duphaston kullananlar veya hakkında bilgisi olanlar!!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve busem68 tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : busem68
  1. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben bu ay çatlatma iğnesinden sonra duphaston kullandım 7 gün adetim 1 gün gecikdi dr. ilacı adet düzenleyici dedi ama daha fazla bilginiz varmı bu ilaç ne işe yarıyor?

2. 5 Nisan 2010
  3. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben anlamadım.çatlatma iğnesinden sonra beklemen lazımdı.duptasyonu neden vermiş ki?sen hamile kalmaya calısıyorsun ve çatlatma iğnesi oluyorsun. adetlerinin düzene girmesini için neden ilaç versin ki:?ilginç geldi..kanda gebelik testi yaptırmadınmı?adetin gecikmiş.bende çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.adet günümde beta hcg yaptırmıştım hamile olduğumu o gün öğrendim.

4. 5 Nisan 2010
  5. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu ilaci hamileligimin ilk aylarinda dr banada verdi dusuk tehlikesi oldugu icin.bebegin ana rahmine daha iyi tutunmasini saglayip dusugu onluyormus.bana oyle soylemisti

6. 6 Nisan 2010
  7. busem68

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım sen kaç ay çatlatma iğnesi kullandın ben 2. ay birdaha denemeyeceğim çünki adet oldum bugün bilmiyorum iştee heralde rahim içinide destekliyormuş ilaç teşekkürler yorumun için.

8. 6 Nisan 2010
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ilk kez denemiştim çatlatma iğnesini ve ilk denemede hamile kaldım.ama benim 3 yıldan fazladır çocuğum olmuyordu.suanki doktorumdan önce hiçbir doktor çatlatma iğnesinden sözetmemişti bana.suanki doktorum saolsun,sende bir sorun yok,eşinde de yok.klomen deneyelim demişti.denedik ve tuttu.inşallah en kısa zamanda sende hamile kalırsın.bence bir kez daha dene.zaten 3 kez deniyorlarmış okuduklarıma göre.ondan sonra aşılama vs.. geçiyorlarmış.allahtan ümit kesilmez.bebek olsun diye nelerden vazgeçiyoruz bir bilsen.bir kere daha denesen ne olur ki?biliyorum psikolojin bozuluyor anlıyorum seni.ben klomen yüzünden bir bebeğe artı birde kistte sahip olmuştum.8.hafta civarında büyük bir kanamayla kisti atmıştım.ama allahıma sükürler olsun bebeğime birşey olmadı.allahım sanada yavrunu bağışlar inşallah

10. 6 Nisan 2010
  11. busem68

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim güzel dileklerin sağol evet 3 kez deneniyor ama psikolojim alt üst bugün adetde oldum zaten haklısn bebek için nelerden vazgeçmiyoruzzaten 5 aydır korunmuyorum sen şimdi hamilemisin Allah analı babalı büyütsün isteyen herkezede nasip etsin.