Düşük tansiyon

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar merhaba a.s.
    benim annemin tansiyonu birkaç gündür yüksek gibiydi, bu yüzden gittik braunun tansiyon aletini aldık.
    ben de öylesine ölçüleyim dedim, 8 e 5 çıktı. :1shok: sonra gün içinde birkaç kere daha ölçüldüm, hep 8-5, 9-6 çıktı. en yüksek de bir kere 10 oldu. :1shok:
    bildiğim kadarıyla normal tansiyon 12e 8dir. :uhm:
    benim tansiyonum çok mu düşük arkadaşlar acaba? :sm_confused:
    doktora falan gitmem gerekir mi? önemli birşey midir? herhangi bir rahatsızlığım falan yok ..

2. 29 Kasım 2008
  3. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde tansiyonum 8-5, 9-5 genelde.yani bu benim normal tansiyonum.bazı kişilerde böyle.özellikle ailenizde düşük tansiyonlu varsa genetik oluyor.bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığı sürecede düşük tansiyonun iyi olduğu söylenir a.s

4. 29 Kasım 2008
  5. bronzman

bronzman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim tansiyonumda düşüktür bu birazda ırsi oluyor benim halamında tansiyonu düşüktük ben ona çekmişim benim genelde 8-5 9-6 gibi bu oranlarda çıkar korkacak bir şey yok düşük tansiyon iyidir doktora gitsende sana hiç birşey vermiyecek merak etme

6. 29 Kasım 2008
  7. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim tansiyonum kendimi bildim bileli çok düşük dr ayakta durmama şaşırıyor
    senin yapacağın tek şey tansiyonunun düşük olduğu sıralar BOL TUZLU AYRAN İÇMEK.
    nickin altında zayıflama krizinde yazıyordu galiba rejim yapıyorsan tansiyonunu etkiler

8. 29 Kasım 2008
  9. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Eğer bir sağlık sorunu yaşamıyorsan, düşük tansiyon için endişelenmene gerek yok, hatta kardiyologlar bunun için iyi derler. Benim de tansiyonum düşük...Genelde tuzlu yerim ve uzun süre aç kalmam...Eğer aklına takılan birşey varsa gene de doktora gitmeni öneririm, içinde ukde kalmamış olur, merakını gidermiş olursun canım

10. 29 Kasım 2008
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde tansiyonum sürekli düşüktür. Ölçünce ayakta durduğuma şaşırıyorum doğrusu. Düşük tansiyonun bir riski yok yüksek tansiyonla karşılaştırınca.Allah korusun yüksek olması insanın bütün hayatını etkileyen ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

12. 30 Kasım 2008
  13. Esra6161

Esra6161 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasim benimde tansiyonum senin gibi. Benimde dusuk tansiyon genetik ailemde var. bas donmelerin olursa tuzlu birseyler ye duzelirsin.

14. 20 Ocak 2009
  15. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benımde tansıyonum dusuktur..
    açlıga dayanamıyorum , hemen bas donmeleri filan oluyor ..
    yorgunluguda pek gelemıyorum acıkcası..
    ama bızım ailede hep var annemde ananemde teyzelerim filan hep dusuk tansıyonlu..
    korkacak bişey yok , ama yinede bu konusa için rahat deilse git derim doktora a.s. a.s.

16. 19 Şubat 2009
  17. darkness16

darkness16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende de düşük tansiyon var benim ki 8-5 falan değil benim düşünce 5-3 falan oluyor bu durumda da bayılıyorum.

18. 19 Nisan 2009
  19. emelin

emelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun tansiyon aleti koldan ölçmeli ise kalp hizasında tutmanız gerekir kolunuz aşağıda isee yüksek çok yukarda tutarsanız düşük çıkar:)