Dünya ne kadar küçük

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 1 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1 Haziran 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148

Çocukluğumdan bu yana bu cümleyi duymuştum ''dünya ne kadar küçük''.Ama yıllarca hiç şahit olmamıştım.
    Yıl 1980,Bir Avrupa ülkesi başkentindeyim ve çalışıyorum.
    Öğlen paydosunda karnımı doyurmak için alışveriş yaptığım benim dilimden anlayan market tarzı bir yere gidiyorum.
    Alışveriş yaptığım zaman en fazla 5 dakika.
    Çok ilginçtir ki ben bu 5 dakikalardan birinde orada sandalyede dinlenen ve orada olması olasılık dahilinde bile olmayan bir insanı gördüğümü sanıyorum.
    Kendi kendime''Olamaz!...bu imkansız muhtemelen benzetiyorumdur.'' diyorum.
    Dönüp gitsem beynimi kurcalayacak bu soru.
    Konuşsam acaba aynı dili konuşabileceğiz mi?Ya yabancıysa,Ya o kişiye yalnızca çok benziyorsa!...
    ''Ne olursa olsun'' deyip yanına yaklaştım.
    Gayet kısık bir sesle ''Afedersiniz siz 'X' misiniz? diyebildim ürkerek.
    Aaa!..evet dedi benim ismimi söyleyerek.
    ''Siz burada ne yapıyorsunuz'' dedim
    '' Ben zaman zaman turlarla Avrupa seyahatine çıkıyorum ve her gelişimde buraya uğruyorum.5 dakikasonra diğer bir Avrupa ülkesi olan 'X' şehrine doğru yolculuk yapacağız.
    İkimiz de 5 dakikalığına oradaydık.Ve ikimiz de kilometrelerce uzaktaki bir yerde 5 dakika gibi kısa sürede birbirimizi görmüştük.Bu bence müthiş bir şeydi.Hatta inanılması imkansız bir şeydi.Ama işte gerçek.
    Aslında DÜNYA NE KADAR DA KÜÇÜKMÜŞ DE HABERİMİZ YOKMUŞ

2. 1 Haziran 2007
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım ..dünya çok küçük..teşekkürler.

4. 1 Haziran 2007
  5. EU2

EU2 Guest

evet aynen benimde aynen basima böyle birsey gelmisdi.yeni evlendigim yillarda yurt disinda havaalaninda bir yakinimiz türkiyeden geliyordu,onu karsilamaya gitmisdik.kapinin önünde beklerken aaaaaaa bi baktim,en yakin aile dosdumuzun oglu.acaba o mu o degilmi diye düsünürken,tüm cesaretimi toplayip yanina gittim.x.. abi senmisin ?dedim aaaaa evet sen dedi.o benim icin cok büyük bi olaydi.cünkü yabanci bi yerdesin vede hic kimsen yok oralarda.ve bi yakinini görüyorsun.evet realist düyna cok kücük....

6. 2 Haziran 2007
  7. polocan

polocan Guest

saol canım :) hayat ve raslantılar

8. 3 Haziran 2007
  9. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Beni anladığınız için teşekkürler.Çok bambaşka inanılmaz bir duygu bu.Yaşamayan bu duyguyu inanın hissedemez.