düşük önleyici ilaç

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve semyxixl tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : semyxixl
  1. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar ben geçen hafta hamile olduğumu öğrendim ve hemen doktora gittim doktor bana düşük ve kanama önleyici ilaç verdi adı da progestan önemli birşey olmadığını herkese önlem olarak verdiğini söyledi ama benim ilk hamileliğimde böyle bi ilaç verilmemişti anlam veremedim sizde kullandınız mı böyle bir ilaç aklıma takıldı da.

2. 20 Nisan 2009
  3. nerdennereye

nerdennereye herşeyim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende kullandımm banada önlem amaçlı verdiğini söyledi...ama bu ilaç progestan hormonunda tavan yaptığı için yumurtalığımda iki santim kist çıkmış..önemli bişey olmadığını söyledi doktorum...önlem diyorlarda uyku yapıyo baş dönderiyo iştahsızlık yapıyo göğüs şişiriyoo anlamadımm valla bende ama neyseki şimdi bıraktım

4. 20 Nisan 2009
  5. yego

yego Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildigim dusuk tehlikesi olanlara veriliyor bu ilac ama onlem amacli vermistir sorun olmaz ccanim

6. 20 Nisan 2009
  7. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim kanamam vardı düşük tehlikesi o yüzden kullanmıştımm
    ama sana önlem olarak önceden vermiş olabilir

8. 20 Nisan 2009
  9. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    nerdennereye canım kist dedin ya iyice kafama takıldı acaba kullanmasam mı 2 gün sonra yine gidicem sorucam.

10. 21 Nisan 2009
  11. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım bende kullanıyorum bu ilacı,gebeliğimi öğrendiğim ilk günlerde hafif lekelenmem olmuştu,ilk bebeğimide 11 haftalık kaybettiğim için doktor bana verdi bu ilacı.ilk gebeliğimde kanamam fazlaydı,doktor bu ilacı önermedi.ilk bebek olduğu için.
    ama şuan progestanı kullandığımdan beri lekelenmem yok çok şükür.baş dönmesi,halsizlik yapıyo tabi ama olsun bebeğim sağlıklı olsun yeterki.
    bence doktorun verdiyse kullan mutlaka canım..
    ama genelde lekelenmesi veya çok sancısı olanlara veriyo doktorlar bu ilacı sende bunlar varmı?

12. 21 Nisan 2009
  13. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende bir kez düşük yaptım şuan hamileyim yine.. 4 ayım bitecek hamile kaldığımdan bu yana yani 5 aya kadar kullandım evet düşük önleyici.. hiç telaşlanma çok kişi kullanıyor,rahatlıkla kullan düzenli kullan aksatma canım,çok önemli bit ilaç..çokta faydası var düşük önleyici ve lekelenme felan önlüyor..allah sağlıklı doğumlar nasip etsin

14. 21 Nisan 2009
  15. babyroze

babyroze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım bende dün gittim ilk defa doktora doktor banada verdi bu ilaçtan yanında bide FOLIC plus yazdı . .bende test felan yapılmadan böyle bi ilaç verilince süphelendim ama arkadaşların yazdıklarını okuyunca içim rahatladı benimde sancım ve cok az koyu bi lekelenmem olmuştu . . umarım Allah onu bize bağışlar sağlıkla . . ve tüm isteyen anne adaylarına . .

16. 21 Nisan 2009
  17. destna

destna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende 11+5 günlük hamileyim 5.haftada kanamam oldu baya ilk gebeliğim olduğu için ben
    düşük oldu sandım şükür kese hiç bozulmamış doktor progestan verdi kullandım bitince almadım yine kanama oldum 10.haftada bebğin sağlığı yerinde ve bbekle ilgi li deil kanama doktor bu ilacı hep kullanıcaksın dedii rapor çıkarrttı ilaç için
    bakalım yakında yine giidcem ne diiycekk korkma o yüzden canım bir şey olmaz

18. 21 Nisan 2009
  19. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sağolun ama benim ne lekelenmem oldu ne de öyle çok sancılarım sadece ara ara karın altında sancı oluyor.