Düğün tarihini 1 yıl ertelemekle ne kadar doğru yaptım?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Halide tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Halide
  1. Halide

Halide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Öncelikle merhabalar ben yeni üyeyim. Daha önce sadece okuyordum yazılanları ama bugün bir derdimi sizinle paylaşmak istedim.

Kasım ayında nişanlandım ve nişanlım ile farklı illerdeyiz. Görücü usulü tanıştık. Çok fazla bir araya gelemiyoruz aramızdaki mesafe 10 saat..İyi bir insan, seviyorum onu. Mayıs ayında resmi işlerin hızlılığı açısından nikahımız oldu. Yani hem nişanlı hem evliyim yerimseniben Eylül ayında da düğün yapmayı planlıyorduk. Ancak benim yeni öğretmenlik atamam oldu ve ben 1 eylülde göreve başlıycam.. yani ben düğün hazırlıklarınn olduğu esnada aailemin yanında değil atandığım yerde olucam. Yeni göreve başlayacağım için izin işleri nasıl oluyor bilmiyorum ama genelde çevremden edindiğim bilgi 10 gün veriyorlarmış.. yani 2 gün yol 3 gün düğün öncesi 2 gün düğün (farklı illerde yaşıyor ailelerimiz iki düğünümüz oluyor) 3 günde düğün sonrasına iznim kalıyor :KK43:

Nişanlım 2 kardeşler. Bir tane ablası var ablası yurt dışında. her zaman izin alamıyor (malum) bir ara onun düğüne gelememe durumu oldu (temmuz ayında) 2 kardeş oldukları için o gelmezse nişanlım ve ailesi düğün yapmaya gönülleri el vermiyor. başka kardeşi yok çünkü. ve ablası bizim söz nikah vs hiçbirinde bulunmadı. O nedenle düğünümüzde bulunmasını çok istiyorlar..Bizde ablasından haber gelene kadar hiçbir alışveriş yapmadık.(çok sinir bozucu bir durum) 5 gün önce haber geldi düğüne gelebilcem dedi.. kötükedihüso

Yaa daha gelinlik yok damatlık yok davetiye yok bohça yok vs vs..birde biraz ayrıntıcı biriyim hemen beğenemiyorum ben bişiyi kaydirigubbakcemile sadece salonu tutmuştuk :gitme: zaten atandığım yer de uzak nişanlımla farklı illerde olucaz bende seneye yaz olsun hem içime sinsin hemde geniş geniş düğün yapayım istedim ve nişanlımla konuştuk ortak karar aldık düğün tarihimi erteledik. Aslında nişanlım ve ailesi düğün olmsını istiyor ama ben bu şartlar altında düğün yapmak istemiyorum.. Sanki yangından mal kaçırır gibi.. Zaten atamam oldu hem maddi olarak güçlü olurum 8 aylık süreçte hemde içime siner (Ablasının temmuzda da 40 gün izni var)Hem yaz tatilime denk gelir eşimin yanında kalırım balayına giderim vs diye düşündüm.. Zaten ev kursak ayrı bir dert kurmasak ayrı bir dert..

Ama şimdi bu işin birde riskelri var.. 1 YIL UZUN BİR SÜREE

1.Bir yıl ne getirir ne götürür bilinmez
    2. Herşey tatlıyken olmalı..
    3.Hayır işi de pek uzatılmaz uzadıkça suyu çıkar, en ufak şey laf olur..
    4.Adaylık zor bir süreç.. Ailesi için resmen gelinleri olsam beni herşeyimle kabul eder ama nişanlısı olunca beklentileri artıyor...
    5.Ailelerin arasında sorun çıkmasından korkuyorum. (1 kere talihsiz bir olay yaşadık)
    6.Resmi nikahım var ne biliyim bir sroun olsa (allah korusun) sonuçları daha ağır olacak
    7. Nişanlımla artık evlenmek istiyorum yaaaa :asigim:
    8.Eğer düğünümüz olursa yanyana olmak biribirimizin yanına gitmek daha kolay ve daha rahat

Tüm bunlara rağmen düğün tarihini erteledim.. Ailelerimize ortak karar dedik ama aslında benim kararımdı bu erteleme fikri. Sonuçları iyi de olabilir çok ağırda olabilir.. Tecrübeli arkadaşlardan yorum almak istiyorum kafamçokkarıştı

2. 19 Ağustos 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    her işte vardır bir hayır.

hiç üzülmeyin bunu dert etmeyin. 1 sene de daha güzel hazırlanırsınız. zaten zamanınız hazırlıklarla geçecek. aşkınız daha da güçlenecektir.

4. 19 Ağustos 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    1 yıl ertelemek iyi olmuş

6. 19 Ağustos 2010
  7. Halide

Halide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Öyle ama nişanlımın ailesi zannedersem nişanlıma tepki göstermiş olsa gerek ki nişanlımın bugün beni aramadı.. Zor bir süreçten geçiyoruz bilmiyorumkismile

8. 19 Ağustos 2010
  9. KiymiziAba

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    nişanlın niye aramıyor ?

ortak kararınız bu

bu ayrılık iyi gelecektir eminim. aranızdaki sevginin büyüklüğü görebilmeniz için iyi bir fırsat

10. 19 Ağustos 2010
  11. Halide

Halide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ya nişanlım olsun istiyordu.. Ablası izin almış (ki almak için uğraşmış) düğün salonlarının kaporası verilmişti. ben istemediğim için o tamam olmasın dedi.. Ailelerimize ortak karar dememizin nedeni ben sorumluluğu tek başıma üstlenmek istemedim.. tabi ona bu şekilde değilde ortak karar alalım biz bir çiftiz filan şeklinde söyledim.. Sanırım şuan ailesinin gözünde 'dediğim dedik' bir kız oldum :KK43:( Aslında öyle biri de değilim.. sadece mantıklı olanı yaptım

12. 19 Ağustos 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    boşver geçecek bugünler... birkaç gün eleştirilir düşünülür.. zamanla alışılır. iyi de olmuş denilir. takma kafana hiç

14. 19 Ağustos 2010
  15. Halide

Halide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ne biliyim 1 yılda tadı kaçmaz değil mi bu işin en çok bundan korkuyorum bilmiyorumkismile

16. 19 Ağustos 2010
  17. KiymiziAba

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bırak öyle bilsinler. daha iyi işte sempatiksalakcinni

1 yıldan tat kaçmaz düşünme o kısmı:sm_cool:

18. 19 Ağustos 2010