Dügünden önce dogum kontrol hapı kullananlar var mı?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve mxixz mxixz tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : mxixz mxixz
  1. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar ben gecenlerde bır komsumuzdan duydum ve saglık ocagına gıttım dugune bır ay kaldıgı ıcın dogum kontrol hapı ıcın acaba almasamıydım yanı aslında korkuyorum bılıyorsunuz kulakdan dolma bır suru sey var ayrıca cocukda ıstemıyorum uzun bır sure sızde ole yaptınız mı dugunu yaklasanlar yada yapacakmısın yanı dogum kontrol hapına onceden baslıyacakmısınız

saglık ocagındakı doktor Micrognon dıye bır hap verdı 21 gun kullanacam ayyyyyyy kızlar bırde ben dugunumde adet olacam :bbo:

2. 3 Eylül 2008
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım dugunden bır ay bende kullandım

4. 3 Eylül 2008
  5. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yanı ne bılıyım korkuyorum aslında :bbo: uzun sure kullanmam lazım cunku cocuk hıc ıstemıyorum

acaba solemı kullansam bıraz kullanım ara versem yanı bunye alısmasın fılan olurmu hanı sureklı kullanınca artık bunye alısıyormus gercı doktora dedım ama genede ıcım rahatlamadı

6. 3 Eylül 2008
  7. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben burda okuduklarimdan bir kac sey yazim sana...
    evlenmeden önce bi cok kisi dogum kontrol hapi kullaniyor, kimisi dügünden aylar önce kimi 2ay önce basliyor kimiside bi kac hafta önce.. yani simdiden korunman bence daha iyi. (ayrica duyduguma göre, tabiiki bunu tabi tam bilmiyorum malesef, 2ay önceden baslamaliymissin.. yani en az 2ay. tabi bu ne kadar dogru ben bilmiyorum, ablalarimiz daha iyi bilir bunu bende daha bekarim senağlamasenağlama)

dügünümde adet olacam demissin.. bunun icinde bir hap varmis..hani geciktiren.. bence bir jinekologa git canim, hem merak ettigin herseyi sorarsin.

8. 3 Eylül 2008
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    eger cocuk ıstemıyorsan sureklı kullanman lazım..

bır muddet sonra doktora gıdersın....belkı hıc hap kullanama gerek kalmaz

10. 3 Eylül 2008
  11. coyness

coyness depresif kişilik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    netten araştırmalarıma göre mini dogum kontol hapları 1 ay onceden baslanıyor
    cunku mını haplar tek bir hormon içeriyor ve %98 koruyuculugu 2. aydan itibaren başlıyor
    piyasadaki dogum kontrollerin cogu 2 hormon içeriyor (östrojen ve progesteron)
    2 hormon içeren hapları dugunden bırkac gun evvelde kullanmaya başlayabılırsın
    dugun zamanı adet olacakmıssın
    bence en iyisi bir jinekologa gitmen hem bunyene en uygun hapı o verir sana yerimseniben

12. 3 Eylül 2008
  13. XSXXIXMAL

XSXXIXMAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bir ay önce başlamıştım ama doktorum ilk ay başka bir korunma yöntemide kullanın doğum kontrol hapı iki aydan sonra daha etkili demişti yani iki ay önce başlamak lazımmış ama öyle alışmak felan zannetmiyorum ben 4 sene kullandım ve bırakıncaa hemen hamile kaldım şimdi oğlum 4 yaşında Allah ım bana bağışlasın benimkinide herkesinkinide

14. 3 Eylül 2008
  15. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sımdı ben bır ay kullanacam etkılı olmazmı saglık ocagındakı doktora dedım cocuk ıstemıyorum dedım

16. 3 Eylül 2008
  17. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    aha sımdı bu aklıma takıldı ya sımdı kullanmam bır etkı yapmıyacakmıııııı

18. 4 Eylül 2008
  19. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.087
    Ödül Puanları:
    238
    slm mız mız.burda okuduklarıma göre en az 1 ay önceden adetliyken başlıyormuşsun.bide yine okuduklarıma göre bu arada bende düğünde hasta olabilirim geciktirici ile doğum kontrol hapını birlikte kullanman sakıncalıymış öyle okudum.ben doğum kontrol hapı kullanmayı düşnmüyorum ama doktora gitcem yinede geç bile kaldım.26 ekmde düğünüm var.Genelde doğum kontrl hapı kullanıyorlar.ben mesela uzun vadeli düşünmüyorum çünki nişanlım askere bile gitmedi benim.sağlık ocağı değilde hastaneye git kanımca.telaşta yapma:)