dul kadın ifadesi ne kadar dogrudur

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve zhr79 tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : zhr79
  1. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    her kadın sonsuza kadar evli kalmayı umit ederek evleniyor ama hayat bazen bazı insanlar icin farklı yone gittigi icin ayrılmak zorunda kalıyor ama nedense bizim toplumumuzda bosanmıs bir bayan suc islemis gibi gozukuyor bosanmıs bir bayana bekar demek yerine dul denilmesi ve ona farklı gozle bakmak devam ediyor..erkege hicbirsey olmuyor fakat kadın bekar kalınca birdenbire insanların bakısı degisiyor bana gore sevgilisinden ayrılmıs bir bayanın kocasından ayrılmıs bir bayanla arasında fark yok ama bizim toplumumuzda kadına dul etiketinin yapısmasından ve bosanarak sanki kotu birsey yapmıs gibi davranılmasından nefret ediyorum bunu yapan kadınlarda var ustelik bence cok yanlıs bir olay bosanmıs kadın potansiyel bir tehlike gibi goruluyor kadınlar tarafından sanki eslerini ayartacak gozuyle bakılıyor..sanıyorumki cogu bayan benim gibi dusunuyordur ben sadece bir rahatsızlıgımı belirtmek istedim eminimki aksini dusunen bir bayan cıkmayacaktır cıkmamalı yada

2. 23 Eylül 2010
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    dul; eşi vefat etmiş olan kişilere denilir...
    ama ne yazık ki ,toplumda eşinden ayrılmış kimselere de (daha çok kadınlara) dul deniliyor...

oysa eşinden ayrılmış insanlar ''boşanmış'' olarak adlandırıyor..
    hatta .10-12 yıl öncesine kadar da nufüs cüzdanlarında ''dul '' ibaresi kullanılırdı ,artık
    '' boşanmış'' yazılıyor... oysa buna bile gerek yok ,resmi dökümanlarda zaten bu bilinecek...
    ben buna da karşıyım ..işe yeni giren artık evli olmayan bir bayan direk etiketleniyor...

ama en dikkat ettiğimde bu öngörüyü, acımazsızca kadınlara kullanmaları...
    erkekler her nedense hep bekar...
    bunun ucu yine bacak arasına dayanıyor,anlayacağın...
    toplumun bir takım değerlerine göre,biz kadınların ayıbını örten bir zar'a sahibiz ya biz,ondan işte!

artık senin adın ayşe -fatma değil ,DUL kadın derlercesine hemde....

ama bu öngörüyü, çürütenlerde yok değil !
    gerekli olan şey, zaman !ama birazcık zaman değil,birçok zaman ....

4. 12 Ekim 2010
  5. mjhg

mjhg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ama var yani benim tanığım birkaç dul evli erkekleri ayartıp kaçan ,çocukları babasız kalan ,üstelikte bul karılar önce bu adamların eşlerine yaklaşıp ,arkadaş oluyorlar sonrada adamlarlara ayaartıp kaçıyorlar.hepsi olmasada yarısından çoğu böyledir

6. 12 Ekim 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Dul kelimesinin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum.Dolayısıylada dul bekar boşanmış evli yani kelimelerde aramıyorum ben insanlığı.
    O yüzden kullanılmasında bi sakınca görmüyorum.
    Dul yada evli boşanmış yada bekar olması bir insanın medeni durumunu belirlerken kullanılabilir benim gözümde bir önem arz etmiyor yani hiçbiri.:nazar:
    Ayrıca yarısından çoğu böyle koca ayartır demekde yanlış günümüzde ne kadar evli olupda evli adamı ayartan kadın var,bekar desen aynı şekilde.Yani eşinin olmamasıyla doğru orantılı değil.İnsanın içinde çiğlik olmasın...

8. 12 Ekim 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    1-Dul diye bir kelime TC. kimliklerinde bile geçmezken biz forum köşelerinde tartışıyorsak hemcinslerimin takılıp kaldığı noktayı görmek ne acı!
    2-Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş olan eşsiz kadını sahipsiz görmeye devam ettiğiniz sürece kadın da kendini sahipsiz kimsesiz sanacak tutunacak dal arayacak! O yüzden burada dahi boşanmayı düşünen kadına destek olmaktan yanayım. Bir insana hangi yaftayı yapıştırırsak onu taşır!
    3-Sizi ve sizin gibi düşünen insanları okudukça halime şükrediyorum.. Boşanalı 1,5 seneyi geçti.. En yakın arkadaşlarım evli ve evlat sahibi.. Eşleri ile aram çok iyidir. Arkadaşlarımı aradığım zaman dahi önce telefona onlar çıkar halimi hatrımı sorar... Hiç bir zaman dul(!) olduğumu ima etmediler!!!!!

10. 12 Ekim 2010
  11. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    o adamların ahlaksızlığı olmasın o :nazar:

12. 12 Ekim 2010
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Yuuuh... yarısından çoğu mu :1shok: arkadaşım biraz abartmıyor musunuz, bu nasıl bir genellemedir böyle ?!?

14. 12 Ekim 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bu genellemeye göre sen ayartmıyorsan %1000 ben ayartıyorum evli adamları!!!:icecream:

16. 12 Ekim 2010
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Çok talihsiz bir açıklama olmuş.
    kullanılan tabirlerde çok çirkin.
    ayrıca bu kadar net bir şekilde genelleme yapamazsınız...
    bu konu burada çok ama çok tartışıldı,
    keşke insana insan olduğu için değer verilseydi,
    ama her zaman dediğimiz gibi,
    "" Eğitim Şart.""

18. 12 Ekim 2010
  19. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148