dün doğum yaptım hala sütüm gelmedi:(

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve .mavii. tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : .mavii.
  1. .mavii.

.mavii. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar moralim çok bozuk bebeğimi besleyemiyorum.dün normal doğum yaptım herşey iyi ama sütüm yok hala gelmedi napabilirim bir öneriniz varmı az az mama veriyorum alışmasından da korkuyorum..sürekli emziriyorum ama yok

2. 4 Temmuz 2010
  3. oykununannesi

oykununannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim arkadaşımında 2 gün sütü gelmemişti, sonra bi duş alırken göğüslerine filan eliyle masaj yapmış, o an anladım geldiğini sütümün demişti(nasıl anladığını bilmiyorum ama).. Banyo sonrası da çocuğunu emzirmiş ve sütü gelmeye başlamıştı. Ilık bi suyla duş yap, göğüslerini yukardan aşağı ovala bence...
    Hee bi de benim göğsüm dolmuştu 3. günde filan, süt kanallarının açılması için sıcak kompres yap demişti doktor. Bi havluya kaynar suyu döküyorsun, kuru bi havluyla sarıyorsun bu ıslak olanı ve dayanabildiğin kadar göğüslerinde tutuyorsun, bu da süt kanallarını açıyormuş. Bence bunları bi dene, umarım faydasını görürsün.
    Ama sana tek bir şey söyliycem, sakınnnnn moralini bozma. Benim ilk günler biraz sıkıntılı geçmişti, ister istemez canım sıkılmıştı. Ve 6 aylık kızım sütüm bitti. Sakın sıkma canını, sakın...

4. 4 Temmuz 2010
  5. yasemintalay

yasemintalay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Benim ilk gün çok az gelmişti. Birkaç gün sonra sütün gelir, sakın üzülüp stres yapma. İlk duştan sonra sütün gelir, rezene çayı, hurma sütü arttırıyor. Benim kızım 16 günlük oldu, ilk hafta sütüm azdı mama takviyesi yaptım , hala arada mama veriyorum.Bebeğini aç bırakma sakın, ben mama verip aç bırakmadığım halde hafif sarılık geçirdi. Emzirdikçe sütün artacak , iyice dinlenmeye çalış emi :KK66:

Slsks bunu beğendi.
  6. 4 Temmuz 2010
  7. benzuzu

benzuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 gün oluyor doğum yapıyorun hemen nete giriyorsun...artı bunu burdan değil en acil taraftan dr a sorman gerekmiyormu

8. 4 Temmuz 2010
  9. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım sıcak bir duş inanılmaz işe yarıyor.
    banyoda yumusak bir masaj yap sıcak suyun altında ve bol bol emzir.
    başka birşey pek işe yaramadı bende.

10. 4 Temmuz 2010
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hiç canını sıkma. benim tanıdığım insanların çoğunun sütü geç geldi. ama ilk 6 ay sırf anne sütü verdiler. sen pes etme. mutlaka önce göğsünü ver. açken daha süratli çeker. gelir en kısa zamanda. zaten kimsenin sütü ilk günden şakır şakır gelmez heralde.

12. 5 Temmuz 2010
  13. akifim

akifim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım sakın hemen mama filan diye düşünme zaten yenidoğan bi bebek 3 gün aç kalabilir. zaten anne sütü hemen gelmezki. gelen sütte kolostrom denen azıcık bi süttür ve bebeğin ilk aşısıdır. senin psikolojini çok iyi anlıyorum çocuğun aç kalmasından korkuyorsun. benim ilk çocuğum 3 gün boyunca aç kaldı sadece ilk sütü aldı. sezaryen olduğum için sütüm geç geldi ama hiç pes etmedim sürekli emzirdim. sana tavsiyem sürekli emzirmen sonra sütün aşırı derecede çok geliyor göreceksin. sakın küçücük bebeği anne sütünden mahrum edip mama verme.

14. 5 Temmuz 2010
  15. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yeni doğum yapan nete giremez diye bir kural mı var anlamadım.. ayrıca deneyimlerden faydalanmak istemiş hepimiz öyle yapıyoruz.. yoksa burda ne işimiz var...

16. 5 Temmuz 2010
  17. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bencede ne saçma bir cevap vermiş kızın sorusuna ne güzel kendin iyi hisediyoki nete girmiş.nevar bunda bide yargılamış kızcağızı komiksin arkadaşım.güzelim sorunun cevabına gelelim sütün yavaş yavaş sen emzirdikçe gelicektir kafanı takma mama takviyesi yapman hemen bebeğinin mamaya alışcağı anlamına gelmez bnim oğlum bir hafta mama yedi ama ben emzirmeyede devam ettim sütüm gelene kadar.ayrıca sıcak duşta iyi geliyo gerçektende

18. 5 Temmuz 2010
  19. kelebek1978

kelebek1978 Guru Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    306
    canım öncelikle bebeğini sağlıcakla büyüt inşallah.bende 9 martta sezeryanla doğum yaptım sütüm 3.gün geldi.inşallah tez zamanda sütün gelirde bebeğin doyasıya emer.