Düşük konusunda dr arıyorum

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve DEBA tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

  29 Mart 2009
  Konu Sahibi : DEBA
 1. DEBA

  DEBA Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  251
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba kızlar,
  ilk hamileliğim geçen sene aşılama ile oldu 10 haftalık kalbi atmadığını kanamam başlayınca anladılar ve kürtajla alındı.bebeğim genetiğe gitti ama problem çıkmadı. ilk bebeğimden hemen sonraki ay kendiliğinden hamile kaldım 1.5 aylıkkken kendi düştü. bundan sonra eşimin ve benim kanlarımız alınıp genetiğe gitti ve problem çıkmadı.ondan 3-4 ay sonra dr.um kürtajdan rahim yapışması olabileceği şüphesiyle rahim filmi çektirdi.ve gerçekten rahim yapışması vardı neyse operasyonla yapışmalar acıldı.bu operasyon Ağustos ayıyda yapıldı.ve ben şubatta hamile yine kendiliğinden hamile kaldım ama dün en son 7+4 bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj oldum.ve yine bebeğim genetiğe gitti şimdi beliyorum çünki geneteğin sonuçu 1 ay sonra çıkacak.ama ben sizlerin yazdıklarından farklı şeyler okuyorum.mesala farklı teslerin yapıldığı iğne yapılığını falan okuyorum.şimdi benim gerçekten bu gibi kötü deneyimleri olan arkadaşlarımın dr bilgilerine ihityacım var.benim doktrorum bir tüp bebekçi doğal olarak çünki bizim 5 sene falan bebeğim olmadı.lütfen İSTANBUL da bu tip vakkalara sonuç aldığınız veya alındığını bildiğiniz dr bilgilerini benimle paylaşırmısınız.
   
  Son düzenleme: 29 Mart 2009
 2. 31 Mart 2009
  Konu Sahibi : DEBA
 3. femalexx

  femalexx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  933
  Beğenildi:
  306
  Ödül Puanları:
  123
  merhabalar. öncelikle geçmiş olsun. bende birsüre önce tüp bebekle hamile kaldım 10 haftalıkken düştü. normalde 3 ve daha fazla düşük varsa habitüel(tekrarlayan) düşük olarak kabul edilip araştırılır. ancak ben doktor olduğumdan ve bu konular branşımla ilgili olduğundan ilk düşükten sonra tüm tetkiklerimi yaptırdım ve pıhtılaşma bozukluğu çıktı. eşinin ve senin genetik incelemeniz normalse sende pıhtılaşma bozukluğu araştırılmalı. eğer sorun pıhtılaşma bozukluğu ise gebelik boyunca iğne olmak gerekiyor. pıhtılaşma bozuklukları, hastanelerin dahiliye, hematoloji ve romatoloji bölümlerinde araştırılabilir. bunun için testler bazı devlet ve üniversite hastanelerinde ve özel laboratuarlarda yapılıyor. bu bölümlerden birine gidip durumunuzu anlatırsanız size yardımcı olurlar. ancak bu testler her hastanede yapılmıyor. eğer özel laboratuarda yaptırabilirsen yada istersen sana bu testlerin tümünü yazabilirim.
   
 4. 31 Mart 2009
  Konu Sahibi : DEBA
 5. DEBA

  DEBA Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  251
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  86
  Merhabalar,
  vermiş olduğunuz aydınlatıcı cevapttan dolayı çok mutlu oldum. çok teşekkür ederim.bende ilk deneyimimi aşılama ile yapmıştım.ve hikayemi biliyorsunuz zaten ama pıhtılaşmadan bahsetmişsiniz Diğer hamileliğimde de bundada yine aynı tüp bebek mrk.dr gittik zaten bu bebeğimden öncede ekim gibi yine bir aşılama denemiştim tutmamıştı.sonra kendiliğinden hamile kaldım. ama ben hamileliğimi öğrenir öğrenmez dr tavsiye ettiği karından vurulan (fraxiparine) kan pıhtılaşmasını önleyici diye biliyorum o iğneleri her gün 2 tane yapıyordum .+ günde 1 corasprın + vajinal prog.jeli de alıyordum.sizce bu iğneleri olmama ragmen yinede bu problem olabilirmi.Lütfen bana bahsettiğiniz teslerin isimlerini ve nerde yaptırabileceğimi yazarmısınız.Ben bu arada Medikal Park Dr.Latif Küpelioğlu'nun hastasıyım cumarteside kürtaj dan sonraki ilk kontrolüm var bu bahsettiğiniz testleri benden bu sefer istiyecekmi bilmiyorum ama ben öğrenmek istiyorum.Dileklerinizin gerçek olması ve Mutlu olmanız dileğimle Teşekkürer Derya ...
   
 6. 31 Mart 2009
  Konu Sahibi : DEBA
 7. femalexx

  femalexx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Mart 2009
  Mesajlar:
  933
  Beğenildi:
  306
  Ödül Puanları:
  123
  deryacım merhabalar..öncelikle maalesef bu iğneleri kullanırkende düşük olabiliyor. seni üzmek istemem ama benim bir arkadaşım iğne kullanırken 4 kez düşük yaptı ama en sonunda bebişini kucağına aldı.şimdi 1 yaşında oldu. bu iğneler çok hassas iki tarafı keskin bıçak gibi bazen dozu fazla gelir bazende kullanılan doz hastaya az gelir. genelde kiloya göre ortalama bir doz belirlenir. bende ilk denememde sürekli coraspin kullandım ama tabi hastalığımı sonradan öğrendim.geçtiğimiz ay yeniden denedim oda başarısız oldu. öncelikle moralini yüksek tut inan bana benim doktor arkadaşlarımın birçoğunda bu ve benzeri hastalıklar var ama hepsi bir şekilde anne oldu.düşük yapmak bir kadının başına gelebilecek en kötü şey. bu son denememde ben keseyi düşürdüm daha hiç ultrasonda bile göremeden. ama yapacak bişey yok. hayat devam ediyor. en azından kendiliğinden hamile kalabilmişsin bu çok güzel bişey. bahsettiğin doktoru tanıyorum çok başarılı biri ama yinede tahlilleri yapmadan direk iğne başlamak bizim branşımıza göre çok doğru değil. ben birçok kadına bu teşhisi koydum ama birgün başıma gelebileceği aklımın ucundan geçmezdi. ben tetkiklerimin büyük kısmını düzen laboratuarında yaptırdım. oldukça güvenilir bir yerdir. ama biraz pahalı. eğer maddi durumunu zorlayacaksa üniversite hastanesindede yaptırabilirsin ama mutlaka yaptır bence. ben sana tetkikleri yazayım aklın takılan bişey olursa seve seve yardımcı olurum.
  1.anti kardiolipin IgM ve IgG
  2.Factor V leiden mutasyonu
  3.MTFHR gen mutasyonu
  4.protin C ve proteinS
  5.Homosistein
  6.Antitrombin III
  bunları yaptırısan pıhtılaşma problemin varsa bularla ortaya çıkar gerekirse ileri tetkik istenebilir.
  dediğim gibi sormak istediğin birşey varsa tıbbi her konuda yardımcı olmaya çalışırım..