Duphaston'dan sonra hamile kalan?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gyshnky tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : gyshnky
  1. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar bugün doktorda bir yumurtalığımda 6cm'e 5cm büyüklüğünde bir kist olduğunu öğrendim.Doktor duphaston verdi. Bu ilacı kullandıktan sonra hamile kalan arkadaşlarım var mı aranızda? Ben 3 aydır hamile kalmak için uğraşıyorum ve ilk defa bu ay regl gecikmesi yaşamıştım ve kist çıktı.

2. 4 Kasım 2009
  3. babyface26

babyface26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım duphaston adet düzenleyicidir gebelikle bir ilgisi yoktur...Bende adetlerim düzensizken kullanmıştım ve kist var dı bu ilaç onun adetle atılımını sağlıyor.çok geçmiş olsun

4. 14 Kasım 2009
  5. defnebusra

defnebusra kızlarıyla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bi yakınım kamıştı galiba bebeği olmuyodu kaç kez tüp bebek ve aşılama denediler ama seni yanıltmıyım canım yanlış hatırlamıyosam öyleydi galiba hamile kalmıştı galiba

6. 1 Şubat 2013
  7. Lisbeht

Lisbeht Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    ben bu sayfaya yeni üye oldum 2 hafta önce :) şuan ben de ikinci çocuk yapma kararı aldım.birincisinde duphaston kullanmış öyle hamile kalmıştım..burda şunu belirtmek için yazıyorum.. duphaston bir yumurtayı çatlatıcı görev yapan hormaon ilacıdır arkadaşlar..ilacı aldıgınızda hiç endikasyon bölümünü okumadınız mı..bunu neden yazıyorum çünkü ilacın adı adet söktürücü olarak dolaşıyır bu sayfada..tamam adet söktürüyor ama nasıl tabi ki YUMURTAYI ÇATLATARAK.. İŞTE BU YÜZDEN BU İLACI HAMİLE KALMAK İÇİN DE VERİYORLAR..bilirsiniz çogu hamile kalamamanın bir diğer nedeni de yumurtaların sperm geldiği vakit çatlayamaması...işte hamilelik için kullanılan şeklinde de bunu içtiğin zamanlar eşinle de ilşkiye gireceksin..

ben ilk kızıma bu ilacı kullanarak hamile kaldım hem de sadece tek bir ay (10 gün) kullandım..doktorum bana adetinin ilk gününden say 14. cü güne gelince duphastondan sabah yarım akşam yarım 10 gün boyunca iç ve eşinle ilişkiye gir..10 günden sonra bırak eğer 3-5 gün sonra adet göremezsen hamilesin demektir dedi ve ben o zaman kullandıgımda 1o günden sonra bıraktım ve 1 hafta sonra idrar testinde hamile oldugumu öğrendim..çok sevinmiştim..şimdi 2. çocugu istiyorum ve hiç vakit kaybetmemek için yine bu ilacı kullanacagım.

bana kadın doğum doktoru verdiği için hamile kalmak isteyenlere deneyin derim..

arbicigaci bunu beğendi.
  8. 3 Şubat 2013
  9. LuckyLover

LuckyLover Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    630
    Ödül Puanları:
    68
    ben kist için kullanmıstım. doktorum bana sadece 9 ay kullanmamı söylemişti ama ben sadece 3 ay kullandım o 3 ay da da yaklasık 10 kilo aldım ve yüzümde sivilceler arttı. polikistik over tedavisi icin yazdıgı bir ilaçtı ama zaten o kistin sebep oldugu etkileri daha da arttırdı. hamilelik için ne derece etkili bilmiyorum ama bence iyice arastırmak gerek

10. 24 Ocak 2016
  11. nurayceyhan

nurayceyhan Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    18
    Kızlar nolur bana akıl verin kafayı yiyeceğim 3 yıllık evliyim ve en baştan beri çocuk istiyorum tedavi gördüm bu problem yok en son duphaston kullandim bitti bugun 8. Gun ve adet oldum doktor tek seferde hamile olursun dedi ve ben yumurtamin catladigi gibi hissettim çünkü fena sanci oldu hap bittikten 2 gun sonra çatladı ve adetin bittikten sonra gün asiri ilişkiye girdik normal adetten 3 gun sonra oldu kanama sizce bu üstüne görme olabilir mi

12. 24 Ocak 2016
  13. nurayceyhan

nurayceyhan Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    18

14. 24 Ocak 2016
  15. nurayceyhan

nurayceyhan Üye Üye