Dünya Göz Hastanesi mi?Marmara Üniversitesi mi?

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve limon_kabugu tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

  13 Kasım 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 1. limon_kabugu

  limon_kabugu Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.355
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba arkadaşlar,
  dün annemi kolestrolü için doktora götürmüştüm ama bambaşka bir hastalığı çıktı..annemde behçet hastalığı varmış,bu hastalık gözlerine vurmuş ve gözlerinde katarakt oluşmuş..doktor emin ellerde ameliyat olmalısın yoksa kalıcı görme kaybı olur dedi..annem zaten gözlüksüz çok net göremiyor..doktor marmara üniversitesine gitmemizi istedi ama ben dünya göz hastanesine götürmeyi düşünüyorum...sizce marmara ünversiesini mi tercih etmeliyim dünya göz hastanesi mi?bu hastanelerle ilgili deneyiminiz varsa paylaşabilimisiniz???
   
 2. 14 Kasım 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 3. limon_kabugu

  limon_kabugu Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.355
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  106
  açtığım konular hiç rağbet görmüyor nedense :KK68:
   
 4. 30 Kasım 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 5. melankoli59

  melankoli59 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2010
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  Annenize geçmiş olsun canım...Marmara üniversitesi hakkında bir bilgim yok ama..Dünya göze oğlumu götürüyoruz memnunuz..Doktorları güleryüzlü ve çok ilgileniyorlar..Ameliyat konusundada güvenilir olduğunu söylüyor hastanede tanıştığımız hastalar....Tabiiki siz araştırıp öyle karar verin derim..Çünkü sağlık işi önemli canım anneniz için inşallah her şey iyi olur... hoşçakal..
   
 6. 4 Aralık 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 7. lunapiena

  lunapiena oğlunun yumuşak annesi Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.785
  Beğenildi:
  63
  Ödül Puanları:
  153
  Bilemiyorum anneniz ameliyat oldu mu ama gene de yazmak istedim...Bundan yaklaşık 6 yıl önce lazer ameliyatı olma arzusu ile dünya göz hastanesinin o zanlar tv de hergün boy gösteren çok meşhur bir doktoruna başvurdum.
  Bir çok makinaya girip çıktıktan sonra saat 16:00 sıralarında meşhur doktorun karşısına geldim.Adam üfleye püfleye gözü duvardaki saatte,elinde benim ölçümlerim (Sanırım çıkma saati gelmiş) yüzüme bile bakmadan bana ''Senin sağ gözünde keretakonus var,ya halka ameliyatı olmalısın,ya da kornea nakli olmalısın,lazer yapılamaz sana''dedi.
  Yapılan tetkikleri istedik -sonuçta parasını vermiştik-Bana ne dese beğenirsiniz ''Ver 400(o zaman 400 milyon lira)TL. daha,o zaman alabilirsin kağıtları''demez mi.Şok olmuştum.Adamın tavrına mı kızayım,aldığım şok habere mi yanayım oradan çıktık.Günlerce kendime gelemedim ..

  Daha sonra araştırmalarımız sonucunda bu keretakonus konusunda,Cerrahpaşa tıp fak.de Türkiyenin sayılı proflarından olan bir hocaya gittik.Prof. bizden gene bazı ölçümler istedi,yaptırdık getirdik ve adam koca bir kahkaha atarak bende keretakonusun k'sinin olmadığını,sadece korneamın çok ince olduğunu,lazerin bu yüzden yapılamayacağını ve bu göze nasıl keretakonus teşhisi konulabildiğine şaştığını söyledi...

  Ben gene tatmin olmadım ve özellikle bu konuda uzmanlaşmış başka bir profa gittim ve o da sadece korneamın çok ince olduğunu ve kesinlikle keretakonus olmadığımı söyledi...

  Bunları kesinlikle hastaneyi kötülemek için yazmadım.Eminim orada da bilgisi ve yeteneğini ispatlamış bir çok doktor bulunmaktadır.Burada anlatmak istediğim sadece özel yerlerin herzaman ticari bir kaygısının olduğunu asla unutmamamız gerektiği.Bu tip yerler -belki de doğal olarak- odalarına giren kişiyi ilk önce bir hasta olarak algılamaktan çok maddi bakımdan bir getiri olarak görüyorlar bence.
  Bir de Üniversite hastaneleri birer araştırma merkezleridir .Belki özel hastane kadar konforlu olmayabilir,belki doktorun kapısında biraz daha uzun bekliyor olabiliriz ama sonuçta buralar insan hayatı üzerinden kar amacı gütmeyen bunun yanında da o ülkenin sağlık anlamında yapabileceklerinin en son noktasıdır bana göre..

  Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce de oğlumun geniz eti ameliyatını yaptırdık Çapa tıp fakültesinde.Özelde yaptırma imkanımız olduğu halde hiç tereddütsüz gittik buraya ve her anlamda çok ama çok memnun kaldık.Bunu da yazmadan edemedim...Sağlıklı günler dilerim..
   
  Son düzenleme: 4 Aralık 2010
 8. 4 Aralık 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 9. NilSuM1

  NilSuM1 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Ekim 2010
  Mesajlar:
  28
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31

  iyi geceler herkeze....bende 4 yaşındaki kızımı dünya göz hastanesine 2 ay önce götürdüm...bir sürü tetkikten donra doktora muayene olabildik.evet araştırma yapmaları güzel...sonunda doktora göründük.kızımda göz kayması var evet bunu biliyorum halk arasında göz tembelliği deniyor ve erken yaşta kapatma ve cam tedavisi olursa düzelme ihtimalinin yüksek olduğunu biliyoruz.ama yinede doktor doktordur diyoruz..doktor yapılan tetkiklere ve kızımın gözlerine baktıktan sonra 4 aylık kapatma ve gözlük tedavisi verdi. 4 ay sonucunda ameliyatmı değilmi diye karar verecekmiş.ben ameliyat deyince şok oldum...öyle konuştu çok üüzldüm...ve başka hastaneye götürmek istiyorum bende cerrah paşanın göz üzerine çok iyi olduğunu duydum..özel hastanelerin özellikle dünya göz hastanesi her giden hastaya hemen hemen ameliyat diyormuş..sanırım sözleşmelerinin ilk maddesi bu....ama insan sağlığını psikolojiyi düşünmeyen ticari amaçla doktorluklarını kullananlarıda buradan kınıyorum....lanet olsun bu şekilde insanları kullanan doktorlara artık kimseye güven yok...
   
 10. 5 Aralık 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 11. lunapiena

  lunapiena oğlunun yumuşak annesi Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.785
  Beğenildi:
  63
  Ödül Puanları:
  153

  Çok geçmiş olsun öncelikle...

  Ben önceki yazımda da belirttiğim gibi amacım kesinlikle özel hastane ve doktorları kötülemek değil.Mutlaka buralarda da gerekli ahlaki ve mesleki hassasiyeti gösteren pek çok doktor vardır...

  Sizin konunuzla ilgili olarak da yerinizde olsam bir kez de bu üniversite hastanelerine başvurup oralardan da fikir alırım.Kaybedecek bir şeyiniz yok ki..Eğer imkanınız varsa (ücretli oluyor çünkü) proflarından da randevu alabilirsiniz.Sonra da istediğiniz seçimi yapıp,orada yaptırırsınız tedavinizi.

  Tekrar geçmiş olsun..:KK71:
   
 12. 14 Aralık 2010
  Konu Sahibi : limon_kabugu
 13. odet

  odet Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  dünya göz hastanesine gitmemenizi şiddetle öneririm. yakınlarda çok ama çok önemli bir rahatsızlık yaşadım ve dünya göz beni tedavi edemediği gibi doğru yönlendiremedi de. ciddi sağlık problemlerinde üniversite hastanelerini öneriyorum. çok geçmiş olsun...