durtmek istiyorum

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve seyran tarafından 24 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  24 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 1. seyran

  seyran Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  852
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  Hep yapmak istediğim bir şey var. Ters bir kelime olacak ama kullanacağım gene de. Dürtmek. Evet, insanları dürtmek istiyorum. Sokakta yürürken, kuyrukta beklerken, alış veriş yaparken, lokantada yemek sunarken ya da yemek yerken.

  Omuzları düşmüş, kendinden bezmiş, yaşamla ilgili ümitlerini gözlerinin ferinden bile silmiş insanları gördükçe çıldırıyorum. Hele hele gençler beni hepten delirtiyor. Adımlarında bir canlılık, seslerinde bir coşku arıyorum; yok! Sürekli yorgunluktan şikayet ediyorlar. Ya, benden utanın, elli yaşındayım, sizden çok çalışıyorum, sizden çok üretiyorum, sizden çok okuyorum, sizden çok yaşıyorum diye haykırmak geliyor içimden. Ben elli yaşında ve ÇOK bir insanım. Ben yapabildi isem, yapabiliyor isem onlar da yapabilir. Öyleyse sıkıca bir dürtmeli bunları.

  Kaldırın omuzlarınızı .Bakın gözlerime, orda inanç var. Yapabileceğinize inanıyorum. Hep yapamazsın, beceremezsin, olmaz diyenleri bırakın bir tarafa. Kulak verin bana, yapabilirsiniz, çünkü ben size inanıyorum, demek istiyorum. Gözlerinde bir saniyelik bir ümit görmek bile yetecek bana.

  Bir saniyelik ümit ışığında bir tohum gizlidir. Tohum deyip geçmeyin, bir buğday tanesinde bir koca başak, bir çam fıstığında asırlık bir çam, mikroskop altında görünebilen bir insan tohumunda bir koca gövdenin bilgisi gizli. Gözbebeklerinizde bir an yanan ümit ışığında ne cevherler gizli kim biliyor? Siz bile gördüklerinize inanamayacaksınız kendi eseriniz olsalar bile,. Ah, ortaya bir çıksalar.

  Dürtmek istiyorum insanları çünkü tohumlar yeşermeli, cevherler ortaya saçılmalı ki yaşam gerçek rengini bulsun. Olmazların dumanı kapatmış görüş alanımızı, güneş ışığını görmez olmuşuz. Ben, olur diyerek silmek istiyorum görüşünüzü kapatan sisleri. Güneş girsin içeri. Bir ısının iyice. Sonra bakın etrafınıza, neler kucağınıza atlamak üzere bekliyor? Hadi çabuk olun, kaçırmayın hayatı. Bize sunulmuş en değerli armağan paketini şükranla açın artık.

  Hangi koşullar içinde olduğunuz hiç önemli değil. Düşünün ki önünüzde bir televizyon var. Karamsar bir filme kaptırmışsınız kendinizi. Kaptırmak ne kelime filmin baş kahramanı kesilmişsiniz. Sizi kimse kaldıramıyor başından. İşte orda dürtmek istiyorum sizi. Elinizden kumanda düşsün ve bir başka kanal açılsın karşınızda. Neşeli, keyifli. Kahkahalarınızı duyarken uzaklaşacağım oradan.

  Dürtecek çok adam var daha sırada.

  Yazar : Ayla Seyhun
   
 2. 25 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 3. EU2

  EU2 Guest

  Birinci sirada ben varim hemsom..Bana dürtmen fayda etmez sirkelemen lazim..
   
 4. 25 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 5. Laale

  Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  19.290
  Beğenildi:
  21.351
  Ödül Puanları:
  363
  Seyrancım;ne güzel yazılar buluyorsun... Sonsuz teşekkürler...
   
 6. 25 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 7. ranacan

  ranacan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  24
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  sağol arkadaşım.dürtün beni .kalkamıyorum yattığım uykudan .sanki yapacak hiçbirşey yokmuş gibi hayatta.herşey boş.herşey anlamsız,durgun.dürtün beni yaa.:çok üzgünüm:
   
 8. 26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 9. Yalnxixz82

  Yalnxixz82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  120
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bende dürtülmesi gerekenlerdenim Teşekkürler ilaç gibi geldi
   
 10. 26 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 11. Yeliz

  Yeliz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  çok güzel bir konu herkes hayatından bezmiş.iki elemanım var yanımda ikisindende büyüğüm.iş versem aheste aheste yapıyorlar ben iki dakikada bitiriyorum şaşırıyorlar.oturdukları yerden kalkamıyorlar gençlere ne oldu anlamıyorum.yürürken ayakları geri geri gidiyor sanki.İstiklal Marşımızı söylerken dikkat ediyormusunuz bilmiyorum sanki zorla söylüyorlar.ileri yaştakiler daha coşkulu,yaşama sevinci ile dolu.ve gelecek bu gençlere emanet.şöyle bir uygulama başlatalım bugünden itibaren herkes birini dürtsün.
   
 12. 31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 13. seyran

  seyran Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  852
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  bende okuyunca durtuldum:)sizde durtulun istedima.s.