düşüğümüz varsa yada bebeğimiz gelmiyorsa üzülmeyelim..çünkü?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Saruboceq tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar şimdi bir örnek vericem:bugün bir müşterim anlattı.kendisi doğumevinde yenidoğan ünitesinde hemşire.başladı anlatmaya:
    bir hastaları varmış.6 aylık olarak bebek doğmuş.anne çok istediği için yaşatmaya çalışmışlar.600 gr.mış doğduğunda bu bebek.yani ufacık düşünsenize.ailesinin ısrarıyla küvözlerde,solunum cihazlarına bağlı olarak yaşıyormuş bebek.şimdi doğalı tam 4 ay olmuş.3.5 kg olmuş.dşyorki müşterim;
    gülşah emmesi için annesinin yanına getirdiğimizde bebek başlıyor morarmaya.kalbi duruyor.kalp masajları ve solunum cihazlarıyla hayata döndürüyoruz tekrar bebeği..
    ve bebek şu an körmüş kızlar.yani her solunum cihazına bağlandığında beyindeki hücreleri ölüyormuş.gözüyle ilgili hücreler basınçtan kör olmuş.bunu ailesine henüz söyleyememişler.o çocuk hayatını nasıl devam ettirecek diyor.şimdiden kör olan bir bebek,o kadar dışardan müdahaleyle ilerde ne hastalıkları çıkacak diyor.kalp yetmezliğide şu an yaşadığı en büyük rahatsızlıkmış.yani düşünsenize bu şekilde yaşayan çocuk için hayat ne kadar zor olacak.ailesi bu kadar ısrarcı olmasaydı çocuğun geleceği değiştirilmeye çalışılmazdı.bebeğin daha ne kadar hastanede kalacağı ise meçhul..
    ben çok etkilendim kızlar bu olaydan.yani düştüyse bebeğimiz yada doğmasına engel olduysa birşeyler,var bir hayır..yada gelmiyorsa çok beklememize karşın sitem etmeyelim ne olur.

2. 18 Mayıs 2008
  3. EU3

EU3 Guest

senağlama senağlama ayy çok kötü oldum okuyunca.
    Rabbim ilk önce sağlıklı,hayırlı evlatlar versin geç olsun ,güç olsun
    allahım ailesine sabırlar versin

4. 18 Mayıs 2008
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ama hangi anne baba dunyaya gelmis bebeginin olmesini isterki bizde olsak yasatin diye dayatirdik!!!!

6. 18 Mayıs 2008
  7. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    senağlama..........senağlama..............senağlama

8. 18 Mayıs 2008
  9. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    senağlamasenağlamasenağlama

10. 18 Mayıs 2008
  11. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    gülşah'cım tabiki herşeyde bir hayır vardır. neticede erken doğan bebekleri yaşatmaya çalışıyorlar ama doğal seleksiyon bozuluyor. bu dünyada alacak nefesi varsa rabbim zaten bunu nasip eder. ama illa yaşatacağım diyede ömür boyu çekeceği bir sıkıntıyı o bebişe yaşatmanın pek bir manası yok. hem aileye acı veren bir süreç hemde bebeğe...yanlış anlaşılmasın tabiki elden geleni yapmak lazım aksi cinayet gibi olur ama ne bileyim içim acıdı ya o bebişe...

zaten düşük vakalarında bebekte mutlaka bir anomali olduğu ve bu yüzden düşüğün yaşandığı artık kanıtlanmış bir durum. Allahın hikmetinden sual olmaz...isteyen herkese sağlıklı , hayırlı bebiş nasip etsin yaradan...böcüğüm sanada inşallah...

Son düzenleme: 18 Mayıs 2008
  12. 18 Mayıs 2008
  13. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ayy canım yaaa o küçücük canıın günahı ne şimdi değil mi.bende bir düşük yaptım çok üzülmüştüm ama sonradan dedimki sağlıksız bebek zaten durmazmış kendi kendini atarmış çokkişiden duydum düşsün diye atlayan zıplayan ağır kaldıran ve düşmeyen herşeyin başı sağlık kıslar öncede bizim sağlığımız önemli.ALLAH a hep dua ediyorum rabbim düşecekse verme diye ama işte allah bilir düşsede vardır bi hayır diyorum..bebişlerimiz sağlıklı,eli ayağı düzgün ve eksiksiz tam bi şekilde gelsinler annelerine inşallahhhhhhhhh...........AMİNNNN..

14. 18 Mayıs 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    işte benim bu yazıyı yazmamdaki asıl sebep buydu.elbetteki yaşatmak en büyük amaç,kucağına almak.ama olmuyorsa olmuyor yani..bu yavrum sırf biz anne olacaz diye bakın ne halde hayatını sürdürüyor.kimine doğru kimine yanlış geliyor bilemiyorum ama her işde var bir hayır..

16. 18 Mayıs 2008
  17. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sarı böcek canım inanki bende senin gibi düşünüyorum ..aile içinde çocuk içinde gerçekten çok zor bi durum benimde bebeğimin kalbi 10 hafyalıkken durduğu için alındı ..ozaman lar çok üzülmüştüm günlerce ağlamıştım ..ama sonra her şeyde bi hayır vardır diye kendimi teselli ettim .. ALLAH çocuklarımızı sağlıklı bişekilde bize kavuşturmayı nasip etsin ..

18. 18 Mayıs 2008
  19. duygu2008

duygu2008 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    allahtan hep hayırlısını ve sağlıklısını istiyoruz zaten inşallah öyle olur...vardır herşeyde bir hayır