Dürüstçe, mertçe elin vicdanın da oku.. Yorumunu yap

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve tatlimseval tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tatlimseval
  1. tatlimseval

tatlimseval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar açık açık ve dürüstce mertce konuşalım yorumlar yapalım bu sefer gercekden bir bütün olalım ve duygularımızı dışarı kusalım biraz olsun rahatlayalım:1closedeyes:

---eşinize acıyormusunuz seviyormusunuz

---eşiniz mi hayalleriniz mi

---eşiniz mi ailenizmi

---eşinizi ne yaparsa asla affetmezsiniz

---sevdiğin içinmi evlisin hala yoksa şartlarmı onu gerekdiriyor

arkadaşlar bir eşden ne zaman ayrılınır ona acımaya başladığınız zaman sevgi bitmişmidir bu evlilik yürürmü daha yani acırsan acınacak duruma gelirsin derler sizce ne nedir nasıl olmalı ve hangisi yanlış kendinizden örnekler verin her evlilikde sorun olduğunu hepimiz biliyoruz onun için rahat olun kasmayın paylaşın:teselli:

ben şuan eşimi sevdiğim için mi burdayım yoksa ona acıdığım içinmi blmiyorum bunu anlamak için yorumlarınıza açıklamalarınıza ihtiyac duyuyorum laf olsun diye acmadım bu konuyu lütfen ciddiye alın şimdiden teşekkürler :1hug:

arkadaşlar lütfen tartışmadan sevgi saygı çerçevesi içerisinde yazışalım yorumlaşalım paslaşalım düşüncelerimizi önerilerimizi fikirlerimizi lütfen hoşuna gitmeyen konuyla ilgilenmeyenler hiç yorum yapmasın zahmetde bulunmasın teşekkürler:nazar:

sevgiler saygılarkaydirigubbakcemile5

2. 13 Şubat 2009
  3. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Neden acımam gerektiğini anlayamadım ama eşimi çok seviyorum.Sevdiğim için yanındayım.Tüm hayallerimde zaten o var..Ve her şekilde her şey için bana destekçi..Hep yanımda..Evlenene kadar ailemdi önceliğim ama şimdi eşim..Her ikisinde yeri faarklı zaten bir şekilde önceliklerimizin değişmesi gerekir diye düşünüyorum.Değişmiyorsa zaten bir eksiklik olduğunu düşünürüm.Belki çok yeni evli olduğum için olabilir ama son soruna yine sevdiğim için diyeceğim,ne yapsa affetmem büyük konuşmak istemiyorum ama sanırım aldatırsa affedemem bunun için net bir yorumum yok.

4. 13 Şubat 2009
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle” İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden“Bölümüne taşınmıştır
    Editör arkadaşımın da bilgisine

6. 13 Şubat 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Dürüstce, mertce, elimi vicdanima koyarak söylüyorum sevalcimkaydirigubbakcemile5

Esime ve Evliligme olan hisslerimden ufacik bir süphem olsaydi...kesinlikle hala burda ve onunla olmazdim...bu en basta zaten ona karsi bir haksizlik olurdu...en basta ona bunu yapamazdim.....onu sevdigmi saniyor olmasi, onunla sevdigim ve istedigim icin beraber bu yolu yürüdügmü düsünmesi beni cok yaralardi...:nazar:

Hayallerim ve esimin arasinda bir secim yapmam....ikimiz bir hayati bir sofrayi bir yatagi paylasiyoruzda ayni hayali neden paylasmayalim??

Aynisi ailem icinde gecerli...esim benim ve ailemin arasinda kalamaz...onun yeri ayri ailemin yeri cok daha ayri...onun ailemle sorunu varsa görüsmez olur biter...ama bana yasaklayamaz...buna izin vermem...:nazar:

Ihanet, Hakaret ve Siddet disinda herseyi affederim...:kahve:

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
  8. 13 Şubat 2009
  9. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    ---eşinize acıyormusunuz seviyormusunuz--ay neden acıyayım aç değil sakat değil düşkün değil seviyorum onu..

---eşiniz mi hayalleriniz mi ---eşim.. zamanında hayallerimi terkedip onu seçtim

---eşiniz mi ailenizmi---ailem tabiki...inşallah böyle bi seçim yapmak zorunda kalmam...

---eşinizi ne yaparsa asla affetmezsiniz----aldatırsa gözüm hiçbişey görmez...

---sevdiğin içinmi evlisin hala yoksa şartlarmı onu gerekdiriyor ----sevdiğim için ...şartların zorladığı bişey yok ...sağlamım,kendi paramı kazanıyorum,çocuğum yok,ailem arkamda...yani beni ona sevgimden başka mecbur kılan bişey yok...

Son düzenleme: 13 Şubat 2009
  10. 13 Şubat 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.523
    Ödül Puanları:
    363
    Ben de yazayım..
    Pek sağlıklı yorum olmasa da içimden yazmak geldi nedense..:nazar:

---eşinize acıyor musunuz seviyor musunuz? Çok seviyorum,son zamanlarda çok acıyorum,bundan sonra bensiz nasıl mutlu olacak,ne yer,içer,nasıl uyur?

---eşiniz mi hayalleriniz mi? Eşimse hayalimdir zaten. Hayalim olmaktan çıktığı an karar verdim ya bu kararı zaten..

---eşiniz mi aileniz mi? Doğru bir kıyaslama değil bu.. Aynı değerde değiller ki nasıl tartayım şimdi ben bunu?Gönül bir çok sevdiğini aynı anda barındabilir içinde.

---eşinizi ne yaparsa asla affetmezsiniz? Ohoooo ufacık bir konu bile evliliğimi bitirir. Sabırlıyımdır,ancak yürümeyeceğine inandığım anda zor da olsa noktayı koyarım.

---sevdiğin için mi evlisin hala yoksa şartlar mı onu gerektiriyor? Hiç bir şart sevmediğim biri ile aynı çatı altında nefes almama sebep olamaz.. Çok sevdim ve sevildim sonunda evlendim.

Kendi yorumuma gelince; sevgi var olsa da evlilik bitebilir. Sevgi her kapıyı açmaz. Bazen kapıyı kırmak için başka mücadeleler gerekir..:1closedeyes:

12. 13 Şubat 2009
  13. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.958
    Ödül Puanları:
    238
    Bu soruları bir çok başlık altında o kadar çok cevapladım ki
    Yoruldum valla öyle yada böyle elin iyisi yokşakkıdı
    El diyince iki dudağımız bir araya geliyormu deneyin bi bakalımsırnaşık şey naniknanik
    Tamam belki hata el olarak görülmez eş ama ben başka anlamlarda söylüyorum
    Eşim bana ihanet ederse, hakaret ederse ezmeye çalışırsa bunları affedemezdim..

14. 13 Şubat 2009
  15. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    konu sahibi -eşinizmi hayallerinizmi?--- kısmını --eşinizmi ideallerinizmi?--- diye değiştirmeli bence

16. 13 Şubat 2009
  17. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l&#8217;ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende elimi vicdanıma koydum ve dürüstçe yazıyorum
    ---eşinize acıyormusunuz seviyormusunuz
    eşimi tabi ki seviyorum hatta zaman geçtikçe onu daha da çok seviyorum çünkü eşimin ailesi çok sorunlu insanlar ve o gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyor ama başarıyor ama başaramıyor önemli değil uğraşıyor olması bile bana yetiyor.
    bazen de eşime acıyorum gerçekten ailesi tarafından anlaşılamadığı için uğraşıp didinip başaramadığı için mutsuzluğumun sebebini kendisi olarak gördüğü ama bunu asla bana söyleyemediği için sana daha huzurlu bir yuva sağlayamadım diyemediği için önceden neden itiraf etmiyor diyordum şimdi ise üzülüyorum...
    ---eşiniz mi hayalleriniz mi
    eşim tabi ki eğer hayallerime öncelik vermiş olsaydım şu an eşimle beraber olamazdık çünkü bir çok hayalimi kısıtladı...
    ---eşiniz mi ailenizmi
    bu soruya yanıt veremiyeceğim.Çünkü ikisinin yerleri apayrı...
    ---sevdiğin içinmi evlisin hala yoksa şartlarmı onu gerekdiriyor
    işte bu soru tam bana uygun şartlar asla evli kalmamı gerektirmiyor. Sevdiğim en önemlisi sevildiğim için evliyim.Benim için oğlum için çaba sarfettiği için hala gözlerine baktığım zaman ilk günkü ışıltıyı görebildiğim için
    onu çok sevdiğim için evliyim...

18. 13 Şubat 2009
  19. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    1.sorunun cevabı;kesinlikle acımıyorum.Eşim acınılacak bir zavallı değil çok şükür.Sevmesem evlenmezdim.seviyorum...
    2.sorunun cevabı;Evet hayallerimdeki insan,Allahıma şükür.
    3.sorunun cevabı;Bu soruya cevap vermem.Böyle bir tercih yapmam,kimseye de bunu isteme hakkını vermem.Bunu sormak kızın mı oğlun mu? ya da ilk çocuğunu mu ikinci si mi? diye sormaktan farksızdır.
    4.sorunun cevabı;Eşimi affetmeyeceğim 3 konu var;1.tabi ki aldatmak(fiziksel ya da sanal ya da tel de hiç farketmez) 2.İçki ve kumar alışkanlığı olursa 3.Şiddet uygularsa AFFETMEM.ALLAH GÖSTERMESİN.
    5.sorunun cevabı;Tabi ki sevdiğim için.Allah şartlardan dolayı evlenenlerin yardımcısı olsun.

Vereceğin karar ne olursa olsun hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.