düğünüme 1 aydan az kaldı çok BUNALDIM

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Ruuuu tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Ruuuu
  1. Ruuuu

Ruuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar :KK43:

3 yıllık arkadaşlık-sevgililik-sözlülük ve nişanlılık döneminin ardından, yurt dışında yaşayan ve yabancı olan nişanlımla evleniyoruz. kaydirigubbakcemile

kültür farkı, dil farkı, ailelerin ve çevrenin görüşü, yabancı ülkeye gidecek olmamın zorluğunu düşünmüştüm de, düğün hazırlıkları, nikah işlemleri, vize problemleri bu kadar zor olacak diye düşünmemiştim. :kahve:

balayından, gerdek gecesini geçireceğimiz otele, nikah dairesinden düğün salonuna, ikramlardan davetiyelere, gelinliğime, düğün tipine vs. herşeye kendim karar veriyorum ve yapıyorum. Ailem de çocuk gibi, hiç yardımcı olmuyorlar, anneme davetli listesi lazım diyorum 1 haftadır, acele etme diyor, düğüne kalmış 24 gün. alsanaalsanasmile

hele nikah işlemleri, bir bekarlık belgesi, doğum belgesi tutturmuşlar 10 yerde onaylatıyoruz beğenmiyorlar, 6 ayda zor çıkardık, şimdi nikaha başvuracaz, nasıl yetiştirecez, 1001 türlü telaş. nikah geç olduğundan vizem de geç olacak. :eek:

kısacası çooooooook bunaldım. nişanlım sağolsun finansal destek sağlıyor ama gerçekten hazırlıklar konusunda yardıma ihtiyacım var. bunaldıııııııııım. :gitme:

herşeyi kendi başıma yapmaktan nikah dairelerini salonları gezmekten bıktım. :eek:klava:

bi anlatıp rahatlamak istedim. okuduğunuz için teşekkürler a.s.

mafoldumben

2. 20 Ağustos 2010
  3. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    hayırlı olsun canım,mutluluklar dilerim şimdiden....

tahmin edebiliyorum yaşadığın stresi....

nişanlının ailesi hiç mi ilgilenmiyor ama onu anlamadım?hani yabancı da olsa sonuçta sizin düğününüz bu....

4. 20 Ağustos 2010
  5. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu zaman öyle oluyor bu işler be canım
    hele aileler çocuklarının evden gitmesi nedeniyle midir bilmem
    gelin kız gibi nazlı , alıngan oluveriyorlar
    bizde sadece ikimiz koşturmuştuk kocacığımla hatırladım şimdi :nazar:

6. 20 Ağustos 2010
  7. Ruuuu

Ruuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebekkafa, onlar düğüne bile gelemeyecekler, nişanımıza geldiler. gelinliğimi aldığımı bile bilmiyorlar.
    nişanlım sitemlerimi dinlemekten, yaptıklarıma bakmaktan ve para göndermekten başka birşey yapmıyor.

attaque keşke onla yapabilsem. kendi kendime gelin güvey oluyorum burda sempatiksalakcinni

8. 20 Ağustos 2010
  9. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    neden gelmiyolar canım?

10. 20 Ağustos 2010
  11. Ruuuu

Ruuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla nişana zor geldiler 15 saatlik bi mesafe olduğu için, maddi imkansızlık vs. düğünde damat tarafından sadece damat olacak. bu da üzüyor beni :2:

12. 20 Ağustos 2010
  13. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    anlıyorum canım...zor bi durum...o zaman herşey size kalmış anladığım kadarıyla...

Allah yardımcınız olsun.....

kaç yaşındasınız peki? nişanlın nerde?

14. 20 Ağustos 2010
  15. Ruuuu

Ruuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım sağol.
    ben 23 yaşındayım nişanlım 29 yaşında alsanaalsanasmile

16. 20 Ağustos 2010
  17. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    senin ailenin seni bu konuda yalnız bırakması kötü olmuş...

sonuçta onlar yurt dışında,ha deyince gelip gidemezler...birilerinin ilgilenmesi lazım haliyle....ailen pek gönüllü değil mi bu işe o yüzden mi böyle ağırdan alıyolar acaba?

18. 20 Ağustos 2010
  19. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah canim kiyamam ya ... ama cok az kalmis hersey yakinda bitecek dügün gecesi dügün bitip ayaklarini uzattiginda ohhhhhh deyip herseyi unutacaksin :)

bizde de ayni sorunlar vardi. yabanciyla evlenmenin cilvesi iste.öyle nüfus kagidini alip basvurmakla olmuyor :)) ama tr deki islemler bitince de esinin ülkesinde gidip tescil ettirmesi gerek evliligi daha :) ama dedigim gibi hersey bitince bütün bunlar gülümsenerek hatirlaniyor. biz de esimle daha dün konusmustuk amma ugrastik kagit isleriyle evlenebilmek icin diye :)

evraklari hazirladinsa yapmissindir ama bitmediyse en son apostil yaptirmayi unutma.. diger ülke kabul etmiyor tercümeleri yoksa...