Düşük belli pantolonlar, vücut şeklini bozuyor

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Son yılların revaçta olan pantolon modelleri arasında ki düşük beller, vücut şeklini bozuyor.

Düşük bel pantolonlar bel çevresindeki yağ dokusunu artırıyor. Bel bölgesindeki yağlanma ise diyabet kalp-damar hastalığı ve yüksek tansiyon gibi hastalıklara neden oluyor.
    “Düşük bel” vücut şeklini bozuyor
    Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Prof. Dr. Cemil Dalay dünyada olduğu gibi kadın erkek genç hatta çocuk yaşlarda bile herkesin bel çevresi kalınlığının hızla arttığının gözlendiğini söyledi.

Dalay bilim çevrelerinde ‘Metabolik sendrom’ olarak adlandırılan bel bölgesi kalınlığının Türkiye’de 20 yaşın üstündeki her üç kişiden birinde görüldüğünü belirterek “Yetişkinlerde erkekler için 94 santimetre kadınlar için 80 santimetre sınır kabul ediliyor. Bu nedenle hem estetik hem sağlık için bel bölgesindeki yağlanmaya karşı önlem alınmalı” dedi.

2. 15 Ağustos 2010
  3. tiancu

tiancu Canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Ben hiç sevmem düşük belli pantolonları.Bacakları kısa gösteriyor.

4. 15 Ağustos 2010
  5. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    sevmiyorum çok düşük belleri..kötü görünüyor..
    yanlardan yağlar ,önden göbek fışkırıyor..basenleri kocaman gösteriyor..
    hala yakışan yakışmayan herkes giyiyor, neden bu ısrar anlamadım gitti..aklinialirimsmile
    bence düşük beller yasaklansın..hihoyyyt