Dünyayı Şaşırtan Keşif!

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148

Brezilya ve Peru arasındaki Amazon Ormanları’nda, dış dünya ile daha önce hiç tanışmamış bir kabile bulundu.

Hayatlarını avcılık yaparak sürdüren kabilenin erkekleri, fotoğraflarını çeken helikoptere mızrak ve oklarla saldırdı.

Brezilyalı Survival International kuruluş dün bu büyük keşfi tüm dünyaya açıkladı. Brezilya’da yerlilerin yaşam alanlarını koruyan kuruluş, Peru sınırındaki Amazonlar’ın derinliklerinde daha önce hiç duyulmamış bir kabilenin fotoğraflarını yayınladı.

“Envira Yerlileri” adı verilen yaklaşık 30 kişilik grubun daha önce dış dünyayla hiç tanışmadığı açıklandı. Grubun fotoğraflarını çeken helikoptere korku ve şaşkınlıkla baktıkları görülüyor.

Çalı ve dallarla yaptıkları çadır şeklindeki barınaklarda yaşayan Envira Yerlileri, vücutlarını bitki köklerinden elde ettikleri boyalarla boyuyor.

Bu ilginç seyahatle ilgili bilgi veren Survival International’dan kabile uzmanı Jose Carlos, “Üzerlerinden uçtuk. Ve onları gördük. Onların var olduklarını ispatladık. Bu inanılmaz” sözleriyle duygularını açıklıyor.

Bilimadamlarının, henüz kabileyi ziyaret etmedikleri, sadece havadan tespit yapıldığı öğrenildi.

Tepelerinde uçan helikopteri görünce kaçmak yerine ok atarak 'savaş' durumuna geçen yerlilerin, dış dünya ile hiç bir şekilde irtibat kurmadıkları anlaşılıyor.

Survival International’a göre, Amazon’daki doğa kıyımı, yerlilerin hayatlarını tehlikeye atıyor. Brezilya’da benzer şekilde yaşayan 64 kabile olduğu belirtiliyor.

Dünya üzerindeki bu heyecan verici keşif, büyükşaşkınlık ve marek uyandırdı.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2008
  2. 1 Haziran 2008
  3. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bunu gazetede okumustum ve sasırdım dogrusu

4. 2 Haziran 2008
  5. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Daha keşfedilmemiş çok şey olduğuna inanıyorum :)Sabırsızlıkla bekliyorum yeni keşifleri :) :1rolleyes:

6. 2 Haziran 2008
  7. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tv de gördüm bende,insanoglu uzaya ayak basti ama daha dünyayi tam olarak kesfedememis bile, bakalim baska neler var kesfedilecek.

8. 2 Haziran 2008
  9. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    gerçektenmi
    ne kadar garip
    çok şaşırdım cidden

10. 3 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Alem o kadar buyukki bence kendimizi birsey zannetmeyi kenara birakip bu alemi kesfe koyulsak daha neler cikar neler.Rabbimin hikmeti sonsuz cunku....

12. 3 Haziran 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hic sasirmadim cünkü bencede daha dünyanin belki yüzde 5 bile dogru düzgün kesetmedik, bir dergide okumustum deniz altinin yüzde 1 biliniyor ne kadar derin oldugu sadece tahim edilebiliiyor yani düsünün bir kimbilir daha neler var neler.

14. 3 Haziran 2008
  15. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bu insanlar bulunduğu bölgeden medeniyete doğru hiç yürüyüş yapmamış anlaşılan.
    Kim bilir daha neler çıkacak...
    Hayat bilinmeyenlerle dolu...

16. 10 Haziran 2008
  17. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ormanları yakmayalım canlılarımızı yaşatalımm şakkıdı

18. 10 Haziran 2008
  19. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aman bulaşmasınlar.bıraksınlar kendi halinde yaşasınlar.medeniyet diye götürdüklerini gördük.mahvettiler birsürü insanı