düşük sonrası beta hcg değeri düşmeyenler

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve 1111 tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : 1111
  1. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adetimden tam 10 gün geçmişti.beta hcg deeğerim 220 çıktı.iki gün sonra düşük oldu ve beta hcg değerim 117 ye geriledi.
    ve aradan bir hafta geçti test sonucu 88 çıktı.
    bu değerin daha da düşük olması gerekmiyo mu.bir hafta sonra da test yaptırcam yine de düşmezse sonuç ne olur bunun sebebi nedir bilen var mı yardım edin.mirmirmirmirdeğerlerimde bir anormallik olduğu kanısındayım.bu nasıl bir gebelikti.

2. 7 Nisan 2010
  3. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kontrole gitmedim ama doktorum %99 dış gebelik olmadığını söyledi.çok şüphelerim var.

4. 7 Nisan 2010
  5. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım merhabalar, öncelikle allah sabır versin diyorum. bende aynı durum ile karşılaştım. kimyasal gebelik geçirdim değerim 400lerdeydi. korkulacak bi şey yok.dış gebelik olamaz dış gebelik düzensiz artar seninki ciddi bir şekilde düşmüş. doktoruna güven... vücut kendi kendine yavaş yavaş atıcak onu. benim 40 gün sürmüştü. hatta doktor artık beklemiyelim ya iğne düşürelim ile ya da kürtaj yapalım dedi. çünkü benim göğsümden sarı süt bile gelmeye başlamıştı. 40 gün sonra değerim 120 lerdeydi. 120 değerini görünce fena üzüldüm ama birden kan boşaldı benden iki gün içinde bhcg sıfırlandı. ben tüp bebek ile gebe kaldığım için doktorra gitmek istememiştim. sürekli doktorları görmek fena canımı sıkmıştı. onun için o kadar beklemiştim. 8. gün için iyi bir değer. yakında kendiliğinden atarsın. ama ilk adetinden sonra bir doktora gitmeni öneriirim. en azzından için rahatlar... çooook geçmiş olsun. rabbim en kısa zamanda bebişine kavuştursun seni..... beni deeeeeeeeee

6. 7 Nisan 2010
  7. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler.benimki de kimyasal gebelik mi oluyor ki acaba.
    bi de ben de kanama da durdu tekrar başlar mı ki.
    allah herkese sağlıklı sihatli hamilelikler nasip etsin.

8. 7 Nisan 2010
  9. Premete

Premete Mete ve Tolga'nın annesi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Geçmiş olsun. Ben 6 haftalık düşük yaptım 1 hafta sonra test yaptırdığımda beta hcg sıfırlanmıştı. Bence doktorunla görüş. Parça kalmış olabilir, vücut kendisi atamıyor olabilir, bu durumda kürtaj olman gerekebilir. Eğer vücud düşüğü tamamlayamazsa enfeksiyona sebep olabiliyormuş, ihmal etme. Git doktoruna için rahat etsin.

10. 7 Nisan 2010
  11. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki acaba bir hafta içinde tamamen atılması lazım.daha geç atıldığı da oluyo mu ya da geç atılmasının sebebi nedir.

12. 7 Nisan 2010
  13. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bi de ben de kanama da durdu,kahverengi bi akıntı oluyo

14. 7 Nisan 2010
  15. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 500 bile olmamış değerin korkma hiç bir şey olmaz. bünyeden bünyeye gebelikten gebeliğe göre değişiyor. bir hafta sıfırlanan oluyor. 60 günde sıfırlanan oluyor. parça söz konusu bile olamaz. ancak hamilelikte vagina ağzını kapatan hücreler oluyor. onlar geç atıldığı için bu durum yaşanabiliyor. benim 5 gün kan aktı. 35 gün boyunca kahverengi akıntı oldu. hep ped ile gezdim. hatta tüp bebek doktoruna sormuştum. hocam doktora gideyim mi diye -ki kendisi alanında çok başarılıdır- gerek yok sakin ol dedi. o artar azalır durur tekrar başlar. kafana takma dedi. vücut hemen atamayabilir dedi. hakikatende öyle oldu. bu stresli dönemini daha da stresli hale getirme canım. sakin ol yavaş yavaş vücudun atıcaktır. unutmadan benim adetim iki ayda düzene girdi. araları çok uzamıştı.

16. 7 Nisan 2010
  17. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle temennin için çok teşekkür ederim. seninki de kimyasal gebelik oluyor. dış gebelik olamaz. çünkü dış gebelikte değer YÜKSELİR. senin on katın daha pimpirikli bir insan olarak söylüyorum. o 40 gün boyunca hastaneye gitmemek için çook araştırma yapmıştım.
    kanama olmaz k.verengi akıntıya döner ki dönmüş. bir süre sonra kanama tekrar başlayacak. kanama tekrar başlamayana kadar 0 olmaz. ki o da adetine yakın bir zaman olabilir. şüphen varsa doktora git. doktora gittiğinde benden farklı bir şey söylemeyecektir. gebelik testi alıp onla bhcg nin düşüşünü kontrol edebilirsin. en azından daha az paran gider. kimyasal gebelikten sonra üç ay içinde gebelik şansı artar derler. hadi bakalım moralini yüksek tut bebişini bekle... olumunekankayizsmile

18. 8 Nisan 2010
  19. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya sirenascım ne güzel yazmışsın bal damlamış ağzından beni çok rahatlattın,teşekkürler.sorunuma olumsuz yorumlar da olmuş ama sitede herkes birbirine destek oluyor ve olumsuz yazılanlarda da yine herkes birbirinin iylgini düşünerek yazıyor.herkese teşekkürler.
    bi de bugün birazdaha kanama gibi bişey oldu haklısın.
    sorunuma olumsuz yorumlar da olmuş ama sitede herkes birbirine destek oluyor ve olumsuz yazılanlarda da yine herkes birbirinin iylgini düşünerek yazıyor.herkese teşekkürler
    yarın doktora gitcektim ama artık gitme gereği duymuyorum.