Düğün tarihi konusu ..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve NektaR tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : NektaR
  1. NektaR

NektaR ♡ Kaktüs Çiçeği ♡ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    198
    Benim de bir kaç gündür canımı sıkan bir olay var anlatmak sizin de fikrinizi almak istiyorum arkadaşlar.
    Ben nişanlıyım.. Mayısta düğün yapmayı düşünüyoruz. Düşünüyoruz da anlaşılan sadece ben ve benim ailem öyle düşünüyomuşuz.
    Nişanlandığımızdan beri (temmuzda nişanlandık) hep düğünü mayısta yapmayı konuştuk. Bir problem olmayacağını, söyledi nişanlım hep.
    Ben de Tüm arkadaşlarıma, akrabalarıma ailem de dahil mayıs dedik hep. Ki benim kız kardeşim, teyzemler felan yurt dışından gelecek düğün için.
    Şimdi bu pazar düğün tarihini netleştirmeye gelicekmiş kayınvalidemler.
    Dün gece telefonla konuşurken "bizimkiler ekimde düğün yapmayı düşünüyor" dedi. "Öyle yapıcaz sanırım" dedi. Şok oldum.
    "Hiç yapmayın, kışa kalsın, biz daha bir kaç sene nişanlı kalırız bu gidişle" dedim. Çok sinirlendim ama.
    Ekimde yapmak istediklerinin nedeni de.. Yok yazın tüm akrabaları köylerinde oluyormuş düğüne gelen olmazmış, ıstanbulda kimseler kalmıyormuş.
    Ailesi öyle istiyor ya, bizimki de ağzını açıp ailesine bişi diyemiyo. Birde bana diyo ki.. "o zaman sen pazar günü geldiğimizde söylersin ben mayısta istiyorum diye" diyo.
    Hayır niye ben söylüyorum senin ailene, kendi fikrini kendi ailene sen söyle dimi ama.
    Geçen hafta kaynanma gittiğimde, eltimin bebeği var kucağında diyo ki çocuğa güya :" benim kızım amcasının düğününe yürümeye başlar, dans bile eder". Bişi demedim sustum kaldım.
    Kafasına yerleştirmiş o ekim olucak diye.
    Napıcam bilmiyorum. Pazar günü gelicekler. Ters bişi söylemek te istemiyorum. Kendi ailesine kendi fikrini söyleyemiyor nişanlım, hep pasif kalıyo ve bu beni çok üzüyor.
    Baştan ekim diye bilseydim kabullenirdim belki, ama bana sen nasıl istersen olucak, mayıs, mayıs diyip durdu... şimdi birden bire ailem ekim diyo demesi çok tuhaf geldi.
    Sizce pazar günü ne yapmalıyım? Susup otursammı? Anlayan susmamdan da anlar tepkimi diyorum..Aslında ekimde yapıcaksanız hiç yapmayın daha iyi demek geliyor içimden ama saygısızlık yapmak ta istemiyorum..
    Kafam çok karışıkk :KK43:(

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
  2. 26 Mart 2010
  3. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence susup oturursanız oh ne ala der Ekim'de yaparlar.
    Nişanlınızın söylediği gibi söyleyin biz Mayıs'ta biliyorduk, ona göre hazırladık kendimizi diye.
    Yani en azından isteğinizi ifade etmiş olursunuz, olmazsa da mesele etmeyin, dünyanın sonu değil sonuçta.
    Baştan kötü bir önyargıyla girmeyin evlilik hayatına.

Siz isteğinizi dile getirin, olursa hamur suyu olmazsa hamam suyu yerimseniben

Son düzenleme: 26 Mart 2010
  4. 26 Mart 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    madem baştan mayıs konuştunuz bunu hatırlat.

bu değişimin sebebini sor. ben de sizin sözünüze güvenerek çevreme mayıs dedim. dışardan gelecekler tatilini ona göre ayarlamıştı diye açıkla.
    küçükte olsa bir tepki koy canım.

6. 26 Mart 2010
  7. NektaR

NektaR ♡ Kaktüs Çiçeği ♡ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    198
    Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için.

er_ca bence ailesinin mayıs olayından haberi yok, nişanlım bana mayıs dedi galiba sadece.
    Ya birde okadar net ve kesin dedi ki..
    Dediğiniz gibi ben kendi fikrimi söyliyim pazar günü.
    Nişanlım mayıs dedi bize diycem, bakalım ailesinin yanında ne tepki vericek çok merak ediyorum.

8. 26 Mart 2010
  9. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Offf o gelir bu gelmez tan tanalarından nefret ediorum..
    Bizmi kendimizi onlara göre ayarlıcaz yaa bi zahmet gelsinler 40 kere evlenmiyoruz heralde..
    Mayıs diyosunuz ayrıca tam yazda olmuyo.. Nereye gidiolar hemen..
    Beklesinler birazcık daha.. 1 gün önceden haber verilmiyo davetlilere heralde..
    Haberleri olucaktır..
    Hala gidiolarsa gelmesin öyle insan bnm düğünüme zaten :umursamaz:
    Susmayın bence pazar günüde..
    Mayıs diye konuşulmuştu,biz öyle biliyorduk ve herkezede öyle söyldik diyin..
    Veya siz dahil olmayın hiç büyükler konuşsunlar.. Elbet ailen seninde fikrini alıcaktır sanada sorucaklardır orda sende o zaman söylersin..
    Hem kimse çemkiremez sonra sna atladın lafa falan diye..
    Fikrini sordular sende söyledin bu kdr basit..

10. 26 Mart 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    peki o zaman öyle de canım.
    fikrini söyle olursa olur. olmazsa da içinde kalmasın en azından.

12. 26 Mart 2010
  13. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    En güzel gününü hangi ayda yapmak istiyorsan o zaman yap . birşeylere kızıp da , ilerleyen zamanda ' keşke deseymişim de o zaman olsaydı ' deme .

Biz daha önceden mayıs olarak düşünmüştük , ona göre hazırladım kendimi . Siz de bu tarihe göre hazırlayın kendinizi de .

Keskin sirke küpüne zarar . Ona buna sinirlenip kendini hırpalama düğün arefesi yerimseniben

14. 26 Mart 2010
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    biz mayıs diye konustuk nişanlım size söylememiş galiba de oda görsün anlasın hatasını:umursamaz: ayrıca hiç üzülme düğünden sonra ben gercek dostlarımı gördum ilkokul arkadasım bile geldi ama nikah şahidimsin dediğim arkadasım gelmedi bahane bile göstermedi akrabalarda öyle çocugumun uyku saatiydi gelemedim bile diyen oldu demek istedigim o gelmek isteyen bi yolunu bulur gelir millete göre tarih ayarlanmaz

16. 26 Mart 2010
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Yurt dışından gelenle yurtiçinden gelen bir olur mu?
    Adam ona göre iznini ayarlayacak biletini ayarlayacak bi sürü tantana.
    Siz söyleyin biz Mayıs demiştik noldu şimdi diye.

Ama öyle bişey olur ki hakikaten Mayıs olmaz da Ekim olur o yüzden de kendinizi harap etmeyin, geç olsun güç olmasın, her işte bi hayır vardır deyin geçin.
    Sonuçta kısmet bu işler.
    Kısacası Mayıs ya da Ekim, hangisi olursa olsun siz sıkmayın canınızı.
    Sonbahar gelini olmak da bahar gelini olmak kadar güzeldir bence :)
    Hem illaki bir hayrı vardır.

18. 26 Mart 2010
  19. ekin79

ekin79 Ya RAB Bizede Nasip Et Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Kendi ailesine kendi fikrini söyleyemiyor nişanlım,demişsin..Anlattıklarına göre bu senin fikrin nişanlının değil zaten!..

Anlayan susmamdan da anlar tepkimi diyorum.demişsin..Fikrini dile getirmezsen kimse senin düşüncelerini okuyamaz..Tahmin etse bile işine geleni uygulayacaktır.

saygısızlık yapmak ta istemiyorum demişsin.. Bunu saygısızlık yapmadan da dile getirebilirsin..Sadece o an sinirlerini dizginleyerek talebini ileteceksin..

Artı nişanlın bu konularda sizinle konuşup ortak düşüncenizi ailesine kendi iletmeli,neden sizi ailesiyle muhatap ediyor ki, o kötü olsa bile unutulur ama siz sözkonusu olunca aklın bir yerine not edilir.

Sen biz tüm yakınlarımıza mayısta olacağını söyledik.çünkü böyle konuşulmuştu sizin içinde sakıncası yoksa ben verilen bu kararın değişmemesi taraftarıyım! demelisin

Aslında bunu nişanlın halletmeliydi ama görünen o ki, kendi görevlerini sana paslamayı tercih ediyor!