düşen çocuklara ne oluyor?

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve flower84 tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

26 Mart 2009
    Konu Sahibi : flower84
  1. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar büyük çocuklar(anne karnındaki)öldükten sonra cennetteler anne babalarını bekliyorlar biliyoruz.peki ya çok erken dönemde kaybedilenler 2,3 haftalıkken kaybedilenler gerçi henüz şekle girmemiş olsalarda biliyoruz ki cinsiyetleri belli oluyor. onlar ne oluyor acaba onlarda anne babalarını bekliyorlarmı onlarda.çook merak ediyorum üç kere düçük yaptım adetim 2,3 gün geçiyor kanamam oluyor.onlara ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazarmısınız?

2. 26 Mart 2009
  3. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiç fikri olan yokmu bu konuda.eğer duyarsanız felan yazın lütfen çok araştırdım ama birşey bulamadım henüz

4. 26 Mart 2009
  5. gel_bebek_gel

gel_bebek_gel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kaybettiğimiz bebeklerimizin melek olup bizim yanımızda dolaştığına inanıyorum, beni tek rahatlatan bu.

6. 26 Mart 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    evet canım inş ..........hepsı bırer melek anneler için...........ve onemlı olan şu aslında .........kışının imtıhanı buysa sabrın sonunda rabbınden alacağı mukafat.......orda rabbım kulunu karşılıksız bırakmayacak.........sıkıntısına karşılık en guzel ecri verecek..........rabbım çekemeyeceğımız yuku vermesın..........bol sabır nasıp ets herşey kullar için merhamet eylesın inş.........dua ile dostlr........

8. 27 Mart 2009
  9. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amin...
    Allah hiç kimseye yaşatmasın inşallah.hep merak ediyorum işte onlara ne oluyor diye çünkü vücut bile bulmamış oluyorlar.

Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

10. 27 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

gunaydın canım....
    EFENDIMIZE Bı SAHABE GELıYOR VESORUYOR -YARASULLAH 3BEBEGI ÖLEN CENNETLIKMıDıR DıYE
    EFENDIMIZ EVTCENNETLIKTIR DıYE CVP VERıYOR BUKEZ BAŞKA Bı SAHABA HEYCANLA SORUYOR
    PEKı 2 BEBEGI ÖLEN ANNE CENNETLIKMıDıRDıYE EFENDIMIZ ONADA EVET DıYE YANIT VERıYOR BAŞKA Bı SAHABA PEKı 1 BEBEĞı ÖLENDE Mı CENNETLIKTIR DıYOR EFENDIMIZ BUNU ÜZERıNE MÜJDELıYOR
    EVET BıRBEBEĞı ÖLEN ANNEDE CENNETLIKTIR BU BEBEK DÜŞÜK BıLE OLSA DıYOR
    ÖLEN BEBGıNE SABREDEN ANNE BUNUN ALLAH TAN GELDIGINE ıNANSA VE ıSYANKARALRDAN ALMASA BU ANNEDE CENNETLIKTIR DıYOR
    CENNET ANNESı GÜNAYDIN ...

12. 27 Mart 2009
  13. EU3

EU3 Guest

olayı tkesın ve net aktarammaıŞ olabılırm kaynagındna okumuŞtum bu olayı ama elımde yok suan aklımda kalanı yazdım.rabbım katında hıÇ bıŞey muakfatsız kalmaz

14. 27 Mart 2009
  15. flower84

flower84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim böyle net açıkladığınız için.sizede günaydın a.s.

acaba daha öncede dediğim gibi çok yeni gebeliklerdede böylemidir.benimkiler tahminimce en fazla 2,3 haftalık felandır.acaba onlarda bir varlık olarak yer alıyorlarmı öbür dünyada.

16. 27 Mart 2009
  17. reisdevrim37

reisdevrim37 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bumuyani canım benim inan işyerindeyim şuan ama gözlerim yaşardı. düşük bile olsa cennetlik öylemi:KK43: belkide allah sevdiği kullarına bu tarz olayları yaşatması bunun için şimdi daha iyi anlıyorum. benim allah inancım ve maneviyatım çok kuvvetli. yani görevlerimi tam olarak yerine getiremiyorum belki ama yapmadığım ibadetlerde büyük rahatsızlık duyuyorum. yani ne biliyim manevi yanım çok kuvvetli. yani allahımı öbür dünyayı unutup gitmiş tiplerden değilim. eğer bu anlattığın olay gerçekse yüce rabbimin verdiği her şeye şükretmek gerekiyo diye düşünüyorum artık yaşamamız gerekiyodu yaşadık belkide bunlar günahlarımızın kefareti oldu kimbilir:KK43:( umarım allahım bundan sonra kucaklarımızı boş koymaz inşallah arkadaşlar ne diyim isteyen herkese şu mübarek cuma gününde rabbim bebeklerini kucağına almayı nasip etsin inşallah.

18. 27 Mart 2009
  19. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende okumuştum biyerde anne karnında göbek kordonu oluşmadan ölen bebekler ahirette cennet kapısında ağlarlarmış annemizi almadan içeri girmeyiz diye bende 3 bebeğimi kaybettim allah kimseye yaşatmasın ama bu yazıyı okuduktan sonra içim bi tuaf olmuştu biz sabrettiktyen sonra rabbim mutlaka veriri mukafatını