Dur Yolcu ( dİzi )

Konusu 'Bir önerim var !' forumundadır ve figo tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

  30 Mart 2008
  Konu Sahibi : figo
 1. figo

  figo Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Ocak 2007
  Mesajlar:
  278
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  [​IMG]  Geçtiğimiz yıl “Kınalı Kuzular” adlı diziyle Türk askerinin Çanakkale Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıkları beyaz cama taşıyan TRT, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü 18 Mart’tan itibaren yine büyük ilgi görecek “Dur Yolcu” adlı yepyeni bir diziyi ekrana getirmeye başladı. Dizi, Çanakkale'de yakılan vatan aşkının Kurtuluş savaşına taşınışını ve Osmanlı'nın küllerinden nasıl yeni bir cumhuriyet doğduğunu anlatıyor. Yapımcılığını “Kınalı Kuzular”a da imza atan oyuncu Ahmet Yenilmez’in üstlendiği dizinin senaryosu ise gazeteci Ömer Erbil'e ait. Hazım Körmükçü, Selin Demiratar, Zeynep Bilgili, Cem Kılıç, Ebru Kocaağa, Ali Murat Karaaslan, Murat Soydan, Tayfun Talipoğlu ve Ahmet Yenilmez’in rol aldığı diziyi İsmail Güneş yönetiyor.

  Çanakkale’de amansız bir mücadele…

  Halit Binbaşı, veremle mücadele eden karısını kaybeder. Cepheye dönmesi gereken Halit, kızını bırakacak kimsesi olmadığı için küçük Nezaket’i de yanında götürmekten başka çare bulamaz. Bu arada, Ahmet de askere gitme kararı almıştır. Halit, Ahmet’in güvenliği için, onun da kendisi ile yola çıkmasını önerir. Birlikte yola çıkarlar. Halit’in tahmin ettiği gibi eşkıya geçitte pusu kurmuştur. Binbaşı, eşkıya ile çatışmaya girer. Onları uzaktan takip eden keskin nişancı Ayşe’nin koruma çabası sonuç vermez ve Ahmet eşkıyanın pususunda vurularak ölür.

  Kardeşinin ölümü ile yıkılan Ayşe saçlarını keserek erkek kılığında cepheye gider. Tesadüfen Halit Binbaşı’nın birliğinde görevlendirilir. Ayşe için zorlu bir süreç başlar. Bir yandan da Halit Binbaşı ve kızının kendisini tanımasından korkar. Halit için de, kızı ile cepheye gelmek büyük sıkıntılar yaratmıştır. Kızına cephede bir hayat kurmak onun için oldukça zordur. Ayşe ve Halit böyle zorlu bir süreç yaşarlarken bütün şiddeti ile savaş başlar. Düşman donanmasının açtığı ateş sonucu birliğin her yanında bombalar patlar. Bombalardan biri de Halit’in kızının sığındığı sığınağın yakınlarında patlar.

  Dur Yolcu

  Yönetmen: İsmail Güneş
  Yapımcı: Ahmet Yenilmez
  Oyuncular: Hazım Körmükçü, Selin Demiratar, Zeynep Bilgili, Cem Kılıç, Ebru Kocaağa, Ali Murat Karaaslan, Murat Soydan, Tayfun Talipoğlu ve Ahmet Yenilmez
  Program Ekibi: Senaryo:Ömer Erbil


  Alıntıdır..


  Tavsiye ederim...
   
  Son düzenleme: 28 Nisan 2011