Dünyanızı kurtarmaya yardım edin!

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve CUVCUV tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

  24 Mart 2008
  Konu Sahibi : CUVCUV
 1. CUVCUV

  CUVCUV Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.246
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Doğal Hayatı Koruma Vakfı , küresel iklim değişikliğine karşı farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan ve bu yıl 29 Mart akşamı yapılacak bir saatlik ışık kapatma eylemi için, desteğinizi bekliyor!


  [​IMG]


  Merhaba,

  Sizlere dünyada yankı bulan ve küresel uyarı mesajı içeren “Earth Hour” adlı eylem hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.  Bildiğiniz gibi küresel ısınma ciddi bir durum. Birkaç sene içinde bu daha ciddi boyutlara ulaşacak. Birkaç hafta önce BBC’nin yaptığı bir açıklama (http://news. bbc.co.uk/ 2/hi/uk_news/ 4228411.stm ) (ki yazıktır o sıralar bizim gazetelerimiz ve tv lerimiz türbana takılmışlardı.) dehşet vericiydi. Antartika kıtasın 5 sene önce tahmin edilenden 6 kat daha hızlı eriyor. İstanbul’da yaşayan biri olarak düşünün. Barajlarımız boş, suyumuz yok..2008’i bile zor atlatacağımız düşünülürken, seneye yağmur yağmazsa, 2009 da susuzuz. Yanlızca biz değil, hayvanlar, bitkiler ve yaşam alanları tehtid altında.  Bunun için kişisel tasarruf yöntemlerimizi mutlaka düşünmeliyiz, uygulamalıyız. . Peki toplumsal olarak?  İşte bir fırsat. 2007 Yılında WWF-Avustralya nın öncülüğünde başlayan ve büyük birçok kurumun desteği ile dikkatleri üzerine çeken bir eylem var. “Earth Hour” (Dünya Saati). Bu küresel eylemin parçası olmak için; 29 Mart Cumartesi, 20.00’da, sadece bir saatliğine, elektrikli aletleri ve ışıkları kapatmak yeterli.  WWF Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, "Dünya, küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak zorunda.
  Türkiye’deki ve dünyanın her yerindeki tehditler gerçek ve endişe verici. Yaşanan olağandışı meteorolojik olaylar, su kaynaklarının azalması, canlı türlerinin yok olması ve yaşam alanlarının kaybı; bizim henüz farkına yeni varmaya başladığımız ilk etkiler.
  WWF-Türkiye olarak, küresel iklim değişikliğine dair farkındalık yaratmaya çalışırken, mutlaka bireyler ve kurumların desteğini görmemiz lazım. "Earth Hour", küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak, insanların sesini duyurmak ve onları sembolik de olsa harekete geçirmek üzere atılan önemli bir adımdır. "Earth Hour" ile birlikte, katılanlar,
  WWF-Türkiye ve dünyanın farklı yerlerindeki insanlar aynı anda, gerçek bir soruna değişim yaratma mesajı verecektir. Yaratmak istediğimiz değişimin kendisi olmak için harekete geçme zamanı." şeklinde eylemin amacını özetliyor.  Destek vermek ve daha fazla bilgi almak için :  Earth Hour : http://www.earthhour.org/

  WWF : http://www.wwf.org

  WWF-Turkiye : http://www.wwf.org.tr

  Dünyanızı kurtarmaya yardım edin!

  [​IMG]

  Alıntı
   
 2. 24 Mart 2008
  Konu Sahibi : CUVCUV
 3. CUVCUV

  CUVCUV Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.246
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Ayy işe bak mesajın üste gitmiş kıız :1shok:
   
 4. 24 Mart 2008
  Konu Sahibi : CUVCUV
 5. didosh

  didosh Popüler Üye Üye

  Katılım:
  7 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.524
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  evde olursam mutlaka uygularim
  sagol cüvcüvüm Şeniz
   
 6. 25 Mart 2008
  Konu Sahibi : CUVCUV
 7. nrsnkma39

  nrsnkma39 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.736
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  Günaydınlar,bilgilendirdiğin için sağol,Linki msn iletime yazdım,duyuracağım,katılacağım...
  Dünya bizi af eder mi?bilmiyorum...dünya ve gelecek yeni nesle borçluyuz....
   
 8. 28 Mart 2008
  Konu Sahibi : CUVCUV
 9. ilona

  ilona psikolocik deli Pro Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2006
  Mesajlar:
  2.956
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  348
  ozaman güncellensin :kahve: