaba nikah yapsak da sonrasında 50-100 kişi yemeğe gitsek eğlensek mi dedi? ben hemen muhalefet oldum, bi kez evlenicem ve düğün istiyorum kesinlikle dedim... Doğrusunu söylemek gerekirse artık bende sıcak bakıyorum bu duruma, ama ona söylemiyorum henüz:jeyyar:, acaba onun dediğini mi uygulasak?O zaman da eminim aileler istemez... Off oFF hakikaten zormuş bu evlilik hazırlığı süreci... Önce Allah tan sonra da sizden yardım istiyorum sevgili bayanlar...:1hug:

2. 30 Eylül 2009
  3. yvaine

yvaine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar
    Bu benim forumdaki ilk mesajım. Önce Evlendirme Dairesinde nikah yapacağız sonra da aynen yukarıdaki gibi. 50-100 kişilik bir düğün yemeği yapacağız.Aileler de beğendi bu fikri. Çünkü kalabalıklaştıkça artan maliyet yerine kendinize daha iyi şartlarda bir ev kurabilirsiniz. Kimsenin neden onu çağırdın beni çağırmadın kaprisini de çekmezsiniz.

Sizin bulduğunuz uygun fiyatlı ama az kişi alan yer neresi. Benim evlilik Aralık'ta yer bakıyoruz şu sıralarda.

4. 1 Ekim 2009
  5. ErdeminE

ErdeminE mis kokulum iyi ki gelmis Üye

Beğenildi:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    ilk mesajın olduğuna göre aramıza yeni katıldın, hoşgeldin canım... Fikirlerin için de teşekkürler! ıstanbulun neresinde oturuyorsun bilmiyorum ama avrupa yakası bakırköy incirli caddesinde 275 kişilik gönül davet var fiyatı da uygun her şey de içinde ( yemeksiz, kanepe tarzı bir başlangıç ve sonrasında pasta vs vs)... Biz de aslında karar verdik artık; hem maliyeti az hem de elit bi yer hem de düğün yapmış oluruz diye önümüzdeki günlerde orayı ayarlıcaz inşallah!

6. 14 Ekim 2009
  7. yvaine

yvaine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Anadolu yakasında yok mu acaba böyle yerler:KK43: Nikah Kadıköyde bizim.

8. 14 Ekim 2009
  9. 34moni53

34moni53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Acıbadem'de arşipel restaurant var, nişan , düğün yemekleri kınalar filan çok yapıyorlar, hem kapalı yeri hem de yazın olacaksa çok geniş açık terası da var, fiyatlaır konusunda çok fikrim yok ama

10. 14 Ekim 2009
  11. yvaine

yvaine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürler. Aralıkta olacağından kapalı yer lazım zaten. Ben bir sorayım fiyatlarını

12. 23 Ekim 2009
  13. zarifecik

zarifecik Guest

ben de nikahtan sonra yemeğe gidecek olanlardanımzemuszemus

14. 8 Kasım 2009
  15. umram

umram doğmak ölmekle başlar Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nikah yemek düşünüyoruz sade olsun

16. 13 Kasım 2009
  17. hayrish1401

hayrish1401 bebetom Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde düğün,nikah ve eğlence konusunda tam bi muamma içerisindeydik.fiyat araştırması yaptığımız zaman hep bütçenizi zorlayacak şeyler yapmayın dedi işletmeciler.en sonunda yılmadık,araştırdık ve bütçemize uygun bir kır düğünü yeri bulduk.ufak tefek şeyleri eksilterekte bize uygun nikah sonrası 130 kişiyle kır düğünü yapmaya karar verdik...yakın akrabalarla yapmak hem ortamı da sıcak tutar:KK66:

18. 15 Kasım 2009
  19. LadyDelarose

LadyDelarose Atandım (09.07.2010) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bu konuda çok kararsızım..kesinlkle klasik düğün salonu istemiyoruz..eğer gücümz yetmez de mecbur kalırsak asla istemem dedim..öyle bi yerde düğünm olcağna nikah yaparız sadece..yanlış anlamayın, küçümsedğmden deil ama farklı olsun isterim düğünüm.saçma sapan düğünler gördm,,yok takı merasimi yok çocukları pistten alın muhabbetleri,garip garip şarkılcılar...bence sade bi düğün en iyisi hatta nikah memuru olabilr..