Dusuk nedenlerini paylasalim...........

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve SILAYA tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : SILAYA
  1. SILAYA

SILAYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

• selam hanimlar; ben 3 dusuk yaptim, bu yuzden hep dusuge neden olan faktorleri arastirdim. eger sizin bildiklerinizde varsa gelin burada hepimiz bilgilerimizi pekistirelim. bidiklerim; bogurtlen, cilek cig et( yani iyi pismemis, kanli veya cig kofte vb.) adsl( yani internetin yaydigi dalga yani bilgisayar,) telsiz telefonlari, cep telefonlari sac boyasi, camasir suyu tuz ruhu, gibi keskin deterjanlar. bunlar sadece cevresel faktorler elbette saglik faktorleride var. ama onlar zaten her insana gore degisiyor. bende kan pihtilasmasi vardi bunu ogrendigimde 2 bebek kayip etmistim. once birinden duysaydim hemen bu testi yaptirirdim. tabi 3.de sadece asprin tedavisi yapildi oda dustu. ama igneyi duymamistim duysaydim 3. de igne isterdim bidaha bu riske girmezdim. buyuzdeb burada deneyimlerimizi paylasalim ki; bilmeyenler ogrensin hamile olanlar tedbirini alsin. hepinize ALLAH yardim etsin. kalbinize gore versin bu riski ve stresi bidahaRABBIM hic birimize yasatmasi. :KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

2. 31 Temmuz 2008
  3. SILAYA

SILAYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden hic cevap yazmadiniz ki . dusuk nedenleriyle ilgili hic bir bilgisi olan yokmu cevap yazin kizlar

4. 2 Ağustos 2008
  5. gxuxlyxuxz

gxuxlyxuxz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana dadoktorum kullandığım progesteronun bebğimin gelişimini dudurup düşüğe sebep olduğunu söyledi.yalnız kullanan arkadaşlar panik olmasınlar bana progesteron testi yapmadan verdi ilacı bide yüksek doz kullanmışım.şanssızlık.doktoruma hiç güvenmemiştim.boş çıkmadı.şimdiki doktoruma güveniyorum.ayrıca trioid tsh testi yaptırıcam.

6. 2 Ağustos 2008
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Selam bazenn hatta çoğu kez düşüğün sebebi bilinemiyor maleseff anomali deniliyorr ya da rahim yapisii ben bi kez düşük bi kez erken doğumm yaşadimm zor şeylerr araştimrmalarda hiç bi şeyy yokk nedensizz deniliyorr herkese güzell hamilellikler dilerim..

8. 2 Ağustos 2008
  9. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba sıla.bende 2 düşük yaptım ve senin gibi kan pıhtılaşması sorunum var.şu andada hergün iğne kullanıyorum.

10. 2 Ağustos 2008
  11. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Sigara kullanmakta düşüge neden olur...

12. 2 Ağustos 2008
  13. EU3

EU3 Guest

merhaba sıla .ben de 2 düşük yaptım.2 yıl sonra sebebi bulunabildi.rahimde septa .yani doğuştan gelen bir rahim anomalisi.umarım artık tekrarlamaz...

14. 2 Ağustos 2008
  15. zelal63

zelal63 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benımde kahverengı akıntı var sızınde boylemı olmustu dusuk olurken

16. 2 Ağustos 2008
  17. seni korkutmak istemem ama benimde bebeğim karnımda ölmeden önce öyle akıntılar gördüm benim rahimde perde vardı ondanmış sende bişey yoksa yani rahminde korkma stresten kaçmaya dikkat et ve yat dinlen...

18. 3 Ağustos 2008
  19. know

know Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar pko olması düşüğe neden olabilir mi?