Duravit 2009 Ürünlerinin Tanıtımını Yaptı

Konusu 'İç ve Dış Mekan ünlü Markaların Katalogları' forumundadır ve Elif tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  3 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.607
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  [​IMG]


  Yaşayan banyolar konseptiyle vitrifiye sektörüne yeni bir soluk getiren Duravit, 4 Şubat – 6 Şubat 2009 tarihleri arasında Hornberg/Almanya Genel Yönetim ve Tasarım Merkezi (Duravit Design Center)’nde gerçekleştirdiği 2009 Lansman Toplantısı’nda yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı. Duravit’in yeni ürünlerinin Avrupa’daki ilk tanıtımının yapıldığı toplantıda, Duravit CEO’su Franz Kook, Duravit Türkiye Genel Müdürü Müfit Ülke, Duravit Türkiye Pazarlama Müdürü Ufuk Algıer ve diğer Duravit üst düzey yöneticileri ile Duravit ürünlerinin tasarımcıları hazır bulundu.
  Toplantıda; Duravit’in ilk mutfak evyesi Starck K, Phoenix Design’ın Duravit ve Hansgrohe için tasarladığı Puravida banyo serisi, banyolara spa keyfini getiren Duravit Pool serisi ve sauna sistemi Duravit Inipi’nin tanıtımı yapıldı.
  Mutfakta prömiyer
  Uzun yıllardır Duravit ile iş birliğinde olan tasarımcı Philippe Starck, temel prosedürleri ele alıp kendi doğal formuna geri döndürüyor ve fikirleri tamamen yeni ve çarpıcı bir tasarımla sonuçlanıyor. Seramik malzemenin parlaklığını kullanan tamamen yeni bir görünüme, estetik, net ve işlevsel bir biçime sahip yepyeni bir evye!
  [​IMG]
  PuraVida: Banyoda kolay hareket
  20 yılı aşkın süredir, Duravit iyi tanınan uluslararası tasarımcılar ile olan iş birliğinin gücü üzerinde yükselerek her zaman başarılı tasarımı arıyor; gelecek zamanın ruhunu yansıtarak göze çarpan bir tasarımı: PuraVida... Hansgrohe ile iş birliğinin sonucunda ortaya çıkmış bir Phoenix Design serisi. Bataryalar, seramik, küvet ve mobilya eşsiz, gelişmiş bir süreklilik oluşturmak için bir araya geliyor.
  Duravit Pool serisi ile banyoda köpük keyfi
  Duravit’in küvetleri ve wellness ürünleri büyük popülariteye sahip. 2002 senesinde bu iş sahası açıldığından beri kendini bu konuda sürekli geliştiren Duravit, ISH fuarında kendi havuz sistemini ilk kez sunuyor. 40’tan fazla jet ucu, güç masajından köpük banyosuna kadar uzanan seçenekler sunuyor. Beyaz ya da metalik renkte sade tasarımın ardında banyoyu birinci sınıf bir spa merkezine çevirecek kadar güçlü bir sistem bulunuyor.
  Duravit’in ilk sauna sistemi: Inipi
  Ateşte ısıtılan ve bir geyiğin boynuzlarında çadıra taşınan bir taş... Kuzey Amerika yerlileri tarafından temizlenme ve fiziki iyileşme için uygulanan uzun bir ritüelin sadece küçük bir parçası. Bu ritüel Inipi olarak adlandırılırdı ve Lakota yerlilerinin dilinde "terleme" ya da "ter odası" anlamına gelirdi. EOOS tasarım grubunun gücü işte bu antik rol modellerin enerjisinden yola çıkarak yarattıkları tasarımlardır. Böylece orijinal ter odası, Duravit’in modern sauna tasarımı için ilham kaynağı oldu ve onu mahzenden çıkarıp banyonun veya yaşam alanının içine yerleştirdi.
  yapi.com.tr