Dünyaya geliş sebebim yemek pişirmek,temizlik,düzenlemek...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Sabah kalkıyorum maraton başlıyor kahvaltı hazırla çocukları yedir giydir,hade bir koşturmacada ev için başlıyor sonra koştur koştur evi sil,süpür,yıkananları as kuruyanları katla yerleştir.sonra gene yemek faslı yerleştir.sona akşam yemeği pişir yedir topla sil temizle.çay koy,akşam 9 oldumu işim bitiyor.ama bende bitiyorum.çalışan bayanlar nasıl başediyor bilmiyorum valla allah kolaylık versin.bazen omuzlarımda dermanım kesiliyor uzanıyım diyom iki dakika gözüme bişey ilişiyor uzanacağımı unutup o işe başlıyorum.sırf benmi böyleyim herkezmi aynı bilmiyorum.bişeyler yapmak istiyorum kendim için büyük kızım anasınıfına başlıyor bu sene eşimden direksiyon dersi almağa başladım.kuaför kursuna gitmek işyeri açmak çalışmak istiyorum.hatta işi abartıp gelecek sene yarıda bıraktığım üniversiteye başka bir bölümden yeniden girmek evdede olsa okumak istiyorum.aktif olmak kendim için bişeyler yapmak istiyorum.umarım her şey istediğim gibi olur.yaşlandığımda ardıma baktığımda mutlu yaşadım evet çocuklarımı kendim büyüttüm iyi bir eş iyi bir anne olmak için çabaladım buarada kendim içinde bişeyler yaptım bununla gurur duyuyorum demek istiyorum.hiç bir şey için geç değil buna inanıyorum.a.s

2. 19 Nisan 2009
  3. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.312
    Ödül Puanları:
    238
    ne güzel kararlar almışsın. Allah gönlüne göre versin herşeyi inşallah
    dediğin gibi hiçbişey için geç değil insan yeterki istesin

4. 19 Nisan 2009
  5. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sizde bu farkındalık ve azim olduktan sonra muhakkak üstesinden gelirsiniz.a.s.

Umarım hakkınızda en hayırlısı olur.:1hug:

6. 19 Nisan 2009
  7. ilunga

ilunga Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla ablacım allah kolaylık wersin de öyle sabahtan akşama koşuşturmaca da sağlığını elinden alır allah korusun...herşey mükemmel olacak die bişi yok kendini düşün biraz da...ama seni takdir ettim walla inşallah planlarını hayata geçirirsin..:lepi:

8. 19 Nisan 2009
  9. firegirl

firegirl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah çalışana kolay versin
    ama ev hanımlarına daha kolaylık versin çünkü ev hanımlarının işi dahada zor aynen yukarıda yazdıklarına katılıyorum
    artı çalışanlar ay sonunda maaşını alıyorlar ev hanımları maaşını almak şöyle dursun
    birde sitemle karşılaşıyorlar akşama kadar evde yatıyorsun...vs vs

10. 20 Nisan 2009
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım hakkında hayırlısı olsun,karar vermek başarmanın yarısıdır zaten.umarım hayat istediğin yönde gider.

12. 20 Nisan 2009
  13. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım herşey sırayla olur inşallah.azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz.benim kayınvalidem 45 yaşından sonra araba kullanmayı öğrendi.şuan bilgisayar kursuna gidiyor.daha önce cilt bakımı kursuna falan gitmiş.yani hiçbir şey için geç kalmış olmazsın bak insanlar 45inden sonra bile birşeyler yapmaya çalışıyor ki sen daha çok gençsin...

14. 20 Nisan 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bir arkadaşım vardı çok sosyal olmadığı bir ile tayini çıkmış eskiden, dışarıda dolaşma imkanım olmadığı için kendimi deli gibi temizliğe vermiştim diyordu. Belki sizinkide bundan kaynaklı bir şeydir, hakikaten çok yoruyormuşsuznuz kendinizi hergün de temizlik yapmayın canım yada hergün farklı yemek yapmayın alışsın evdekiler bir yemeği iki gün yemeye. Hoş çalışmaya başlarsanız bunları istesenizde yapamazsınız, şimdiden alışın sizde, ancak eğer hastalık gibiyse bu durumunuz ne yapar eder eski düzeni devam ettirmeye çalışırsınız buda sizde gerek sinirsel gerek bedensel rahatsızlıklara neden olur. Salın biraz kendinizi.

16. 21 Nisan 2009
  17. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Mükemmeliyetçi olmayın ev işleri konusunda, çünkü siz ne kadar mükemmel yapsanızda ev işleri maaşesef nankördür, gelecek için verdiğiniz kararlar çok güzel Allah yolunuzu açık etsin, çok radikal kararlar alıp uygulamasa bile insan, muhakkak başka başka şeylerle ruhunu doyurabilmeli, mesela spor, müzik :eek:

18. 21 Nisan 2009
  19. lame

lame Guest

senle aynı durumdayız anlaşlan