Dünyayı peşinden koşturan koku "feromon"

Konusu 'Kadın Parfümleri' forumundadır ve ZARACI tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  8 Şubat 2009
  Konu Sahibi : ZARACI
 1. ZARACI

  ZARACI Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.300
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaşlar bu kokuyu kullanan ve memnun kalan varmı?söylenildiği gibi bilinçaltı afrodizyak etkisi varmı ???
   
 2. 9 Şubat 2009
  Konu Sahibi : ZARACI
 3. D'arbanwille

  D'arbanwille geliyorlar bazen Pro Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.467
  Beğenildi:
  24
  Ödül Puanları:
  108
  Kadınlar... 'Feromon'a dikkat

  Kadını cinselliğe uyaran mucize kimyasalın adı; "feromon."
  İnsan ve hayvan derilerinin havaya salgıladığı koku bu.
  Erkeklerin ter nemi içinde bulunuyor. Bir damla erkek terinin yüzde birindeki miktar "feromon ", kadın üzerinde güçlü bir "cinsellik çağrışımı" yapmaya yeterli oluyor.
  Parfüm firmaları uzmanlarının bu maddeyi tıraş sonrası losyonlarına ve parfümlere katmak için -adeta- çıldırmaları doğal.
  En etkili oldukları zamanlar mı?
  Kadınların burunları ve beyin devreleri, özellikle yumurtlama dönemi öncesinde aşırı hassastır. İşte özellikle o günlerde erkek cildindeki doğal nemin havaya yaydığı "feromon" , kadının cinselliğini uyandırıyor, tetikliyor.  KADINI ALDATMAYA AZMETTİREN
  Türkiye'de, "aldatmak" ya da "ihanet" sözcükleri kullanılıyor.
  Oysa bunun "incitici" ve "suçlayıcılık faktörü" sıfırlanmış olan ifadesi "paralel yaşam..."
  "Feromon" işte kadını bazen "paralel yaşam" heyecanına iten de bir neden olabiliyor.
  Yumurtlama dönemi öncesinde kadının kokulara daha duyarlı olduğu günlerde yabancı bir "feromon" çekim alanına girmesi mümkün. Bilimsel olarak anlatayım...
  "Erkek terinde bulunan androstadienon" adlı "feromon"a maruz kaldıklarında (androstadienon, yumurtalıklar tarafından üretilen bir androjen olan androstenedionun birinci dereceden kuzenidir) kadınların 6 dakika içinde ruh halleri iyi yönde değişir. Havadaki bu "feromon"lar saatlerce, kadınların kötü hallere girmelerini engeller.
  Zaten bir partnere sahip kadınların, yumurtlama öncesi dönemlerde daha dominant erkeklerin kokularından hoşlandıkları yolunda bulgular var.
  Elbette bunu "paralel yaşam" ya da "kısa süreli heyecan" boyutuna taşımayan ve o sınırda duran, hatta erkeğine sevgisi, diğer moral değerleri nedeniyle bilinçaltının o kanallarını dumura uğratmış kadınlar da çok.

  Kuşlar da aldatır
  Araştırmalara göre, kuş türleri arasında hayat boyu birlikte olunacak partnerin seçildiği türlerde de "ağır ihanet" var. Bu partner, dişi kuşun hayatına girdikten sonra yavruların yüzde 30'undan fazlası farklı bir erkekten oluyor. Ve zavallı partner, bundan habersiz, hâlâ onlara gagasında besin taşıyor. İnsanlara dönelim...
  Kadın sadakatine vurulan bir darbe de, araştırmalara göre yüzde 10 dolaylarında "feromon" kurbanı çocuk doğmakta olduğu...
  Ve sonuç...
  Kadınlar da, aynı erkekler gibi monogam (tek eşli) yaratılmıyorlar. Ancak sosyal koşullar, dini inançlar ve bunun gibi etkilerle paralel yaşama fiziksel, hatta beyinsel geçmiyorlar.
  Zaten "feromon" kadının "bilincini" değil, "bilinçaltını" etkiliyor.  alıntı : Milliyet Web

  kolay bulunabileceğini sanmıyorum zira pahalı olduğunu duymuştum..